جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر پورت USB لپ تاپ ایسوس

پورت های یو اس بی لپ تاپ یکی از قطعاتی هستند که معمولا آسیب پذیر بوده و بیش از سایر قطعات در معرض خرابی هستند. خرابی پورت USB لپ تاپ می تواند انجام کارها را مختل کرده و برای کاربر ایجاد مزاحمت کند، بنابراین تعمیر پورت USB لپ تاپ مهم بوده و باید هرچه سریع تر برای انجام آن اقدام کنید. در این مقاله به بررسی نکاتی پیرامون تعمیر پورت یو اس بی لپ تاپ ایسوس و همچنین کلیات نگهداری از آن پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

تعمیر پورت USB لپ تاپ

نکات مهم تعمیر پورت USB لپ تاپ ایسوس

یکی از تغییراتی که در طول زمان شرکت های تولید کننده لپ تاپ برای کم کردن حجم و وزن در لپ تاپ ها به وجود آورده اند حذف درایو نوری بوده است. اما کاربرانی که به این درایوها نیاز دارند می توانند نوع خارجی یا اکسترنال آن را از نمایندگی ها تهیه کرده و از آن استفاده کنند.

از آن جا که پورت های یو اس بی نقش بسیار کلیدی در اتصال لوازم جانبی نظیر موس، کیبورد، درایو نوری و غیره دارند در هنگام خرید یکی از موارد اصلی مدنظر خریداران هستند. این پورت ها اما مانند دیگر قطعات لپ تاپ در اثر استفاده مکرر و بعضا نادرست ممکن است خراب شده و نیاز به تعمیر پورت USB لپ تاپ asus داشته باشید. در این مقاله ما به بررسی نکاتی پیرامون تعمیر پورت یو اس بی لپ تاپ ایسوس و کلیات آن می پردازیم.

مشکلات و نحوه تعمیر پورت USB لپ تاپ ایسوس

ابتدا به بررسی نکاتی می پردازیم که نشان از خرابی پورت USB لپ تاپ دارند، به عبارتی بروز هریک از این نشانه ها به شما اخطار می دهد که باید نسبت به تعمیر پورت یو اس بی لپ تاپ اقدام نمایید. اگر در هنگام اتصال لوازم جانبی مانند موس یا کیبورد به لپ تاپ با مشکل خوانده نشدن آن مواجه می شوید احتمالا پورت یو اس بی لپ تاپ شما مشکل داشته و نیاز به بررسی دارد. گاهی اما این مشکل ناشی از لوازم جانبی بوده و پورت سالم است، بنابراین باید ابتدا از خرابی پورت یو اس بی لپ تاپ اطمینان حاصل نمایید.

پورت یو اس بی لپ تاپ ایسوس

عیب یابی پورت یو اس بی  لپ تاپ ایسوس

حتما می دانید که اولین و اصلی ترین مرحله برای تعمیر پورت USB لپ تاپ ایسوس عیب یابی صحیح است. عیب یابی در تعمیر پورت یو اس بی لپ تاپ شامل مراحلی است که ما کلیات آن را در این مقاله برای شما جمع آوری کرده ایم.

  • بررسی دستگاه جانبی

قبل از اینکه احتمال خرابی USB لپ تاپ خود را بدهید باید بدانید که در بسیاری موارد مشکل ناشی از بروز خرابی در دستگاه های جانبی است نه پورت یو اس بی بنابراین قبل از هر اقدام دیگری باید ابتدا به سراغ لوازم جانبی بروید. پس بهتر است ابتدا دستگاه متصل به لپ تاپ را از آن جدا کرده و روی لپ تاپ دیگری نیز آن ها را چک کنید تا اطمینان حاصل کنید که لوازم جانبی سالم است. در این گونه موارد می توانید یک مرتبه سیستم خود را ری استارت کنید و دوباره یو اس بی خود را چک کنید.

  • تشخیص مشکل پورت یو اس بی

پس از اطمینان از سالم بودن پورت دستگاه جانبی باید به سراغ سوکت یو اس بی رفته و آن را بررسی کنید. می توانید با لمس پورت تشخیص دهید که آیا اتصال آن شل شده یا نه. برای بررسی پایه های پورت نیز می توانید داخل آن را نگاه کنید و ببینید که آیا تمام پایه های پورت یو اس بی سالم و مرتب بوده یا خیر. گاهی اما تشخیص مشکل به این سادگی نیست.

در مواردی که مشکل خرابی پورت USB ناشی از نفوذ مایعات و گرد و خاک باشد عموما نمی توان با یک نگاه ساده به مشکل یو اس بی پی برد. از آن جا که پورت یو اس بی به مادربرد لپ تاپ متصل بوده به طور کلی در هنگام خرابی پورت USB لپ تاپ بهتر است اگر در زمینه تعمیر پورت USB لپ تاپ ایسوس تجربه کافی ندارید این کار را به تکنسین های ماهر نمایندگی ایسوس بپردازید.

هزینه تعمیر پورت یو اس بی لپ تاپ ایسوس

گاهی مشکل خرابی پورت یو اس بی لپ تاپ با یک تعمیر ساده برطرف می شود. در برخی موارد اما تعمیر پورت یو اس بی ساده نبوده و باید آن را تعویض کرد. بنابراین تخمین هزینه تعمیر بدون بررسی لپ تاپ و عیب یابی امکان پذیر نبوده و بهتر است برای تخمین هزینه تعمیر پورت USB لپ تاپ asus یا هر برند دیگری، باید آن را به نمایندگی های مجاز و  معتبر ایسوس بسپارید.

راه های محافظت بهتر از پورت USB لپ تاپ ایسوس

نگهداری اصولی یکی از عوامل مهم در بالا بردن عمر مفید دستگاه و لپ تاپ است. بنابراین اطلاع از نحوه استفاده و حفاظت از پورت یو اس بی می تواند در به تاخیر انداختن خرابی پورت USB لپ تاپ به شما کمک کنید. در ادامه مواردی برای حفاظت بهتر از سوکت یو اس بی را برای شما جمع آوری کرده ایم:

  1. اولین نکته ای که باید مورد توجه خاصی قرار گیرد این است که در هنگام اتصال و جدا کردن لوازم جانبی از اعمال فشار بیش از اندازه خودداری کنید.
  2. لپ تاپ نیز مانند سایز لوازم الکترونیکی به ورود آب و سایر مایعات حساس بوده و باید از آن ها در مقابل مایعات محافظت کرد. ریختن مایعات به پورت یو اس بی نیز خطرناک بوده و در مواردی می تواند موجب ایجاد اتصال در مدارها و بورد لپ تاپ شود.
  3. مراقب باشید که انواع دیگر رابط را اشتباهی به پورت یو اس بی وارد نکنید.

نکته آخر

در صورت بروز هرگونه مشکل در زمینه پورت یو اس بی لپ تاپ خود می توانید با مراجعه به نمایندگی های معتبر ایسوس در تهران، کرج و سایر شهرها نسبت به ارائه خدمات با کیفیت در زمینه تعمیر پورت یو اس بی لپ تاپ خود اطمینان حاصل نمایید.

نمایندگی ایسوس

تکنسین های این مرکز آماده انواع خدمات رسانی در زمینه تعمیر پورت USB لپ تاپ، کالیبره کردن مانیتور لپ تاپ ایسوس، تعمیر کیبورد لپ تاپ ایسوس، حل مشکل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ ایسوس و دیگر خدمات در اسرع وقت می باشند.

عیب یابی پورت یو اس بی لپ تاپ ایسوس
5/5 (3 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید