جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

پردازنده‌های معرفی نشده AMD EPYC با آپدیت فریمور ایسوس رو شدند

آپدیت جدید ایسوس، جزئیات فنی پردازنده‌های معرفی نشده AMD EPYC را رو کرد. این درز اطلاعاتی اولین بار در توئیتر مطرح شد. شخصی با نام کاربری @momomo-us در توئیتر عنوان کرد که ایسوس به تازگی فریمور تازه ای را برای سرور RS700A-E9-RS12V2 1U به نمایش گذاشته است. در این بروزرسانی اسامی تعدادی از پردازنده‌های معرفی نشده EPYC کمپانی AMD که با اسم رمز Rome نیز شناخته میشوند، درج شده است. در این بخش خبری به جزئیات فنی پردازنده‌های معرفی نشده AMD EPYC خواهیم پرداخت و این پردازنده ها را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار خواهیم داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه، با این مقاله همراه شوید.

جزئیات فنی پردازنده‌های معرفی نشده AMD EPYC

جزئیات فنی و مشخصه های اصلی هر قطعه الکتریکی، نقش شناسنامه را برای این قطعات ایفا میکنند. با آگاهی از مشخصه های فنی هر قطعه، نوع عملکرد و کاربرد قطعه برای کاربر مشخص خواهد شد. در این بخش قصد داریم جزئیات فنی پردازنده های معرفی نشده AMD EPYC را مورد بررسی قرار دهیم. هر یکی از پردازنده ها به صورت اختصاصی از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار گرفته اند.

EPYC 7662

پردازنده قدرتمند EPYC 7662 از 64 هسته پردازشی و 128 رشته پردازشی برخوردار می باشد و این CPU به 256 مگابایت حافظه L3 Cash و فرکانس پایه 2 گیگاهرتز نیز مجهز است. فرکانس بوست این پردازنده هنوز نامشخص است اما توان طراحی حرارتی آن معادل 200 وات است که در لیست پردازنده‌های معرفی نشده AMD EPYC به نوعی شاخص محسوب میشود.

EPYC 7002

 EPYC 7002 یکی از شاخص ترین پردازنده هایی که با معماری ZEN 2 توسعه و با فناوری ساخت 7 نانومتری FinFET توسط TSMC به تولید رسیده است. این پردازنده از حداکثر 8 کانال رم DDR4 پشتیبانی میکند و قادر به پشتیبانی از حداکثر 128 مسیر پرسرعت PCIe 4.0 است.

EPYC 7F52

سومین پردازنده از پردازنده‌های معرفی نشده AMD EPYC در لیست فریمور ایسوس EPYC 7F52 نام دارد که این مدل یک تراشه 16 هسته ای با 32 رشته پردازشی و فرکانس پایه 3.50 گیگاهرتز است در حالی که مقدار حافظه کش L3 با دو مدل قبلی تفاوتی ندارد. یکی از مشخصات متفاوت این مدل نسبت به دو مدل دیگر، توان طراحی حرارتی بالاتر آن می باشد که 240 وات گزارش شده است. بر اساس اسناد ایسوس، حافظه کش L3 در پردازنده EPYC 7F52 در مقایسه با دیگر پردازنده‌های 16 هسته ای دو برابر است.

F327

یکی دیگر از پردازنده‌های معرفی نشده AMD EPYC که در آپدیت فریمور ایسوس رو شد، پردازنده F327 است که فقط این مدل در میان تمام 4 مدل مقدار حافظه کش L3 متفاوتی دارد. این پردازنده 8 هسته ای با 16 رشته پردازشی و فرکانس پایه 3.70 گیگاهرتز از 128 مگابایت حافظه کش L3 برخوردار است و سریعترین پردازنده 8 هسته ای در سری پردازنده‌های EPYC 7002 به شمار میرود. توان طراحی حرارتی این CPU نیز در مقایسه با سه مدل دیگر به طور محسوسی کمتر و برابر با 180 وات است.

EPYC 7532

پردازنده EPYC 7532 دارای 32 هسته است و به 64 رشته پردازشی مجهز شده و فرکانس کاری پایه هسته‌ها 2 گیگاهرتز است. مقدار حافظه کش L3 در این تراشه مانند مدل قبلی است و توان طراحی حرارتی آن نیز با EPYC 7662 یکسان است.

نمایندگی رسمی ایسوس

نمایندگی رسمی ایسوس را چه در زمینه فروش و چه در زمینه تعمیرات، به عنوان اولین گزینه در نظر داشته باشید. ما برای این پیشنهاد، دلایل موجه و قابل استنادی داریم. بهره مندی از تکنسین های مجرب و متخصص، استفاده از تجهیزات پیشرفته و مدرن، بهره مندی از آرشیو قطعات اورجینال و فابریک، عرضه جدیدترین محصولات ایسوس به همراه گواهی اصالت کالا، ارائه ضمانت برای تمامی خدمات ارائه شده، از جمله سرویس های ارائه شده توسط این مجموعه هستند که نمایندگی رسمی ایسوس را نسبت به سایر مراکز فروش و تعمیر متمایز کرده اند. برای بهره مندی از خدمات نمایندگی رسمی ایسوس میتوانید به یکی از شعب این نمایندگی در سرتاسر تهران مراجعه نمایید.

Rate this post
اشتراک گذاری