جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش تعویض ال سی دی لپ تاپ ایسوس

لپ تاپ ها دستگاه هایی حساس هستند که به دلایل مختلفی ممکن است دچار آسیب شوند. این آسیب های وارده می توانند در قسمت های مختلف دستگاه بوده و مشکلات متفاوتی را برای کاربر رقم زنند. یکی از مواردی که ممکن است کاربر با آن مواجه شود خرابی ال سی دی لپ تاپ asus است. ممکن است آسیب وارده به ال سی دی به حدی باشد که امکان تعمیر آن وجود نداشته باشد و تکنسین نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس مرکز سخت افزار ایران پیشنهاد دهد که برای برطرف کردن مشکل اقدام به تعویض ال سی دی لپ تاپ ایسوس کند.

این کار باعث می شود که عمر مفید دستگاه و همچنین صفحه نمایش آن بالا رود. نکته ای که در این زمینه باید مد نظر داشت این است که در هنگام تعویض صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس باید حتما از ال سی دی اورجینال و با کیفیت بالا استفاده شود تا از مشکلات بعدی و هزینه های بیشتر جلوگیری شود.

تعویض ال سی دی لپ تاپ ایسوس

مراحل تعویض ال سی دی لپ تاپ ایسوس

مراحل تعویض صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس به صورت کامل در ادامه مقاله آورده شده است، اما توجه داشته باشید که این امر نیاز به دقت بالایی دارد و حتما باید توسط تکنسین ماهر و با تجربه انجام شود.

1- در این مرحله ابتدا باید تمامی پیچ های پشت لپ تاپ asus خود را باز کنید. در لپ تاپ های ایسوس عموما تعدادی پیچ 9.5 میلی متری، تعدادی 4.3 میلی متری، تعدادی 17.5 میلی متری و مابقی نیز 17.1 میلی متری هستند که باید با استفاده از پیچ گوشتی های مناسب باز شوند.

2- در این مرحله از تعویض ال سی دی لپ تاپ ایسوس باید کاور صفحه کیبورد را از قاب زیری جدا کنید. بهتر است حتی الامکان برای اینکار از یک ابزار پلاستیکی استفاده کنید تا آسیبی به دیگر قطعات وارد نشود.

3- زمانی که کاور کیبورد را باز کردید تعدادی نوار می بینید که کاور را صفحه پایینی متصل کرده اند.  اگر کیبورد لپ تاپ asus شما با مشکل مواجه است می توانید به مقاله تعمیر کیبورد لپ تاپ ایسوس مراجعه نمایید.

4- در این مرحله از تعویض صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس باید لپ تاپ را برعکس کنید تا بتوانید به این نوارها دسترسی داشته باشید. با حرکت دادن فلپ های فید رنگ هر یک از این نوارها، آن ها را آزاد نمایید.

5- حال باید کاور صفحه کیبورد را باز کنید. در این مرحله باید نهایت دقت و حساسیت را به خرج دهید و در نهایت آن را در محلی ثابت و امن به دور از هرگونه مایعات و احتمال ضربه قرار دهید.

6- پیچ های 5.5 میلی متری هارد درایو را باز کرده و آن را جدا کنید. برای جدا کردن آن کافی است پس از باز کردن پیچ ها  دست خود را روی قسمت سمت چپ هارد درایو گذاشته و آن را به سمت لبه سمت راست لپ تاپ فشار دهید تا آزاد شود و در نهایت آن را در کناری قرار دهید.

باز کردن هارد لپ تاپ و تعویض ال سی دی آن

7- در این مرحله از تعویض ال سی دی لپ تاپ ایسوس به یک اسپیسر برخورد می کنید که لازم است با کمک پیچ گوشتی مناسب پیچ های 5.5 میلی متری آن را باز کرده و آن را با حرکت دادن به سمت راست جدا کنید.

8- در این مرحله از تعویض ال سی دی لپ تاپ asus با استفاده از پیچ گوشتی مناسب پیچ های 3.2 میلی متری کارت وای فای را باز کرده و این قطعه را نیز با حرکت دادن به سمت راست لپ تاپ جدا کنید. در این قسمت دو اتصال دهنده آنتنی وجود دارند که باید آن ها را نیز جدا کنید.

9- در این مرحله از تعویض ال سی دی لپ تاپ ایسوس نوبت به جدا کردن باتری لپ تاپ ایسوس می رسد. باتری را از محل خود خارج کرده و آن را در کناری بگذارید.

10-  با استفاده از پیچ گوشتی های مناسب اقدام به باز کردن پیچ های 5.5 میلی متری مادربرد کرده و در نهایت دو سیم متصل به آن را مشخص کنید. این سیم ها باید با کشیدن در جهت موازی مادربرد جدا شوند. این سیم ها بسیار حساس هستند و در جداسازی آن ها باید نهایت حساسیت را داشته باشید تا از پاره شدن آن ها جلوگیری شود.

11- در این مرحله از تعویض صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس باید اتصالات صفحه نمایش را جدا کنید و برای جدا کردن مادربرد از کیس، آن را به سمت بالا بکشید.

12- دو لولای متصل کننده ال سی دی به کاور پایینی لپ تاپ را مشخص کنید و با استفاده از پیچ گوشتی مناسب اقدام به باز کردن پیچ های روی لولا کنید

13- بعد از باز کردن پیچ لولاها می توانید مانیتور را از کاور صفحه پایینی جدا کنید.

14- حال در این مرحله از تعویض ال سی دی لپ تاپ ایسوس می توانید دو چسب را مشاهده کنید که وظیفه حفظ قاب جلویی در جایش را بر عهده دارند. لازم است با یک ابزار مناسب مانند موچین این چسب ها را نیز جدا کنید.

15- در زیر این چسب ها دو پیچ نگهدارنده قاب جلویی قرار دارند که باید با پیچ گوشتی مناسب این پیچ های 4.8 میلی متری را نیز باز کنید.

16- حال با نهایت دقت و حوصله با کمک یک ابزار پلاستیکی قاب جلویی را جدا کنید.

17- پس از برداشتن قاب جلویی دوازده پیچ 3.2 میلی متری را مشاهده می کنید که ال سی دی را در جای خود فیکس کرده اند. با استفاده از یک پیچ گوشتی مناسب این دوازده پیچ را نیز باز کنید.

18- پس از باز کردن این پیچ ها می توانید ال سی دی را بلند کنید تا بتوانید سیم اتصال دهنده آن را مشاهده کنید. این سیم وظیفه اتصال ال سی دی به قاب پشتی را بر عهده دارد. در این مرحله از تعویض ال سی دی لپ تاپ ایسوس باید این سیم را نیز از قاب پشتی جدا کنید.

19- با حرکت دادن صفحه نمایش نواری را مشاهده می کنید که به پشت آن متصل است. برای تعویض صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس باید باید این نوار را با کشیدن از ال سی دی جدا کنید.

20- در این مرحله می توانید ال سی دی قدیمی لپ تاپ asus خود را جدا کنید . آن را با ال سی دی جدید جایگزین نمایید.

21- حال باید تمامی مراحل گفته شده را از آخر به اول پیش بروید و تمامی قطعات جدا شده را در جای خود فیکس کنید.

تعوبض ال سی دی لپ تاپ ایسوس

بهترین زمان برای تعویض ال سی دی لپ تاپ ایسوس

ابتدا باید به این سوال پاسخ دهیم که زمانی نیاز است ال سی دی لپ تاپ را تعویض کنیم. همانطور که قبلا اشاره شد، اگر ال سی دی لپ تاپ شما تحت فشار یا ضربه قرار گرفته و شکسته شده باشد، لازم است آنرا تعویض کنید. به جز شکستگی، علائم دیگری نیز وجود دارند که نشانگر خرابی ال سی دی می‌باشند و نیاز به تعویض دارند. 

برخی از این علائم شامل خطوط روی صفحه نمایش، ابداع رنگ سفید روی صفحه نمایش و ظهور خطوط مختلف رنگی روی ال سی دی می‌باشد. اگر لپ تاپ شما اینگونه نشانه‌ها را از خود نشان دهد، پیشنهاد می‌شود آنرا به مرکز خدمات تعمیرات لپ تاپ ایسوس ببرید تا توسط تکنسین‌های ماهر این مرکز بررسی شود و اگر تعمیر قابل انجام نباشد، آنرا تعویض نمایید.

مزایای تعویض ال سی دی لپ تاپ Asus

ال سی دی لپ تاپ فارغ از هر برند و مدلی یکی از حساس ترین قطعات است و از این رو تعویض آن پروسه ای بسیار مهم و با حساسیت بالا است. از همه مهم تر این که تعویض ال سی دی یک کار هزینه بر در بین انواع سرویس های تعمیراتی و تعویض قطعات لپ تاپ های ایسوس است.

از این رو این موضوع اهمیت بالایی دارد که چه کسی و در چه مرکز تعمیراتی کار تعویض ال سی دی لپ تاپ ایسوس را انجام می دهد. قطعا مراجعه به نمایندگی می تواند هم هزینه های تعویض ال سی دی را کاهش دهد و موجب شود شما از پرداخت هزینه های اضافی و غیر ضروری در امان باشید و هم این که خیال تان را از بابت صحت عملکرد تعمیرکار دستگاه، اصل بودن ال سی دی مورد استفاده برای لپ تاپ و عدم آسیب به دیگر بخش های حساس لپ تاپ راحت کند.

البته که مزیت های تعویض ال سی دی لپ تاپ ایسوس در نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس به همین موارد ختم نمی شود. تسریع در زمان تعویض و تحویل لپ تاپ، گارانتی تعویض قطعات، گارانتی اصل بودن کلا های تعویضی، سرویس و خدمات پس از فروش و ارائه خدمات تعمیراتی، رعایت حقوق مشتریان و ده ها مزیت دیگر از مهم ترین مواردی است که نشان می دهد چرا باید کار تعویض ال سی دی لپ تاپ را به نمایندگی سپرد.

سوالات متداول کاربران

چه چیزی می تواند به ال سی دی لپ تاپ آسیب برساند؟

دلایل مختلفی برای شکستگی صفحه نمایش لپ تاپ شما وجود دارد. دلایل رایج عبارتند از فشار روی صفحه نمایش، ضربه فیزیکی، اتصالی ال سی دی و حتی فرسودگی و پارگی ناشی از افزایش عمر.اگر لپ‌تاپ بیفتد ، احتمال زیادی وجود دارد که ضربه ناشی از آن، LCD لپ تاپ شما را بشکند. علاوه بر این، اگر لپ تاپ خود را برای مدت طولانی بدون استفاده از آن به برق متصل کنید، این امر می تواند به مرور زمان باعث از کار افتادن لوازم الکترونیکی لپ تاپ بویژه ال سی دی شود.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید