جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ ایسوس

شاید تا به حال برایتان پیش آمده باشد که در حین استفاده از لپ تاپ، شاهد خاموش شدن به یک باره ی آن باشید. این مسئله زمانی که در حین انجام کار خاصی چون تایپ و ادیت هستید، می تواند بسیار کلافه کننده و دردسرساز شود. البته جای نگرانی نیست. بیشتر سیستم ها حافظه ی خوبی داشته و اتفاقات پیش از خاموشی را ثبت می کنند. اما در هر صورت استرسی که به دلیل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ ایسوس یا هر برند دیگری بر کاربر وارد می شود، غیر قابل انکار است. این مشکل علل بسیاری دارد. ادامه ی مقاله ی پیشرو را از دست ندهید تا کلیه ی جوانب بروز مشکل خاموشی ناگهانی لپ تاپ asus را شرح دهیم.

خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ ایسوس چه دلایلی می تواند داشته باشد؟

خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ ایسوس ریشه در مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری فراوانی دارد. شاید اولین راهکاری که برای مبارزه با مشکل خاموشی ناگهانی لپ تاپ asus به ذهن هر کاربری می رسد، دوباره روشن کردن سیستم و یک ریستارت ساده می باشد. عموما کاربر امیدوار خواهد بود که لپ تاپ دیگر خاموش نشود. اما زمانی که با مشکلات زیر رو به رو هستید، نیاز به تعمیر ضرورت می یابد.

حرارت بیش از اندازه ی بدنه ی لپ تاپ

اصلی ترین علت بروز مشکل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ ایسوس، حرارت بیش از اندازه ی بدنه ی لپ تاپ است. این مسئله زمانی نمایان می شود که در حال اجرای نرم افزار سنگینی باشید. دقت کنید که تنها زمانی حق استفاده از نرم افزارهای پر قدرت در لپ تاپ را دارید که ساختار سخت افزاری لپ تاپ قدرت تجزیه و تحلیل دیتاهای آن ها را داشته باشد. کوچک ترین ناهماهنگی باعث حرارت بالای CPU، کارکرد طولانی مدت فن، خرابی آن و در نتیجه خاموشی ناگهانی لپ تاپ asus خواهد شد. برای جلوگیری از این حالت استفاده از کول پد را توصیه می نماییم.

خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ ایسوس

ولتاژ غیر استاندارد شارژر متصل به لپ تاپ

اگر زمانی شاهد خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ ایسوس شده اید که شارژر به دستگاه اتصال دارد، ممکن است کمی اوضاع پیچیده شود. نوسانات برقی عامل مهمی در خاموشی ناگهانی لپ تاپ asus و یا سایر برندهای موجود در بازار  می باشد. حضور این معضل با ولتاژ های غیر استاندارد گذرا بوده و نیاز خاصی به تعمیر نیست. اما از طرفی امکان آسیب به قطعات داخلی دستگاه با ارسال ولتاژ غیر مجاز وجود دارد. پیشنهاد می کنیم از محافظ های برقی بهره ببرید تا این مشکل نیز کنترل شود.

ایرادات سخت افزاری لپ تاپ

زمانی که ایراد خاصی در مادربرد و یا یکی از اجزای سخت افزاری لپ تاپ وجود دارد، خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ ایسوس یکی از واکنش های دستگاه به ظهور ایرادات فنی می باشد. اگر به تازگی اقدام به نصب سخت افزار جدیدی کرده‌اید و با مشکل خاموشی سیستم روبه رو می شوید؛ به مراکز تعمیراتی معتبر مراجعه کنید. باید وضعیت بخش سخت افزاری جدید به طور کامل کارشناسی شود. در این بین نمایندگی رسمی ایسوس می تواند مناسب ترین گزینه ی انتخابی باشد. با حضور در این مجموعه و دریافت سرویس های تعمیر در محل طی مدت زمان کوتاهی از ایرادات فنی  سخت افزار رهایی می یابید.

نفوذ ویروس بدافزارهای لپ تاپ

بد افزارهایی که به صورت ناخودآگاه بر روی دستگاه های دیجیتال از جمله لپ تاپ نصب می شوند، کارایی آن ها را به طور کامل نابود خواهند کرد. خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ ایسوس با هجوم ویروس بد افزارهای گوناگون نیز امکان پذیر است. این ویروس ها برای فعالیت خود حجم بالایی از هارد را اشغال کرده و موجب از کار افتادگی هارد می شوند. همان طور که می دانید خرابی هارد مساوی است با خاموشی ناگهانی دستگاه. بنابراین با استفاده از حالت safe mode نرم افزار ویروسی را یافته و آن را حذف کنید. همچنین نصب انتی ویروس روی لپ تاپ را فراموش نکنید.

اختلالات نرم افزاری درایور گرافیک لپ تاپ

اگر پس از نصب ویندوز جدید مشکل خاموشی ناگهانی لپ تاپ ایسوس رخ دهد؛ به احتمال قوی مشکل ریشه در تغییرات درایور کارت گرافیک و یا تغییر در تنظیمات بایوس دارد. می توانید برای بررسی صحت این موضوع از فایل های dump استفاده کنید. این فایل ها شما را در خصوص سلامت فیزیکی راهنمایی می سازند. به هرحال مشکل هر چه باشد به بهترین شکل ممکن در نمایندگی رسمی ایسوس قابل حل است.

هزینه ی تعمیر مشکل خاموشی ناگهانی لپ تاپ asus

هزینه ی تعمیر مشکل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ ایسوس بسته به نوع اختلال وارده متغیر است. در اغلب موارد زمانی که شاهد اختلالات درونی سخت افزاری می باشید، هزینه ی بیشتری باید پرداخت نمایید. به هر حال نمایندگی رسمی ایسوس پس از اعمال مراحل عیب یابی ریزبینانه، پروسه ی تعمیرات را به اتمام می رساند. ما به شما این اطمینان را می دهیم که اگر در حین فرآیند ترمیم و بازیابی نیاز به تعویض قطعه ای نیز احساس شود؛ به طور حتم از نمونه ی اورجینال مشابه جایگزینی به اتمام می رسد تا سطح کارایی رایانه بدون هیچ افت کیفیتی بازگردانی شود.

تعمیر لپ تاپ ایسوس را به تعمیرکاران حرفه ای بسپارید

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس مجموعه ای حرفه ای است که در تعمیر و بازیابی کارایی انواع لپ تاپ های برند محبوب ایسوس تبحر دارد. فرقی نمی کند که اختلالات لپ تاپ مرتبط با بخش نرم افزاری سیستم باشد یا سخت افزاری. کارشناسان ما با کلیه ی ایرادات و مشکلات احتمالی سیستم های رایانه ای لپ تاپ آشنا هستند. کافی است با واحد پشتیبانی تماس بگیرید و درخواست خود را مبنی بر دریافت سرویس های تعمیر در محل لپ تاپ ایسوس ثبت کنید. خاطرنشان می نماییم که هر یک از سرویس ها و خدمات تخصصی نمایندگی تعمیر لپ تاپ دارای گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی می باشند.

3/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید