جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر مدار شارژ لپ تاپ ایسوس

شارژ نشدن لپ تاپ مشکل جدی و مهمی است که می تواند به راحتی کارایی لپ تاپ و حمل و نقل آن را مختل می کند. این مشکل ممکن است ریشه در خرابی باتری و یا مداری به نام مدار شارژ داشته باشد. البته فرسودگی کابل لپ تاپ و سوختن آداپتور نیز عامل دیگری برای شارژ نشدن لپ تاپ است.

معمولا برای کاربران عادی خرابی باتری لپ تاپ ایسوس یا شارژر لپ تاپ موضوع قابل درکی است. اما از کار افتادگی مدار شارژ لپ تاپ ایسوس و یا سایر برندهای موجود در بازار یک اختلال حساس و دردسرساز است که متاسفانه بسیاری از کاربران اطلاع خاصی از آن ندارند. در این مقاله از نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس شما را با علائم خرابی مدار شارژ لپ تاپ asus و نحوه ی تعمیر آن آشنا می کند.

تعمیر مدار شارژ لپ تاپ ایسوس

از کار افتادگی مدار شارژ لپ تاپ ایسوس چه نشانه ای دارد؟

همان طور که گفته شد، نشانه ی از کار افتادگی مدار شارژ لپ تاپ ایسوس، شارژ نشدن دستگاه است. اما در پیدایش این مشکل باتری و شارژر نیز دخیل هستند. یکی از راهکارهای روشن کردن دوباره ی لپ تاپ زمانی که سیستم شارژ نمی شود، بیرون کشیدن باتری و زدن آن به برق است.

اگر کابل شارژر در سلامت کامل به سر ببرد، این کار می تواند به راحتی مشکل روشن نشدن لپ تاپ را برطرف سازد. اما در صورتی که همچنان لپ تاپ واکنشی به نیروی برق دریافتی نشان نمی دهد، اختلالی در اجزای سازنده ی مدار شارژ دستگاه وجود دارد که باید بررسی شود.

تشخیص اختلال مدار شارژ لپ تاپ

زمانی که لپ تاپ شما به اتصالات الکترونیکی واکنش نشان نمی دهد در حالی که آداپتورو کابل ها در سلامت کامل هستند می توان گفت مدار شارژ لپ تاپ ایسوس شما دچار اختلال شده است. 

لازم به یادآوری است که به این مهم توجه داشته باشید که برای تست سلامت شارژر لپ تاپ و یا ابل خودد نباید از شارژر دستگاه های دیگری استفاده نمایید.

چرا که هر لپ تاپ و یا دستگاه الکترونیکی با توجه به ساختارهای فنی درونی خود و قطعات الکترونیکی که در آن به کار رفته است شارژر منحصر به فرد خودش را داراست. اغلب ولتاژ های درج شده بر روی این شارژها نیز با یکدیگر متفاوت هستند.

مدار شارژ لپ تاپ ایسوس تراشه ای متشکل از اجزا و مدار های الکترونیکی مختلف است که به همکاری یکدیگر انجام وظیفه میکنند. درواقع وجود کوچکترین اختلال در هر یک از این قطعات ریز و یا برد ها می تواند موجب خرابی این تراشه شود. 

دلیل خرابی مدار شارژ لپ تاپ asus چیست؟

دلیل اصلی خرابی مدار شارژ لپ تاپ ایسوس، نوسانات برق و حضور ولتاژهای غیر استاندارد است. عبور ولتاژهای نامناسب از شارژر لپ تاپ به دستگاه یک شوک الکترونیکی مخرب وارد می نماید. این شوک به راحتی موجب سوختگی آی سی ها و ترانزیستورهای مدار شارژ می شود. البته در این میان استهلاک نیز موثر است. لپ تاپ دستگاه پرمصرفی است که همواره در معرض خطر استهلاک قرار دارد. به هر حال مشکل هر چه باشد؛ در نمایندگی رسمی ایسوس به بهترین شکل ممکن برطرف خواهد شد.

مدار شارژ لپ تاپ ایسوس

تست مدار شارژ لپ تاپ asus

تعمیر مدار شارژ لپ تاپ ایسوس با مرحله ی تست آغاز می شود. این تست باید کلیه ی اجزای تشکیل دهنده ی مدار شارژ را دربرگیرد. کارایی تک تک آی سی های درون مدار شارژ در روند فعالیت مدار شارژ تاثیرگذار است. برای تست مدار شارژ نقشه هایی در بازار وجود دارد که تعمیرکاران مبتدی می توانند از آن ها استفاده کنند. اما مسلما بهتر است تعمیرکار آن قدری مهارت داشته باشد که بدون نیاز به این نقشه ها اجزای مدار شارژ را تعمیر کند. نمایندگی رسمی لپ تاپ ایسوس در تهران  به شما این اطمینان را می دهد که پروسه ی تعمیر مدار شارژ لپ تاپ asus زیر نظر کارشناسان مجرب انجام شود.

اهمیت تعمیر مدار شارژ لپ تاپ asus

وظیفه ی مدار شارژ لپ تاپ ایسوس، تجزیه و تقسیم برق شهری به ولتاژهای مورد نیاز اجزای مختلف رایانه است. از این رو یک اتصالی کوچک می تواند ولتاژهای نامناسبی را به قطعات مهمی چون CPU منتقل کند.

ریسک مراجعه به مراکز تعمیراتی ناشناس را فراموش کنید. بسیاری از خرابی هایی که در اثر اتصالی ها و خطای کار تکنسین های مبتدی ظهور می کنند، می توانند باعث مرگ کامل لپ تاپ شوند. با خیالی آسوده به یکی از شعب نمایندگی رسمی ایسوس مراجعه نمایید تا بالاترین سطح از خدمات تخصصی را در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی به همراه گارانتی دریافت کنید.

هزینه تعمیر مدار شارژ لپ تاپ ایسوس

نمی توان به طور دقیق هزینه تعمیر مدار شارژ لپ تاپ ایسوس را اعلام کرد زیرا تعیین هزینه تعمیر آن به عوامل مختلفی بستگی دارد مانند مدل و سری لپ تاپ ایسوس، شدت خرابی مدار شارژ، هزینه تهیه قطعه جدید. در کل باید لپ تاپ ایسوس توسط تکنسین در نمایندگی ایسوس بررسی شده تا برآورد هزینه به شما اعلام شود. جهت دریافت خدمات و کسب اطلاعات بیشتر از هزینه های تعمیر مدار شارژ لپ تاپ ایسوس با همکاران ما در واحد پشتیبانی تماس بگیرید.

هزینه تعمیر مدار شارژ لپ تاپ ایسوس
5/5 (3 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید