جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش بکاپ گرفتن از اطلاعات گوشی

گوشی های هوشمند امروزی از جمله موبایل های ایسوس با قابلیت های فراوان نرم افزاری و سخت افزاری خود به محیطی برای ثبت و ضبط اطلاعات شخصی تبدیل شده اند. درصد احتمال اینکه یکی از اسناد مرتبط به شغلتان درون حافظه ی گوشی مورد استفاده ی شما وجود داشته باشد، بالاست. بنابراین مسئله ی تهیه ی بکاپ از اطلاعات گوشی همواره حائز اهمیت است. با کنسل کردن این فرآیند ممکن است اتفاقات غیرقابل جبرانی برای پروژه های در دست کاربر و یا دیتاهای شخصی بیفتد. متاسفانه بسیاری از کاربران عادی با نحوه ی بکاپ گرفتن از اطلاعات موبایل آشنا نیستند. ادامه ی این مطلب را از دست ندهید تا به شما بگوییم برای بکاپ گیری از دیتاهای موبایل باید چه کار کرد.

اهمیت تهیه ی بکاپ از اطلاعات گوشی

همان طور که اشاره شد، کاربران زیادی به تهیه ی بکاپ از اطلاعات گوشی بی توجه هستند. ممکن است گوشی هوشمند امروزی ایسوس و یا سایر برندها توسط بد افزارهای مختلفی ویروسی شود و اطلاعات خود را از دست بدهد. خرابی هارد گوشی در اثر آبخوردگی و اصابت ضربه نیز اتفاقی است که احتمال وقوع دارد. در این بین خطر دزدیده شدن گوشی را هم نمی توان نادیده گرفت. بنابراین بهترین راه جلوگیری از نابودی اطلاعات هارد گوشی، تهیه ی بکاپ است.

روش های اصلی بکاپ گرفتن از اطلاعات موبایل ایسوس

بکاپ گیری از دیتاهای موبایل با استفاده از کامپیوتر و لپ تاپ

بهترین روش تهیه ی بکاپ از اطلاعات گوشی استفاده از کامپیوتر یا لپ تاپ است. هر گوشی موبایل توسط  کابل مخصوص خود می تواند با محیط ویندوز ارتباط برقرار کند. کافی است اندروید گوشی را به ویندوز متصل سازید و اطلاعات خود را کپی کنید. اگر از برنامه ی خاصی برای کپی کردن اطلاعات در کامپیوتر و لپ تاپ استفاده می کنید، مطمئن شوید که نرم افزار مورد استفاده، معتبر است. هر چند وقت یک بار این بکاپ گیری با رایانه را انجام دهید تا بازیابی اطلاعات گوشی ایسوس دردسرساز نشود.

بکاپ گرفتن از اطلاعات موبایل توسط گوگل درایو

گوگل درایو ابزاری برای تهیه ی بکاپ از اطلاعات گوشی ایسوس است. برای استفاده از این ابزار در بخش تنظیمات اندروید کلمه ی ” Back up ” را سرچ کنید و در نتایج جستجو عبارت Backup and restore را برگزینید. با این کار به صفحه ای وارد خواهید شد که یک عبارت خاکستری رنگ کوچک به نام ” Google account ” در آن حضور دارد. این بخش را فعال کنید و در زیر منوی” Backup account ” حسابی را که باید اطلاعات شما در آن ذخیره شود را وارد سازید. بدین شکل کلیه ی اطلاعات گوشی از جمله لیست مخاطبین و پیامک های دریافت شده توسط گوگل درایو در حساب کاربری کپی می شود.

برنامه های بکاپ گیری برای تهیه ی نسخه ی پشتیبان از اطلاعات گوشی

برای تهیه ی بکاپ از اطلاعات گوشی برنامه های مختلفی وجود دارد. یکی از معتبرترین برنامه ی بکاپ گیری، گوگل فوتوز می باشد. این برنامه در تهیه ی بکاپ از اطلاعات گوشی های اندروید کارایی بالایی دارد. اگر فقط از عکس های موجود در گالری بکاپ لازم دارید، از google photos استفاده کنید.

برای این منظور برنامه ی گوگل فوتوز را دانلود کرده و آدرس ایمیل خود را در آن ثبت کنید. پس از اینکار در منوی Settings برنامه گزینه ی Back up & sync را فعال کنید. بدین شکل خیلی ساده می توانید از تصاویر گوشی بکاپ بگیرید. جالب است بدانید این برنامه قابلیت تغییر کیفیت تصاویر داخل گوشی را نیز برای پروسه ی بکاپ گیری ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان واحد پشتیبانی نمایندگی رسمی ایسوس تماس حاصل فرمایید.

Rate this post
اشتراک گذاری