جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر لپ تاپ آب خورده

یکی از اتفاقات تلخ برای کاربران لپ تاپ یا هر دیواس دیگری ریختن آب روی لپ تاپ است. تصورها بر این است تعمیر لپ تاپ آب خورده غیر ممکن است و باید قید لپ تاپ را زد. در برخی موارد این تصور درست است و بسیاری از قطعات لپ تاپ از جمله مدارهای الکتریکی بر اثر ریختن مایعات میسوزند و قابل بازیابی نخواهند بود.

اما اگر درست و به موقع عمل کنید میتوانید از بزرگی ابعاد این اتفاق بکاهید و خسارت را تا حد زیادی تقلیل دهید. ما در این بخش رفتار درست و به جا را در هنگام بروز این مشکل به شما عزیزان آموزش خواهیم داد. پس توصیه میکنیم با این مقاله همراه شوید.

تعمیر لپ تاپ آبخورده

هزینه تعمیر لپ تاپ آب خورده

هزینه تعمیر لپ تاپ آب خورده به میزان آسیبی که به دستگاه وارد شده است بستگی دارد. در برخی از موارد لازم است بسیاری از قطعات لپ تاپ تعویض شوند که هزینه بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت. اگر شانس با شما یار باشد و آسیب وارد شده به دستگاه ساده و سطحی باشد میتوان با هزینه ای کم لپ تاپ را به عملکرد اولیه بازگرداند. نمایندگی ایسوس به کادری مجرب و حرفه ای تمامی اختلالات رخ داده در لپ تاپ را عیب یابی کرده و با ارائه بهترین و مناسب ترین راهکار اقدام به تعمیرر مینماید

اولین اقدام در مواجه با لپ تاپ آب خورده

معمولا کاربران لپ تاپ اولین مواجه ای که با لپ تاپ آب خورده دارند، ناامیدی است. لپ تاپ را از دست رفته دانسته و به حال خود رها میکنند تا قطعات بیشتری آسیب ببینند. پس توصیه ما به شما کاربران گرامی این است که خونسردی خود را حفظ کنید و زمان را از دست ندهید؛ چرا که هر ثانیه ای که از دست بدهید، رطوبت به داخل تجهیزات لپ تاپ نفوذ می کند و ممکن است باعث ایجاد اتصالات کوتاه و تباهی قطعات الکتریکی شود. ابتدا تمامی اتصالات برقی لپ تاپ را قطع کنید اگر باتری لپ تاپ جداشدنی است، باتری لپ تاپ را هر چه سریع تر از لپ تاپ جدا کنید. این اقدامات میتوانند در روند تعمیر لپ تاپ آب خورده بسیار تاثیر گذار باشند.

نحوه تعمیر لپ تاپ آب خورده

تعمیر لپ تاپ آب خورده یکی از تخصصی ترین تعمیراتی است که در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ صورت می گیرد. لپ تاپ آب خورده را در حوزه تعمیرات به لپ تاپی مرده یا نیمه مرده تشبیه میکنند که احتمال بازیابیآن بسیار کم است. نحوه این تعمیر به میزان آسیبی که به دستگاه وارد شده است بستگی دارد. در برخی موارد لپ تاپ پس از خیس شدن جرقه زده  و یا دود میکند.

در این حالات بهتر است به لپ تاپ نزدیک نشوید؛ چرا که ممکن است لپ تاپ اتصالی کند و شعله های آتش به وجود بیایند. در هر صورت ایمنی را در اولویت قرار دهید و هر اقدامی را با احتیاط کامل انجام دهید. اگر شاهد دود یا جرقه نبودید لپ تاپ را از اتصال برق جدا کنید.

اگر علم کافی نسبت به ساختار لپ تاپ و تجهیزات کامل اعم از پیچ گوشتی های مناسب با این دیوایس را دارید، اقدام به باز کردن لپ تاپ کرده و قطعات جداشونده را جدا کرده و خشک کنید. در ادامه لپ تاپ را به حالت اولیه برگردانده و روشن کنید. اگر لپ تاپ آسیب جدی ندیده باشد به احتمال زیاد روشن خواهد شد.

نحوه تعمیر لپ تاپ آبخورده

نمایندگی تعمیرات ایسوس

نمایندگی ایسوس با تکیه بر تجربه و دانش فنی بالای تکنسین های خود اهمیتی برای میزان اختلال رخ داده در دستگاه قائل نیست. هر اختلالی با هر سطحی در هر دستگاهی قابل ترمیم و بازیابی است؛ چرا که تکنسین های این مرکز بهرین راهکار را ارائه خواهند کرد. خدمات این مرکز در زمینه تعمیرات هیچ گونه حد و مرزی نداشته و تمامی سرویس های تعمیری با بالاترین سطح کیفی و هزینه ای مناسب، ارائه میشوند. شما عزیزان میتوانید در صورت بروز اختلال در هر یک از محصولات ایسوس به نمایندگی تعمیرات ایسوس مراجعه کرده و از خدمات ارائه شده در این مرکز بهره مند شوید.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری