جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

ریست فکتوری تبلت ایسوس

بازنشانی تنظیمات و یا اصطلاحا ریست فکتوری تبلت ایسوس یکی از اقدامات بسیار مهم در خصوص  مرتفع نمودن مشکلات نرم‌افزاری و گاهاً سخت افزاری ایجاد شده در تبلت های ایسوس بوده و دستگاه شما را به تنظیمات اولیه روز خریداری شده باز می گرداند. به دلیل حذف تمامی برنامه ها و اطلاعات موجود در تبلت پس از بازنشانی تنظیمات، توصیه می شود یک نسخه پشتیبان از اطلاعات تهیه نمود و پس از ریست فکتوری مجددا آنها را نصب و مورد استفاده قرار دهید.

ریست فکتوری تبلت

چه زمانی نیاز به ریست فکتوری خواهیم داشت؟

  یکی از اصلی ترین و مهمترین دلایل ریست فکتوری تبلت، اختلال در عملکرد نرم افزار های نصب شده در این دستگاه است.  کند شدن خدمات برنامه های نرم افزاری مختلف، هنگ کردن نرم افزار، پاک شدن خود به خودی  برنامه ها، داغ شدن بیش از حد تبلت، احتیاج به آپدیت کردن سیستم عامل تبلت و کاهش سرعت تبلت از موارد بسیار مهمی است که در آن ها نیاز به ریست فکتوری تبلت ایسوس می باشد.

 آموزش ریست فکتوری تبلت ایسوس

 از موارد بسیار مهم در خصوص بازنشانی تنظیمات تبلت، توجه به نسخه اندروید نصب شده در این دستگاه می باشد که احتیاج به اجرای یک  مسیر و روند تخصصی خواهد داشت. 

بازنشانی تنظیمات تبلت ایسوس با اندروید ۲.۳

بازنشانی تنظیمات تبلت ایسوس با اندروید ۲.۳ و پایین تر  از این مسیر آغاز می‌شود که ابتدا به منوی تنظیمات تبلت رفته و آیکون privacy را انتخاب می کنید. پس از مشاهده گزینه factory reset، آن را فعال نموده و در نهایت با انتخاب گزینهreset tablet، تنظیمات تبلت خود را به حالت کارخانه بازگردانید. 

نکته:  اگر به دلیل پر شدن کارت حافظه، ناهمخوانی این کارت با تبلت  و یا تعویض آن قصد پاک کردن کامل کارت حافظه را دارید، در آیکون factory reset، گزینه Erase SD card را انتخاب نموده و اطلاعات موجود در کارت حافظه خود را نیز پاکسازی نمایید.

آموزش تنظیمات تبلت ایسوس با اندروید بالاتر از ۲.۳

جهت انجام ریست فکتوری در مرحله نخست به منوی تنظیمات تبلت رفته و پس از انتخاب آیکون Backup and restor، گزینه factory reset  را انتخاب نموده و و اجازه دهید فرایند بازنشانی تنظیمات  به شکل کامل در تبلت شما انجام شده و دستگاه به شکل خودکار راه اندازی شود. پس از انجام این مرحله بسیاری از مشکلات تبلت شما برطرف شده و سرعت اجرای برنامه های نرم افزاری به حداکثر افزایش خواهد یافت. 

ریست فکتوری تبلت ایسوس به روش متفاوت

 یکی دیگر از روش های ریست فکتوری تبلت ایسوس، روش Hard reset است. امکان این وجود دارد که به دلیل هنگ کردن تبلت و یا از بین رفتن برنامه های اصلی نصب شده در اندروید این دستگاه، امکان دسترسی به منوی تنظیمات وجود نداشته باشد. در انجام بازنشانی تنظیمات با این روش، ابتدا دستگاه را خاموش نموده و بسته به مدل تبلت ایسوس با استفاده از راهنمای آن و یا جستجو در اینترنت، با فشردن همزمان چندین کلید، پس از ظاهر شدن گزینه استارت، آیکون Recovery mode  را  انتخاب نموده وکیلد پاور را فشار دهید.

 در این مرحله آیکون power ظاهر شده در صفحه و کلید افزایش صدا را همزمان فشرده و پس از نمایش صفحه  Recovery tool Android System، گزینه Wipe data را انتخاب و کلید پاور را فشار دهید. در مرحله آخر گزینه Yes-Delete all user data را انتخاب و با فشردن مجدد دکمه پاور، بازنشانی تنظیمات را آغاز نمایید.

نمایندگی تعمیر تبلت ایسوس

ریست فکتوری تبلت ایسوس یکی از ساده ترین و نخستین مراحل اجرا شده در هنگام بروز مشکلات ذکر شده بوده و توسط شخص کاربر نیز به سادگی انجام خواهد شد. در صورت بروز مجدد مشکل و یا برطرف نشدن کامل آن، به نمایندگی تعمیر تبلت ایسوس مراجعه نموده و از تکنسین های متخصص در این زمینه کمک بخواهید.

3.5/5 (10 امتیاز)
اشتراک گذاری

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید