جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

نحوه حفاظت از باتری جدانشدنی لپ تاپ

نحوه حفاظت از باتری جدانشدنی لپ تاپ یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی است که از لپ تاپ های نسل جدید استفاده میکنند. اغلب برندهای تولید کننده لپ تاپ محصولات خود را بدون باتری جدا شدنی عرضه میکنند؛ چرا که عدم وجود باتری جدا شدنی موجب نازک تر شدن لپ تاپ شده است. همچنین پردازنده کم قدرت تر و طراحی بدون فن از دیگر مزیت های این نسل از لپ تاپ ها است. از دیگر عواملی که موجب این لپ تاپ ها شده است، عمر باتری است که در مقایسه با گذشته بیشتر شده است. اما باید در نظر داشت که به هر حال عمر باتری محدود است و برای بالا بردن این زمان ملزم به رعایت یک سری از نکات هستیم. در این مقاله نحوه حفاظت از باطری جدا نشدنی لپ تاپ را خواهیم گفت.

راه های حفاظت از باطری جدا نشدنی لپ تاپ

حفاظت از باتری جدانشدنی لپ تاپ در آینده بسیار حائز اهمیت خواهد بود؛ چرا که مک بوک ها، اولترابوک های ویندوز دار، کروم بوک ها همگی در سری های جدید بدون باتری جدا شدنی تولید شده اند. پس نحوه حفاظت از باطری جدا نشدنی لپ تاپ از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از این رو در این بخش راهکارهایی را ارائه خواهیم کرد تا بتوانید عمر باتری لپ تاپ را افزایش دهید.

تاثیر دما بر طول عمر باتری

دما از عوامل موثر بر عمر باتری است که میتواند بر حفاظت از باتری جدانشدنی لپ تاپ تاثیر گذار باشد. کاربران لپ تاپ برای مراقبت از لپ تاپ لازم است هم به دمای محیط اطراف لپ تاپ توجه داشته باشند و هم دمایی که توسط پردازنده لپ تاپ ایجاد میشود.

در لپ تاپ هایی که دارای باطری جدا شدنی بودند، توصیه میشد که به هنگام انجام فعالیت هایی که نیاز به پردازش بالا داشت و دمای دستگاه بالا میرفت، باطری لپ تاپ را جدا کنند اما در لپ تاپ های جدید این امکان وجود نخواهد داشت. به همین دلیل در بسیاری از این لپ تاپ ها از پردازنده های اینتل Core M استفاده کرده اند که از قدرت کمتری برخوردار هستند و دمای لپ تاپ را بیش از حد بالا نمیبرند. به هر حال برای حفاظت از باتری لازم است مراقب دمای داخلی لپ تاپ باشید و تمامی منافذ بدنه لپ تاپ را باز بگذارید.

تخلیه کامل شارژ باتری

از دیگر عوامل موثر در حفاظت از باتری جدانشدنی لپ تاپ تخلیه کامل شارژ باتری می باشد. نباید اجازه دهید که شارژ باتری به طور منظم کاملا تخلیه شود. کارشناسان عقیده دارند که برای بهبود کارکرد باتری لازم است شارژ باتری هر ماه یک بار به طور کامل تخلیه شود. بیش از این تعداد طول عمر باتری را کاهش خواهد داد و کاربر را مجبور به تعویض باتری خواهد کرد. طبق نتایج به دست آمده از آزمون هایbattery university ، 300 بار تخلیه شارژ کامل، ظرفیت باتری را تا 70% کاهش میدهد. این تعداد را افزایش دهیم میزان ظرفیت باتری قطعا به زیر50% خواهد رسید.

شارژ و تخلیه شارژ باتری لپ تاپ

یکی از رایج ترین سوالات در زمینه حفاظت از باتری جدانشدنی لپ تاپ این است که وقت کار با لپ تاپ از باتری استفاده کنیم یا اتصال برق. باید بگوییم که به یک میزان از هر دو استفاده کنید. استفاده بیش ازحد از باتری و اتصال برق میتواند به باتری لپ تاپ آسیب وارد کند؛ در نتیجه توصیه میکنیم هنگام کار کردن با لپ تاپ برخی اوقات از باتری و در برخی مواقع از اتصال برق استفاده کنید. باتری دستگاه های جدید معمولا بیش از حد شارژ نمی شوند و از این رو به طور مستقیم آسیب نمی بینند اما این نکته مهم را به خاطر داشته باشید که شارژ کردن یکی دیگر از منابع تولید گرما است.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس

نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس با به کار گیری تیمی حرفه ای و متخصص در حوزه تعمیرات لپ تاپ ایسوس، قادر به تعمیر هر گونه اختلال پیش آمده در لپ تاپ میباشد. پروسه تعمیر در این مرکز با ریشه یابی مشکل آغاز شده، با تعمیر و ترمیم اختلال پیش آمده ادامه پیدا میکند و با تست چندین باره لپ تاپ پایان می پذیرد. تعمیرکاران و تکنسین های این مرکز با استفاده از مدرن ترین و پیشرفته ترین ابزار و دستگاه های تعمیراتی، به راحتی می توانند صفر تا صد مشکلات لپ تاپ ایسوس را شناسایی کنند و برای رفع آنها به موقع و از راه درست وارد عمل شوند. تمامی سرویس هایی که در حوزه لپ تاپ توسط این نمایندگی معتبر ارائه می شود، همراه با کارت گارانتی کیفیت است.

Rate this post
اشتراک گذاری