جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر فلت تبلت ایسوس

ایرادات مربوط به تصویر و صدمات صفحه نمایش با تعمیر فلت تبلت ایسوس برطرف می شوند و نیازی به تعویض LCD دستگاه نیست‌. فلت در واقع یکی از مدارهای تعبیه شده در تلفن های هوشمند و تبلت است که در قسمت پشت ال سی دی قرار می گیرد. با توجه به این که فلت وظیفه نمایش تصویر را بر عهده دارد، هر گونه خرابی آن موجب می شود که عملکرد تاچ نیز مختل گردد. در این نوشتار از مبحث تعمیر تبلت ایسوس در مورد تعمیر فلت تبلت Asus و تعویض آن صحبت خواهیم کرد.

تعمیر فلت تبلت ایسوس

ایرادات رایج که به تعمیر فلت تبلت ایسوس می انجامند

فلت ال سی دی و فلت تاچ از جمله قطعاتی هستند که امروزه در انواع گوشی های موبایل و تبلت به کار می روند. چنانچه هر یک از این دو نوع فلت آسیب ببینند، اختلالاتی در دستورات مرتبط با لمس و نمایش تصویر به وجود می آید. در چنین شرایطی باید نسبت به تعمیر فلت تبلت ایسوس در نمایندگی مجاز اقدام نمایید.

در صورتی که تبلت ضربه بخورد یا رطوبت به داخل آن نفوذ کند، به احتمال زیاد ایراداتی همچون پارگی و… ایجاد می شود. از جمله خرابی های رایج که نشان دهنده نیاز به تعمیر فلت هستند می توان به پر پر زدن تصویر، عدم وجود تصویر و از کار افتادن تاچ اشاره کرد.

دلایل خرابی فلت تبلت چیست؟

عوامل مختلفی باعث آسیب دیدن فلت تبلت می شوند که مهم ترین آن ها عبارتند از:

نفوذ آب و الکل

در اثر بی توجهی بعضی از کاربران به هنگام ضدعفونی تبلت مقادیری رطوبت یا الکل در آن نفوذ می کند که خرابی بخش فلت را به دنبال دارد. لذا باید ضدعفونی دستگاه را در نهایت دقت انجام دهید، چون ممکن است که علاوه بر فلت به سایر قسمت ها مانند LCD نیز صدمه وارد شود. 

اشتباه در انجام تعمیر

به طور کلی تعمیر دستگاه های الکترونیکی از جمله موبایل و تبلت نیاز به تخصص، تجربه و مهارت بالایی  دارند و ‌هر گونه بی دقتی در این زمینه خسارات بیشتری را به بار می آورد. متاسفانه هنگامی که تعمیر فلت تبلت ایسوس توسط افراد ناشی انجام می گیرد، در اغلب موارد منجر به پارگی آن می شود.

ضربه و فشار

معمولا در اثر وارد شدن ضربات مکانیکی کابل فلت تکان می خورد، حتی گاهی اوقات شدن ضربه آن قدر زیاد است که کابل ظریف فلت دچار پارگی می شود.

تعمیر پارگی فلت تبلت ایسوس

بعضی مواقع در اثر شدت ضربات فلت تبلت که ساختاری ظریف دارد، پاره می شود.‌ تا چند سال گذشته امکان تعمیر فلت پاره شده وجود نداشت و در چنین حالتی به اجبار کل مجموعه ال سی دی تعویض می شد. این امر نیز هزینه زیادی را به کاربر تحویل می کرد. اما امروزه خوشبختانه تعمیر فلت به کمک تجهیزات و ابزارهای پیشرفته امکان پذیر شده است. البته در صورت پارگی، خود فلت قابل تعمیر نیست و حتما باید با یک قطعه جدید جایگزین گردد.

 برای کسی اطلاعات بروزتر مطالع نمایید: راهنمای جامع خرید تبلت

تعویض فلت تبلت ایسوس

همان طور که گفته شد، در صورتی که نوارهای فلت پاره شوند، امکان تعمیر فلت تبلت ایسوس وجود ندارد و باید قطعه مورد نظر را تعویض کنید. کارشناسان نمایندگی ایسوس به منظور تعویض این قطعه نخست گلس را از روی نمایشگر برمی دارند، سپس صفحه نمایش دستگاه را جدا می سازند. پس از این که همه این بخش ها جدا شد، اکنون محل اتصال فلت در دسترس قرار می گیرد و قطعه جدیدی جایگزین فلت آسیب دیده می گردد.

در مرحله بعد مجددا بخش LCD سر جای خود نصب می شود و یک گلس جدید نیز روی دستگاه قرار می گیرد. در نهایت نیز تکنسین مربوطه تبلت را روشن می کند تا  کیفیت نمایش تصویر و عملکرد تاچ را چک نماید.

تعویض فلت تبلت ایسوس

هزینه تعمیر فلت تبلت Asus

هزینه تعمیر فلت تبلت Asus مقدار ثابتی نیست و با توجه به شدت آسیب دیدگی آن تعیین می شود. در مواردی که صدمات جزئی باشند، با صرف هزینه ای اندک می توان ترمیم قطعه را انجام داد. اما اگر شدت خسارات شدید است، تعمیر فلت تبلت ایسوس ممکن نیست و چاره ای جز تعویض آن باقی نمی ماند. در این حالت قیمت فلت جدید نیز بر هزینه تعمیرات افزوده می شود. حتی در صورت نیاز به تعویض ال سی دی باید بودجه ای را نیز برای تعویض این قطعه در نظر بگیرید.

Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید