جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

کار نکردن کیبورد لپ تاپ

کیبورد یکی از اجزای اصلی لپ تاپ است که دستورات کاربر را به سرعت وارد بخش نرم افزاری سیستم می نماید. کار نکردن کیبورد لپ تاپ می تواند مشکل دردسرسازی باشد. اما مشکلات صفحه کلید لپ تاپ نیازمند تعمیرات تخصصی نیستند. گاهی امکان دارد یک تداخل ساده و پیش پا افتاده باعث از کار افتادن کیبورد لپ تاپ ایسوس یا سایر برندهای موجود در بازار شده باشد.

به هر حال تداوم حضور این مشکل استفاده از قابلیت های مختلف لپ تاپ را غیر ممکن می سازد. بنابراین کار نکردن صفحه کلید لپ تاپ باید طی مدت زمان کوتاهی برطرف گردد. در ادامه به شما می گوییم چگونه باید با این مشکل مبارزه کنید.

راهکارهای رفع مشکل کار نکردن کیبورد لپ تاپ

خوشبختانه مشکل کار نکردن کیبورد لپ تاپ در اکثر موارد با یک دستکاری کوچک از بین می رود. به عبارتی عملا خرابی کیبورد یک تداخل دیجیتالی ساده است که به راحتی قابل ترمیم است. برای این منظور راهکارهای زیر را امتحان کنید:

کار نکردن کیبورد لپ تاپ

یک بار لپ تاپ را خاموش و روشن کنید.

قدرت یک ریستارت ساده و سریع را برای رفع مشکلات ریز و درشت لپ تاپ فراموش نکنید. گاهی هیچ دلیل خاصی برای ناکارآمدی اجزای مختلف لپ تاپ ایسوس یا سایر برندهای موجود در بازار وجود نداشته و تنها مشکلی که باعث ایجاد اختلالات لپ تاپ شده است، یک عدم هماهنگی جزیی می باشد. این عدم هماهنگی را با خاموش و روشن کردن لپ تاپ برطرف کنید.

کیبورد لپ تاپ را تمیز کنید.

زباله های گیر کرده در کیبورد لپ تاپ می توانند عامل اصلی از کار افتادگی آن باشند. اگر چند دکمه از کیبورد کار نمی کند، وقت آن رسیده است که کیبورد را به طور کامل تمیز کنید. برای این کار باید لپ تاپ را با زاویه ی 75 درجه ای به صورت شیب دار نگه داشته و به آرامی تکان دهید. می توانید از اسپری هوای فشرده نیز برای پاکسازی درزهای درونی لپ تاپ استفاده کنید.

ویندوز لپ تاپ را بازگردانی کنید.

اگر مشکل کار نکردن کیبورد لپ تاپ پس از نصب یک برنامه ی جدید یا تغییر تنظیمات خاصی ایجاد شده است، ویندوز لپ تاپ را به حالت قبلی خود انتقال دهید تا کارایی سیستم بازیابی شود. به منوی استارت سیستم بروید و کنترل پنل را انتخاب کنید. 

سپس روی گزینهBack up your computer  کلیک نمایید. پس از آن عبارت  System and Security را انتخاب کرده و بر روی Recover system settings or your computer کلیک کنید. در مرحله ی آخر نیز با کلیک بر Open System Restore منتظر بازگردانی و Restore شدن ویندوز نصب شده ی لپ تاپ باشید.

درایور صفحه کلید را به روز رسانی کنید.

یکی از دلایل اصلی کار نکردن کیبورد لپ تاپ، به روز نبودن درایور صفحه کلید است. برای این آپدیت از طریق منوی Run به Device manager بروید. این بخش در کنترل پنل و منوی System and Security حضور دارد.

به هر حال پس از ورود به Device manager درایورهای سخت افزاری لپ تاپ ایسوس را بیابید و به قسمت Keyboard وارد شوید. اگر مثلث زرد رنگی را با علامت تعجب برای کیبورد دیده می شود، باید به وب سایت سازنده لپ تاپ بروید و آخرین درایور را دانلود و نصب کنید.

تعمیر مشکل از کار افتادن کیبورد لپ تاپ

کار نکردن کیبورد لپ تاپ اگر براساس راهکارهای بالا برطرف نگردد، باید حتما زیر نظر کارشناسان مجرب مورد بررسی و آنالیز قرار گیرد. تعمیرات تخصصی کیبورد ممکن است به خرابی های مادربرد و اتصالات داخلی کیبورد ارتباط بیابد. قطعی کابل انتقال دیتای کیبورد به هنگام خرابی مادربرد موجب از کارافتادن کامل صفحه کلید سیستم می شود.

 از طرفی فرسودگی ساختار دکمه های کیبورد پس از استفاده ی چندین ساله نیز موضوع مهمی است که نیازمند تعمیرات تخصصی است. با حضور در نمایندگی رسمی ایسوس می توانید طی مدت زمان کوتاهی شاهد تعمیر و یا تعویض کیبورد لپ تاپ باشید.

تعمیر لپ تاپ ایسوس

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس با حضور کارشناسان مجرب به بازیابی و ترمیم کارکرد انواع لپ تاپ های ایسوس می پردازد. در کارگاه های مجهز نمایندگی لپ تاپ ایسوس، پس از عیب یابی دقیق دستگاه معیوب، مراحل تعمیر طبق پارامترهای استاندارد انجام می شوند. خاطرنشان می نماییم که ترفند ها و روش های کاربردی تکنسین های این مرکز باعث شکل گیری فرآیند تعمیرات در حداقل زمان می گردد. کافی است با ما تماس بگیرید تا بالاترین سطح از خدمات را در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی دریافت کنید.

تعمیر لپ تاپ ایسوس در تهران و کرج

خدمات ارائه شده از سوی نمایندگی لپ تاپ ایسوس ، تنها به برطرف کردن مشکل کیبورد لپ تاپ ایسوس اختصاص ندارد. این مجموعه اولویت خود را بر تعمیر تمامی مشکلات در این تجهیزات قرار داده است. نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس با سابقه ی طولانی مدت در ارائه ی خدمات پشتیبانی، هم اکنون سرویس های عیب یابی، تعمیر و تعویض و … را در شعب مختلف تهران و کرج ارائه میدهد. این شعب با بهره مندی از تجهیزات مدرن و تخصص بالای کارشناسان خود، میتوانند در سریع ترین زمان ممکن اقدامات مرتبط با  تعمیر و بازیابی انواع مشکلات لپ تاپ های ایسوس را، به عمل آورند. گفتنی ست که کاربران گرامی ضمن بهره مندی از بالاترین سطح استاندارد از خدمات تعمیر نمایندگی ایسوس، میتوانند از گارانتی و ضمانت نامه های کتبی ارائه شده توسط این نمایندگی نیز نهایت استفاده را ببرند.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید