جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

ریست کردن گوشی ایسوس

به جرات می‎توان گفت یکی از رایج‎ترین کارهایی که کاربران گوشی‎های ایسوس هنگام هنگ کردن گوشی انجام می‎دهند، ریست کردن گوشی ایسوس است. ریست کردن گوشی و بازگرداندن آن به حالت تنظیمات کارخانه باعث می‎شود که تمامی اطلاعات شما حذف شود.

با در نظر گرفتن این اتفاق بهتر است که قبل از ریست کردن گوشی خود یک نسخه پشتیبان از اطلاعات خود تهیه کنید که در صورت ریست کردن گوشی تمامی اطلاعات شما از بین نرود. معمولا کاربران گوشی‎های هوشمند وقتی اقدام به ریست کردن گوشی خود می‎کنند که با اختلال در عملکرد آن روبرو شوند. هنگ کردن و متوقف شدن برنامه‎ ها می‎تواند یکی از دلایل ریست کردن گوشی باشد. در این مقاله از نمایندگی ایسوس قصد داریم به بررسی ریست کردن گوشی‎های ایسوس بپردازیم.

ریست کردن گوشی ایسوس

انواع ریست کردن گوشی ایسوس

به طور کلی و بدون در نظر گرفتن مدل گوشی، امروزه ریست کردن گوشی‎ها به دو دسته هارد ریست و سافت ریست تقسیم می‎شوند. این دو نوع ریست باعث بازیابی کارایی دستگاه شما می‎شوند و شما را با از مشکلاتی که برای سیستم تان به وجود آمده بود خلاص می‎کنند. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی مختصر ریست کردن گوشی ایسوس در هر دو مدل ریست بپردازیم.

 تعمیرات گوشی ایسوس تنها با یک تماس ! 😍 فقط کافیه با شماره هایی که تو سایت اعلام کردیم تماس بگیری.

1. هارد ریست کردن گوشی ایسوس

در این قسمت قصد داریم هارد ریست کردن گوشی ایسوس را مورد بررسی قرار دهیم. همانطور که در ابتدای مقاله نیز گفته شد، برای ریست کردن گوشی ایسوس خود حتما از آن یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. از صحت نسخه پشتیبان خود اطمینان حاصل کنید. برای انجام این کار ابتدا به بخش Settings  رفته و قسمت Backup & Reset را انتخاب کنید. 

نحوه ریست کردن گوشی ایسوس

بعد از انجام فرایند فوق گزینه Factory Data Reset را انتخاب نمایید. اگر تمایل دارید که اطلاعات موجود در کارت حافظه شما پاک نشود گزینه پاک کردن کارت حافظه یا Erase SD card  را انتخاب نکنید. بعد از انجام فرایند فوق گزینه Reset Phone را انتخاب کنید. این فرایند ممکن است زمانبر باشد. تا اتمام این فرایند صبور باشید.

ریست کردن موبایل ایسوس

2. سافت ریست کردن گوشی

در این قسمت قصد داریم به بررسی سافت ریست کردن گوشی ایسوس بپردازیم. برای سافت ریست کردن گوشی، شما باید دکمه دکمه پاور را که برای روشن کردن گوشی از آن استفاده می‎کنید، فشار دهید. بعد از نگه داشتن دکمه پاور گزینه ‎های مختلفی برای شما به نمایش گذاشته می‎شود.

 بر روی گزینه Restart  ضربه بزنید. اگر با نگه داشتن دکمه پاور گزینه‌ ها به شما نمایش داده نشد، دکمه پاور و زیاد و کم کردن صدا را با هم فشار دهید. در صورتی که گزینه ‎ای برای شما به نمایش گذاشته نشد، صبر کنید. ممکن است که بیشتر از 15 ثانیه طول بکشد تا گزینه‎ ها به شما نمایش داده شود، صبور باشید. در این نوع ریست کردن نیز بهتر است که یک نسخه پشتیبان از اطلاعات خود تهیه کنید. 

بازیابی اطلاعات گوشی ایسوس توسط تکنسین های کاربلد نمایندگی ایسوس… گوشی و بردار و همین حالا با ما تماس بگیر!

3. ریست کردن گوشی ایسوس به وسیله دکمه ‎های سخت افزاری

برای ریست کردن گوشی ایسوس به وسیله دکمه‎ های سخت افزاری ابتدا گوشی را خاموش کنید. پس از خاموش کردن گوشی، دکمه پاور را تا وقتی که گوشی شروع به ویبره کند نگه دارید. بعد از ویبره رفتن گوشی دکمه‎ی کم کردن ولوم را فشار دهید. 

شیوه ریست کردن موبایل ایسوس

این کار را تا زمانی انجام دهید که یک صفحه قرمز با متن آبی برای شما به نمایش دربیاید. برای جابجایی بین گزینه‎ ها از دکمه ولوم استفاده کنید. برای تایید گزینه ‎ها از دکمه پاور کمک بگیرید. برای بازگرداندن گوشی به حالت کارخانه گزینه Yes-delete all user data را انتخاب کنید. برای این کار شما می‎توانید به تنظیمات داخلی گوشی مراجعه کرده و گزینه Settings-Backup را انتخاب کنید و گوشی را به حالت کارخانه بازگردانید.

تفاوت سافت ریست با هارد ریست کردن گوشی ایسوس

سافت ریست و هارد ریست برای رفع مشکلات موبایل ایسوس استفاده می شوند، و از جهات مختلفی با هم تفاوت دارند. سافت ریست، RAM گوشی ایسوس را آزاد می کند اما باعث حذف هیچ داده ای از موبایل ایسوس شما نمی شود، در حالی که هدف از تنظیم مجدد کارخانه یا همان هارد ریست، پاک کردن داده های موبایل ایسوس به منظور حذف نرم افزار یا هرگونه بدافزار، ویروس و غیره است.

3.2/5 (8 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید