جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

همه چیز درباره هارد موبایل ایسوس

امروزه گوشی های تلفن همراه دیگر تنها دستگاه هایی برای برقراری ارتباط نیستند. در دنیای امروز و با پیشرفت روز به روز هاردهای به کار رفته در گوشی های موبایل می توان گفت که این دستگاه ها عملا به وسیله ای برای ذخیره اطلاعات نیز تبدیل شده اند. این هاردها در هر گوشی حجم وسیعی از اطلاعات، عکس ها و ویدیوهای کاربر را در خود ذخیره کرده اند که از بین رفتن آن ها می تواند خسارت های مالی و احساسی فراوانی را به کاربر وارد کند.

در گوشی تلفن همراه نشانه هایی وجود دارد که بروز هر یک از آن ها به معنی وجود آسیب هایی در هارد موبایل ایسوس است و سریعا باید نسبت به تعمیر هارد گوشی asus اقدام کرد. در این مقاله به بررسی این نشانه ها و همچنین توضیحاتی پیرامون تعمیر و تعویض هارد گوشی ایسوس می پردازیم.

هارد موبایل ایسوس

با پدید آمدن گجت های هوشمند نیاز به ذخیره اطلاعات در آن ها نیز به شدت احساس می شد. امروزه اما تنها ذخیره اطلاعات برای کاربران اهمیت ندارد، بلکه این قدرت دستگاه های هوشمند در ذخیره اطلاعات بیشتر است که به یکی از موارد مهم برای کاربران تبدیل شده است. در گوشی های تلفن هوشمند اطلاعات در حافظه داخلی یا هارد ذخیره می شود؛ بنابراین تفاوت در ظرفیت ذخیره سازی گوشی های مختلف به دلیل وجود هاردهای با ظرفیت های متفاوت درون آنهاست.

هرگونه اختلال در عملکرد این هاردها می تواند موجب از دست رفتن اطلاعات یا اختلال در عملکرد آن ها شود. این هاردها مانند دیگر قطعات به کار رفته در گوشی نسبت به ضربه و مایعات حساس بوده و عملکرد خود را از دست می دهند. در این مقاله به بررسی مشکلات هارد موبایل ایسوس، تعمیر و همچنین تعویض آن می پردازیم.

نشانه های خراب شدن هارد موبایل ایسوس

هارد قطعه بسیار حساسی در گوشی تلفن همراه است و عوامل سخت افزاری و نرم افزاری مختلفی نظیر ویروسی شدن گوشی، استفاده از شارژرهای نامناسب، اجرای بازی های سنگین و خارج از توان دستگاه، ریست کردن گوشی ایسوس در حین شارژ، ضربه و رطوبت می تواند باعث آسیب هایی جدی به آن شود.

از آن جا که خاموش و روشن شدن گوشی، بالا آمدن آن و بسیاری موارد دیگر وابسته به هارد گوشی است، به طور معمول می توان از روی مشاهده یک سری نشانه های مشخص پی به مشکل هارد گوشی asus برد. باید توجه داشته باشید که بروز علائمی که در زیر آورده شده است عموما مربوط به مشکلات هارد موبایل ایسوس است اما این قضیه صد درصد نبوده و باید موارد دیگر در گوشی نیز چک شوند. علامت هایی که خبر از خراب شدن هارد گوشی ایسوس می دهند عبارتند از:

  • ری استارت شدن و هنگ کردن مداوم گوشی
  • در برخی برندها گوشی در هنگام بالا آمدن یک تک ویبره دارد، اما اگر این ویبره ها به صورت پشت سر هم و ممتد باشد می تواند نشان از خرابی هارد گوشی asus داشته باشد.
  • اشتباه نشان دادن ظرفیت حافظه داخلی گوشی نیز از جمله نشانه هایی است که خبر از اختلال در هارد موبایل ایسوس می دهد.
  • خاموش شدن خود به خودی گوشی

در برخی مواقع ممکن است گوشی در هنگام کار ناگهان خاموش شود. اگر این اتفاق صرفا یک مرتبه رخ دهد شاید زیاد جای نگرانی نباشد اما به طور کلی خاموش شدن خود به خودی گوشی نشانه ای است که حتما باید به آن توجه شود. در بیشتر مواقع این خاموش شدن ناشی از وجود مشکلاتی در هارد گوشی است.

  • گوشی روی لوگوی سازنده

روشن شدن و بالا آمدن بدون مشکل گوشی وابسته به عملکرد صحیح هارد آن است. بنابراین می توان گفت که در صورت بالا نیامدن گوشی احتمالا آی سی هارد ایسوس آسیب دیده است.

  • مشاهده ارورهای مختلف در هنگام بالا آمدن گوشی

اگر در هنگام بالا آمدن گوشی دو پیغام Encrypt Unsuccessful یا Internal Storage Damaged مشاهده کردید نیز احتمالا هارد گوشی ایسوس دچار مشکل شده و باید تعمیر شود.

  • مشکل در ذخیره اطلاعات روی گوشی

در مواردی که ذخیره اطلاعات روی گوشی یا دستیابی به اطلاعاتی که قبلا روی گوشی ذخیره شده اند با مشکل مواجه شود می توان تقریبا به صورت صددرصد گفت که مشکل از خرابی هارد موبایل ایسوس است و باید نسبت به تعمیر آن اقدام کرد.

تعمیر مشکلات هارد موبایل ایسوس

بر روی برد هارد گوشی عموما یک سری آی سی قرار دارد که هرگونه اختلال در آن ها موجب خرابی هارد می شود. بنابراین یکی از راه های تعمیر هارد گوشی asus تعویض این آی سی هاست. دو مورد خیلی مهم که در تعمیر مشکلات هارد گوشی ایسوس تاثیر دارند استفاده از دستگاه قوی در کنار نرم افزار قدرتمند برای بازیابی اطلاعات است. زیرا پس از تعمیر هارد عموما نیاز به بازیابی اطلاعات ذخیره شده در آن است و در صورتی که هر یک از این دو مورد از کیفیت خوبی برخوردار نباشند روند بازیابی اطلاعات به مشکل خورده و ممکن است بخشی از اطلاعات از دست برود. امنیت نرم افزار مورد استفاده برای بازگردانی اطلاعات گوشی نیز یکی از مواردی است که اهمیت بسیار زیادی دارد.

بنابراین در هنگام مشاهده هرگونه نشانه ای که مربوط به اختلال در عملکرد هارد موبایل ایسوس باشد بسیار مهم است که به مراکز استاندارد و معتبر مراجعه نمایید، زیرا مراجعه به مراکز غیرمجاز و نامعتبر می تواند منجر به از دست دادن اطلاعات روی هارد یا بروز مشکلات جبران ناپذیر دیگری در هارد شود. تکنسین های ما در مرکز نمایندگی ایسوس در تهران و شهرستان ها با استفاده از بروزترین دستگاه ها و نرم افزارهای تعمیر هارد و با تکیه بر چندین سال تجربه در امر تعمیر انواع مشکلات آی سی هارد گوشی در سریع ترین زمان ممکن اقدام به تعمیر هارد گوشی asus شما می نمایند.

تعویض هارد گوشی ایسوس

در برخی موارد امکان تعمیر هارد گوشی asus وجود ندارد و حتی پس از تعویض آی سی های هارد و دیگر قطعات نیز هارد گوشی کار نمی کند. در اینگونه موارد تنها راه حل تعویض هارد گوشی ایسوس با یک هارد جدید است. این عمل بسیار حساس است و نیازمند دقت بسیار زیادی می باشد. در زمان تعویض هارد نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که این کار توسط یک تکنسین خبره و با تجربه انجام شود.

مورد بعدی که در هنگام تعویض هارد باید مدنظر داشته باشید استفاده از هارد اصل و با کیفیت است. اما چگونه می توان از اورجینال بودن هارد جدید اطمینان حاصل کرد؟ تنها راه اطمینان از اورجینال بودن هارد جدید مراجعه به مراکز معتبر تعمیر موبایل ایسوس است. در نمایندگی های مرکز سخت افزار ایرانیان تکنسین های با تجربه با استفاده از دانش روز دنیا و به روزترین ابزارآلات و نرم افزارهای تعویض و ریکاوری هارد موبایل ایسوس شما را عیب یابی کرده و پس از اعلام قیمت اقدام به تعویض هارد می کنند. در این مرکز می توانید با خیال راحت از اورجینال بودن هارد جدید، نسبت به تعویض هارد خود اقدام کنید. 

سخن آخر

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که به هیچ عنوان از برنامه های مخصوص ریکاوری هارد بر روی گوشی تلفن همراه استفاده نکنید. این برنامه ها عموما به میزان لازم قدرتمند نبوده و استفاده از آن ها باعث از دست رفتن همه اطلاعات یا بخشی از آن ها می شود.

نکته بسیار مهم دیگری که در هنگام بروز مشکل در هارد گوشی ایسوس باید حتما با آن توجه کنید این است که در صورتی که احتمال خرابی هارد موبایل ایسوس را می دهید هرگز سعی نکنید اطلاعات جدیدی روی گوشی ذخیره کنید. قبل از هرگونه اقدام نسبت به ذخیره اطلاعات جدید روی گوشی باید آن را به متخصصین فنی خبره نمایندگی رسمی ایسوس  واحد نمایندگی موبایل ایسوس جهت تعمیر هارد نشان دهید.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید