جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر کیبورد لپ تاپ ایسوس

کیبورد لپ تاپ رابطی میان دستورهای کاربر و دنیای رایانه ای و سیستماتیک لپ تاپ است. هرگونه خرابی در ساختار کیبورد می تواند کارایی کلی سیستم را مختل کند. خوشبختانه اختلالات کیبورد چه در بخش سخت افزار و چه در نرم افزار لپ تاپ به راحتی قابل تعمیر هستند. البته تشخیص صحیح ایراد اصلی امر مهمی است که از عهده ی تعمیرکاران مجرب بر می آید. نمایندگی رسمی ایسوس مجموعه ای فوق تخصصی می باشد که با استفاده از دانش به روز کارشناسان خود کلیه ی عیوب کیبورد لپ تاپ های ایسوس را در مدت زمان کوتاهی برطرف می سازد.

تعمیر کیبورد لپ تاپ

چه زمانی تعمیر کیبورد لپ تاپ ایسوس ضروری می شود؟

پیدایش نیاز به تعمیر کیبورد لپ تاپ ایسوس و یا هر برند دیگری با اختلالات گوناگونی همراه است که عبارتند از:

ریخته شدن مایعات بر روی کیبورد لپ تاپ ایسوس

یکی از علل کار نکردن کیبورد لپ تاپ، ریخته شدن مایعات بر روی این بخش از دستگاه است. این موضوع می تواند باعث شکل گیری اتصالی های فراوانی در ساختار بک لایت کیبورد شده و تنها با تعویض کلی کیبورد رفع گردد. برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی و به تعویق افتادن تعمیر کیبورد لپ تاپ ایسوس، مراقبت از لپ تاپ را جدی بگیرید و از فوم های مایع شستشو برای پاکسازی کیبورد استفاده نکنید. بهتر است برای تمیز کردن لپ تاپ از اسپری مقدار متناسبی الکل بر روی دستمال بدون پرزی کمک بگیرید.

تعمیر کیبور لپ تاپ

اختلالات مادربرد و خرابی کیبورد لپ تاپ ایسوس

گاهی ممکن است خرابی کیبورد با اختلالات مادربرد شکل بگیرد. قطعی کابل انتقال دیتای کیبورد به هنگام خرابی مادربرد می تواند موجب از کارافتادن کامل صفحه کلید شود. تعمیر کیبورد لپ تاپ ایسوس در راستای بازیابی کابل داخلی آن در مادربرد باید طی مراحل عیب یابی تخصصی انجام شود. در این حالت رفع عیوب سخت افزاری مادربرد الزامیست. نمایندگی رسمی ایسوس تمامی ایرادات مادربرد و اتصالات کیبورد را در سطح کیفی بی نظیری رفع می نماید.

کار نکردن دکمه های صفحه کلید

در برخی اوقات امکان دارد شاهد از کار افتادگی یک یا چند دکمه از کیبورد لپ تاپ مورد استفاده ی خود باشید. این اختلال عموما در اثر فرسودگی، تداوم استفاده از دکمه های خاصی از کیبورد و یا قطعی اتصالات کلیدهای ان پدید آید. همکاران ما در نمایندگی ایسوس، پس از بررسی و تشخیص مشکل کیبورد لپ تاپ، آن را باز کرده و به بازیابی کارایی کامل کیبورد می پردازند. لازم به ذکر است که باز کردن صفحه کلید به شیوه ی صحیح و استاندارد، نیازمند برخورداری از مهارت و تجربه ی بالایی بوده و احتمال دارد از عهده تعمیرکاران مبتدی خارج باشد. از این رو در انتخاب مراکز تعمیراتی دقت کنید.

 

زباله های زیر صفحه ی کیبورد

گیر کردن زباله ها زیر صفحه کلید از دیگر عواملی است که گاهی کاربر نمی تواند خود به تنهایی اختلالات مرتبط به آن را برطرف سازد. گرچه استفاده از یک اسپری هوای فشرده برای  تمیز کردن کیبورد بی تاثیر نیست، اما اگر پس از بهره گیری از این اسپری ها نیز همچنان شاهد تداوم مشکل کیبورد بودید به مراکز تعمیراتی معتبر مراجعه نمایید.

هزینه تعمیر کیبورد لپ تاپ ایسوس

به طور کلی تعمیرات کیبورد لپ تاپ چندان هزینه بر نیست. مگر این که نیاز به تعویض این قطعه باشد که در این صورت، هزینه نهایی بستگی به قیمت صفحه کلید جدید دارد. پیش از تعمیر، تکنسین کیبورد را به دقت عیب یابی می کند تا بداند شدت خرابی آن چقدر است.

همچنین با توجه به علت کار نکردن کیبورد، مشخص می کند که چه اقداماتی برای ترمیم آن نیاز است. پس از آن، هزینه تعمیر کیبورد لپ تاپ ایسوس به صورت تقریبی به شما اعلام می شود. معمولا اگر مسئله نرم افزاری یا مربوط به چند کلید باشد، لازم نیست هزینه زیادی بابت تعمیر صفحه کلید لپ تاپ پرداخت کنید.

رفع مشکلات کیبورد لپ تاپ ایسوس

در صورتی که مشکلات کیبورد لپ تاپ ایسوس ریشه در تداخلات نرم افزاری سیستم داشته باشند، این امکان وجود دارد که تعمیر کیبورد لپ تاپ ایسوس بدون مراجعه به مراکز تعمیراتی با چند راهکار ساده شکل گیرد. به عنوان گام نخست پیشنهاد می کنیم از shut down لپ تاپ کمک بگیرید و دستگاه را یک بار خاموش و روشن کنید. در برخی مواقع نیز احتمال دارد خرابی کیبورد در اثر برنامه ی ناسازگاری به پدید آمده باشد که به تازگی نصب کرده اید. در این شرایط برای تعمیر کیبورد لپ تاپ ایسوس بهتر است ویندوز را به حالت قبلی خود بازگردانید. از طرفی فعالیت کلید NumLock هم در خرابی کیبورد نقش دارد. این کلید را غیر فعال کنید تا کارایی کیبورد بازیابی گردد.

تعمیر کیبورد لپ تاپ

نصب مجدد درایور صفحه کلید لپ تاپ asus

اگر کیبورد به دلایل نرم افزاری مثل خرابی درایور درست کار نکند، نیاز به نصب مجدد درایور خواهد بود. در این صورت باید ضمن مراجعه به کنترل پنل در ویندوز، درایور قبلی را حذف کرده و نسخه جدید را نصب کنید. تعمیر صفحه کلید لپ تاپ ایسوس در این شرایط کار سختی نیست؛ کافی است وارد وب سایت رسمی asus شده و درایور مناسب برای مدل لپ تاپ تان را نصب کنید.

تعمیر کلیدهای کیبورد لپ تاپ

اگر تکنسین پس از عیب یابی کیبورد متوجه شود که کلیدهای آن آسیب دیده اند، اقدام به ترمیم آنها می کند. به این ترتیب که اول لپ تاپ را خاموش کرده و مطمئن می شود که برق در آن جریان ندارد. سپس درب پشتی با استفاده از پیچ گوشتی و ابزار مناسب باز می شود. اتصالات و پیچ های مربوط به صفحه کلید با دقت باز می شوند.

پس از جداسازی اتصال کیبورد به لپ تاپ، این قطعه از دستگاه خارج می شود. کلیدهای آسیب دیده بر اساس شدت خرابی، ترمیم یا تعویض می شوند و در آخرین مرحله تعمیر کیبورد لپ تاپ ایسوس، صفحه کلید مجددا جا می افتد و تمام اتصالات نیز مطابق قبل، وصل می گردند.

 

 

تعویض کیبورد لپ تاپ ایسوس

در صورتی که شدت خرابی کیبورد لپ تاپ های باکیفیت ایسوس در حدی باشد که اقدامات مرتبط با تعمیر کیبورد لپ تاپ ایسوس موثر واقع نگردد، چاره ای جز تعویض صفحه کلید باقی نمی ماند. در این حالت باید از قطعه ی اورجینال و سازگار با مدل و نوع لپ تاپ مورد نظر استفاده شود.

تعمیر کیبورد لپ تاپ ایسوس

کیبورد های تقلبی و بی کیفیت بر روی اجزای دیگر لپ تاپ سوار شده و می تواند باعث ناکارآمدی آن ها شود. کارشناسان مجرب ما در نمایندگی رسمی ایسوس وظیفه ی این کار را بر عهده گرفته و با تکیه بر تجربه و تخصص خود در این زمینه، کیبورد معیوب لپ تاپ های ایسوس را با نمونه های اصلی مشابه تعویض می نمایند.

تعمیرات لپ تاپ ایسوس همراه با گارانتی

نمایندگی لپ تاپ ایسوس مجموعه ای حرفه ای و تخصصی است که به تعمیر و بازیابی انواع لپ تاپ های ایسوس موجود در بازار می پردازد. خدمات این مرکز دارای هیچ گونه محدودیتی نبوده و کلیه ی اختلالات سیستماتیک لپ تاپ های قدیم و جدید ایسوس را در بر می گیرد. توجه به فاکتورهای استاندارد و ارائه ی گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی از اولویت های اصلی نمایندگی لپ تاپ ایسوس است که بر تمامی سرویس ها و خدمات این دپارتمان اختصاص یافته و جهت کسب رضایت هر چه بیشتر مشتریان گرامی عرضه می شود.

5/5 (3 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید