جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر فلت لپ تاپ ایسوس

مشکلاتی که در تصویر لپ تاپ به وجود می آیند کاربر را کلافه کرده و موجب به هدر رفتن زمان و انرژی او می شوند. ایـن مشکلات می توانند به انواع مختلفی در لپ تاپ بروز پیدا کنند. گاهی شدت این مشکلات به قدری زیاد می شود که منجر به متحمل شدن هزینه های سنگین عیب یابی و تعمیر لپ تاپ ایسوس می شود.  یکی از آنها سیاه شدن صفحه نمایش است. این سیاه شدن می تواند دو منشا مختلف داشته باشد که شامل کارت گرافیک و فلت لپ تاپ هستند.

اگر کارت گرافیک لپ تاپ شما مشکلی نداشته باشد (برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله اتصال کارت گرافیک به لپ تاپ مراجعه نمایید) برای رفع مشکل سیاه شدن صفحه نمایش باید اقدام به تعمیر فلت لپ تاپ ایسوس نمایید.

در عموم موارد این ایراد با تعمیر فلت تصویر لپ تاپ ایسوس رفع می شود اما در برخی موارد هم نیاز به تعویض این قطعه است. در این مقاله به بررسی جوانب مختلف تعمیر فلت ال سی دی لپ تاپ ایسوس می پردازیم.

تعمیر فلت لپ تاپ ایسوس

هزینه تعمیر فلت لپ تاپ ایسوس

فلت یک کابل نواری است که مادربرد را به سوکت ال ای دی یا ال سی دی لپ تاپ ( برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله مشکلات ال سی دی لپ تاپ مراجعه شود) وصل می کند و وظیفه انتقال داده ها از مین برد به صفحه نمایش را بر عهده دارد.

علاوه بر آن در این نوع فلت ها یک سیم برای قسمت “های ولتاژ” وجود دارد. بنابراین هزینه تعمیر فلت لپ تاپ ایسوس می تواند رنج متفاوتی داشته باشد و امکان مشخص کردن یک هزینه یکسان برای آن وجود ندارد. تنها پس از بررسی مدل لپ تاپ و میزان آسیب دیدگی است که می توان هزینه تعمیر فلت تصویر لپ تاپ ایسوس را تخمین زد.

این قطعه در مدل های مختلف لپ تاپ و صفحه نمایش متفاوت بوده و انواع مختلفی را شامل می شود. به عنوان مثال لپ تاپ های دارای صفحه نمایش LED دارای فلت ال ای دی هستند که نسبت به نوع ال سی دی پین های باریک تری دارد. اما در لپ تاپ های با صفحه نمایش LCD فلت نیز از نوع ال سی دی بوده و پین های بزرگتری دارد.

هزینه تعمیر فلت لپ تاپ ایسوس

زمان مناسب برای تعمیر فلت ال سی دی لپ تاپ ایسوس

مهم ترین و اصلی ترین نشانه خراب شدن فلت همان سیاه شدن تصویر است که در ابتدای مقاله نیز عنوان شد. اما یک نشانه دیگر هم تکمیل کننده این مساله است و آن هم این است که تصویر لپ تاپ سیاه شده، اما با تکان دادن لپ تاپ تصویر درست می شود.

مورد بعدی که خبر از فرا رسیدن زمان تعمیر فلت لپ تاپ ایسوس می دهد تاریک شدن صفحه نمایش است. منظور از تاریک شدن صفحه نمایش این است که با وجود آن که لپ تاپ روشن است اما صفحه نمایش به شدت تاریک بوده و تصاویر نیز بسیار کم نور هستند.

اگر در هنگام کار با لپ تاپ متوجه شدید که صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس چند مرتبه چشمک زده و در نهایت تیره می شود و زمانی که لپ تاپ را تکان می دهید تصویر به حالت عادی برمیگردد، احتمالا باید به فکر تعمیر فلت ال سی دی لپ تاپ ایسوس خود باشید. 

در نهایت آخرین موردی که خبر از وجود ایراد و فرا رسیدن زمان تعمیر فلت تصویر لپ تاپ می دهد این است که خطوط راه راه افقی و عمودی روی صفحه نمایش دیده شود.

تعویض فلت لپ تاپ ایسوس

نحوه تعویض فلت تصویر لپ تاپ ایسوس

در مواردی که برای تعمیر فلت لپ تاپ ایسوس به مراکز تعمیرات مراجعه می کنید عموما اولویت با تعمیر فلت است، به عبارتی تکنسین همواره تلاش می کند تا در صورت امکان فلت قبلی را تعمیر کند. اما گاهی ممکن است به دلیل شدت آسیب وارده و پاره شدن کابل فلت، تعمیر فلت ال سی دی لپ تاپ ایسوس امکان پذیر نباشد. در چنین مواردی تنها راه حل این مشکل، تعویض کابل فلت است.

اما محل قرارگیری فلت بسیار حساس بوده و در صورتی که این قطعه در جای صحیح خود قرار نگیرد امکان له شدگی، پارگی و آسیب مجدد آن وجود دارد. فلت معمولا بر روی قاب پشت ال سی دی و قاب دور ال سی دی قرار می گیرد. فرآیند تعویض فلت حساس بوده و بسیار مهم است که فلت حین تعویض تا نخورد و سیم های آن در حین کار بهم برخورد نکند.

از همین رو برای تعویض این قطعه جهت تعمیر فلت تصویر لپ تاپ ایسوس صرفا به مراکز معتبر مراجعه نمایید. نمایندگی ایسوس مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز حرفه ای در این زمینه است. تمامی قطعات استفاده شده در این مرکز اورجینال بوده و خدمات آن نیز با گارانتی ارائه می شوند.

5/5 (3 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید