جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

رفع خطای سیم کارت در تبلت ایسوس

گاهی پس از وارد کردن صحیح سیم کارت در تبلت، همچنان خطای وارد نشدن سیم کارت (No SIM) نمایش داده می شود. شناسایی نشدن سیم کارت یکی از شایع ترین مشکلات تبلت است. اولین راه حلی که پس از نمایش خطای وارد نکردن سیم کارت به ذهن می رسد، قرار دادن مجدد سیم کارت در تبلت است.

اگر پس از قرار دادن مجدد سیم کارت مشکل رفع نشد چه؟ در این صورت دلیل اصلی مسئله می تواند موارد دیگرباشد که باید آن را بیابیم. این خطا ممکن است به عدم توانایی دستگاه شما در بررسی یک شبکه مربوط باشد. یا به دلیل ویروسی شدن تبلت، سیم کارت تان شناسایی نشود. با راهکارهای رفع خطای سیم کارت در تبلت همراه ما باشید. در صورت بروز هرگونه مشکل و عدم برطرف شدن آن با متخصصین ما در مرکز نمایندگی ایسوس در ارتباط باشید.

رفع خطای سیم کارت در تبلت ایسوس

راه های رفع خطای سیم کارت در تبلت ایسوس

 1. دستگاه خود را مجدداً راه اندازی کنید

بگذارید با سریعترین و آسان ترین راه حل شروع کنیم. هنگامی که تبلت شما مجدداً راه اندازی شود ، اکثر نرم افزارها به روز رسانی می شوند که به نوبه خود تضمین می کند که می توان با استفاده از آن خطاهای جزئی را برطرف کرد. بنابراین دستگاه خود را مجدداً راه اندازی کنید و به آن اجازه دهید یک بار دیگر به شبکه وصل شود و بررسی کنید که آیا دستگاه Android شما سیم کارت را خوانده است یا خیر. اگر مشکل شما برطرف شده باشد، دیگر نیازی به بررسی راه حل های بعدی ندارید. در غیر این صورت برای رفع خطای سیم کارت در تبلت، روشهای دیگر را امتحان کنید. پیشنهاد می شود مقاله تعمیر تبلت ایسوس را مطالعه نمایید.

2. سینی سیم کارت را بررسی کنید

تبلت ایسوس را خاموش کرده و سیم کارت را از دستگاه خود خارج نمایید. این احتمال وجود دارد که گرد و غبار بر روی سینی سیم کارت تبلت باشد و در صورت تماس سیم کارت با مدار داخلی دستگاه، مشکلی ایجاد شود. برای رفع خطای سیم کارت در تبلت، گرد و غبار را از سینی سیم کارت پاک کنید و سیم کارت خود را به آرامی تمیز کنید، بدون اینکه به هیچ یک از قسمت های آن آسیبی برسانید. سیم کارت را به سینی برگردانید و دستگاه را روشن کنید.

اگر این مشکل همچنان رفع نگردد ، از سیم کارت دیگری استفاده کنید. با این روش می توانید متوجه شوید که مشکل از سیم کارت شماست یا تبلت ایسوس نیاز به عیب یابی بیشتری دارد. اگر دیگر سیم کارت ها روی دستگاه شما به خوبی کار می کنند پس مشکل از سیم کارت شما است. این نشان می دهد که تبلت ایسوس کاملا سالم است و با وارد کردن سیم کارت معیوب قادر به شناسایی آن نیست.

در این حالت، شما باید سیم کارت را به یک شرکت مخابراتی ببرید و آن را با یک سیم کارت جدید تعویض کنید. 

حل خطای سیمکارت در تبلت

3. تغییر حالت پرواز

هنگامی که متوجه شدید سیم کارت مشکلی ندارد ، سعی کنید حالت پرواز را بر روی دستگاه خود تغییر دهید. بسیاری از کاربران خطای SIM را با تغییر حالت Airplane رفع کرده اند.

 • صفحه اعلان ها در دستگاه خود را پایین بکشید.
 • به دنبال حالت پرواز (حالت هواپیما) باشید.
 • برای روشن کردن آن روی حالت پرواز ضربه بزنید.
 • 30 ثانیه صبر کنید و دوباره روی حالت پرواز ضربه بزنید تا خاموش شود.

پس از خاموش شدن حالت پرواز ، دستگاه شما یک بار دیگر سعی در جستجوی شبکه می کند. اگر قادر به جستجوی شبکه ها باشد ، مشکل شما حل می شود.

تغییر حالت پرواز برای حل خطای سیمکارت تبلت

4. حالت شبکه را روی خودکار تنظیم کنید

بعضی اوقات ، ممکن است حالت شبکه دستگاه به اشتباه روی حالت نادرست تنظیم شده باشد که می تواند مشکل ایجاد کند. وقتی نوع شبکه اشتباه انتخاب شده باشد، ممکن است دستگاه شما نتواند شبکه مناسبی را پیدا کند که در نهایت منجر به مشاهده ی خطای SIM روی تبلت ایسوس شود.

برای رفع خطای سیم کارت در تبلت ، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به منوی تنظیمات تبلت ایسوس بروید.
 2. شبکه های بیشتری را جستجو کنید که در قسمت Connections قرار دارند. روی آن ضربه بزنید.
 3. سپس، روی شبکه های تلفن همراه ضربه بزنید
 4. روی حالت شبکه ضربه بزنید
 5. منوی کشویی را با گزینه های مختلفی که می توانید انتخاب کنید باز کنید. اطمینان حاصل کنید که اولین گزینه را انتخاب کرده باشید. گزینه ی LTE / WCDMA / GSM (اتصال خودکار).

با این انتخاب دستگاه شما می تواند به طور خودکار به شبکه موجود وصل شود.

 5. تبلت ایسوس را به تنظیمات کارخانه برگردانید

زمانی که دیدید هیچ کدام از روش ها جواب نداد، تنظیم مجدد دستگاه در تنظیمات کارخانه می تواند به رفع خطای سیم کارت در تبلت ایسوس که ناشی از یک نرم افزار مخرب بوده است، کمک کند. البته باید توجه داشته باشید که پس از تنظیم مجدد دستگاه در حالت کارخانه، تمام اطلاعات را از دست خواهید داد و همینطور همه ی برنامه هایی که نصب کرده بودید، حذف می شوند. به همین خاطر بهتر است از تمامی اطلاعات خود یک نسخه ی پشتیبان یا بکاپ تهیه کنید.

 • به منوی تنظیمات دستگاه بروید
 • به دنبال تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی باشید و روی آن ضربه بزنید
 • به یاد داشته باشید که قبل از تنظیم مجدد دستگاه ، اقدام به بکاپ گرفتن نمایید. همچنین، مطمئن شوید بازیابی اتوماتیک قابل دسترسی است و تمام تنظیمات به طور خودکار بازیابی می شوند.
 • سپس، روی تنظیم مجدد تبلت ضربه بزنید.

راه حل خطای SIM پس از خیس شدن تبلت

ممکن است حادثه ای رخ داده و تبلت شما داخل آب بیفتد و یا خیس شود. اگر پس از روشن کردن تبلت ایسوس با مشکل شناسایی نشدن سیمکارت مواجه شدید، احتمال اینکه یکی از مدارها به دلیل نفوذ آب آسیب دیده باشد ، وجود دارد.

بهتر است قبل از استفاده تبلت خود اجازه دهید کاملاً خشک شود. اگر درپوش پشت دستگاه قابل جدا شدن است آن را جدا کنید. باتری و سیم کارت را خارج کرده و همه ی قطعات را در یک کیسه برنج قرار دهید.

بگذارید 24 ساعت در کیسه برنج بماند تا خشک شود و دوباره تمام قسمت های دستگاه خود را جمع کنید و بررسی کنید که آیا مشکل برطرف شده است یا نه. اگر مسئله همچنان ادامه داشته باشد ، باید آن را نزد یک متخصص ببرید تا صدمات فیزیکی را بررسی کند.

نمایندگی تعمیرات تبلت ایسوس

نمایندگی تعمیرات ایسوس با بهره مندی از ابزارآلات پیشرفته قادر به ترمیم و تعمیر تبلت ایسوس شماست. همچنین تکنسین های ماهر در نمایندگی تعمیرات ایسوس قادرند تمامی پس از عیب یابی تبلت شما، آن را به صورت ریشه ای مرتفع نموده و تبلت را مثل روز اول به شما تحویل دهند.

Rate this post
اشتراک گذاری