جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تفاوت ولتاژ و آمپر آداپتور

تفاوت ولتاژ و آمپر آداپتور دستگاه های هوشمند پر مصرف این روزهای کاربران، مسئله مهمی است که باید مورد توجه آن ها قرار گیرد. متاسفانه بسیاری از اشخاص اگر بتوانند کابل شارژی را به یک سیستم متصل کنند و شاهد واکنش آن دستگاه باشند، فرآیند شارژ را با همان کابل ادامه خواهند داد. این موضوع دردسرهای فراوانی برای دستگاه مورد نظر پدید می آورد. ممکن است با یک کابل نادرست سوختگی های ریز و درشتی درون مدارهای سیستم نمایان گردد. به طور کلی باتری ها توسط میزان ولتاژی که توانایی تولید آن را دارند، مشخص می شوند در حالی که آمپر مقدار الکتریسیته جاری شده در یک مدار مخصوص است. هر شارژر معمولا براساس جثه ی آن دستگاه طراحی شده و میزان خاصی از آمپر را ارائه می کند. در نتیجه شارژر یک تبلت اندرویدی می‌تواند آمپر بیشتری به نسبت به شارژر یک گوشی اندرویدی تولید کند. در ادامه تفاوت های بین ولتاژ و آمپر آداپتور لپ تاپ، تبلت و گوشی را به طور جامع شرح خواهیم داد. با ما همراه شوید تا با دنیای شارژر سیستم های دیجیتال آشنا شوید.

تفاوت ولتاژ و آمپر آداپتور گوشی و تبلت با لپ تاپ

همان طور که اشاره شد، هر آداپتوری باید هماهنگ با میزان ولتاژی باشد که قرار است به داخل دستگاه کشیده شود. ولتاژ و آمپر لپ تاپ کاملا با گوشی و تبلت متفاوت است. لپ تاپ ها اجزای سخت افزاری  بیشتری نسبت به موبایل و تبلت دارند که مسلما دارای مصرف انرژی بالاتری هم می باشند. پردازنده ی قوی لپ تاپ، گرافیک پیشرفته و حتی مانیتور بزرگ آن، تفاوت ولتاژ و آمپر لپ تاپ با گوشی و تبلت را نمایان می سازد. ولتاژ شارژر لپ تاپ از هر برندی که باشد چیزی حدودی ۱۸ تا ۲۴ ولت می شود. اما ولتاژ شارژر تبلت یا گوشی ۵ ولت بیشتر نخواهد شد.

تفاوت ولتاژ و آمپر آداپتور

مقایسه ی ولتاژ و آداپتور گوشی و تبلت

اکثر مواقع شارژر تبلت و گوشی یک برند خاص به راحتی قابل اتصال به یکدیگر هستند. اما باید دقت کنید که با اتصال شارژر تبلت به گوشی می توانید به طور کامل باعث خرابی باتری گوشی شوید. استفاده از شارژر نامناسب ابتدا با زود خالی شدن شارژ باتری گوشی نمایان شده و سپس تا خرابی کامل باتری ادامه پیدا می کند. تفاوت ولتاژ و آمپر آداپتور برای عدم استفاده از شارژر گوشی در تبلت نیز حائز اهمیت است. تبلت به میزان ولتاژ بالاتری نسبت به گوشی نیاز دارد تا بتواند فعالیت داشته باشد. از این رو با شارژر ضعیف گوشی، پروسه ی شارژ شدن بسیار طولانی خواهد شد. این مدت زمان بالای شارژ شدن تبلت کارایی باتری آن را مختل می سازد. جهت کسب راهنمایی های بیشتر و یا خرید شارژرهای اورجینال مناسب همواره می توانید به یکی از شعب نمایندگی رسمی ایسوس مراجعه نمایید.

تعمیرات موبایل و تبلت در نمایندگی ایسوس

نمایندگی تعمیرات ایسوس بالاترین سطح کیفی از خدمات تخصصی را برای بازیابی کارایی محصولات ایسوس عرضه می دارد. این مرکز با حضور کارشناسان مجرب نرم افزار و سخت افزار تعمیر موبایل ایسوس و تعمیر تبلت ایسوس را به صورت تخصصی انجام می دهد. نمایندگی ایسوس با توجه به پارامترهای استاندارد، استفاده از نمونه های جایگزین اورجینال به هنگام تعویض قطعه ی معیوب و به کارگیری تجهیزات فنی پیشرفته تمامی مشکلات ریز و درشت تولیدات ایسوس را به بهترین شکل برطرف خواهد کرد. این پروسه ی تعمیر تخصصی در نمایندگی ایسوس دارای گارانتی و ضمانت نامه های معتبر نیز می باشد.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید