جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

همه چیز درباره آب خوردگی موبایل ایسوس

یکی از اتفاقات ناگوار و معمولی که ممکن است برای تمامی کاربران گوشی های تلفن همراه رخ دهد افتادن دستگاه در آب و نفوذ آب به درون آن است. از آنجا که موبایل یک وسیله الکترونیکی بوده و مدارها و آی سی های بسیاری دارد، نفوذ آب به قسمت های مختلف آن می تواند به راحتی باعث از کار افتادن دستگاه و صدمات ثانویه بلند مدت شود. از همین رو واکنش های سریع و اقدامات اولیه ای که برای نجات گوشی و کم کردن اثر آبخوردگی موبایل انجام می شوند تاثیرات حیاتی دارند.

انجام اقدامات اشتباه در این زمان می تواند به قیمت از کار افتادن دائمی گوشی تمام شود. به همین دلیل ما بر آن شدیم تا یک مطلب کامل درباره آب خوردگی موبایل، راهکارهای اولیه و باورهای غلط برای کاربران عزیز فراهم کنیم تا در زمان لزوم و مواجهه با آبخوردگی گوشی موبایل خود بتوانند به راحتی به بهترین منبع اطلاعاتی در این زمینه دسترسی داشته باشند. این مقاله نجات دهنده شما در چنین موقعیت هایی است.

همه چیز درباره آب خوردگی موبایل

آب خوردگی موبایل به چه معناست؟

پیش از گونه اقدامی لازم است بدانید که آبخوردگی موبایل چه معنایی دارد و چه زمانی از این اصطلاح استفاده می کنیم؟ برخلاف معنای این اصطلاح، آبخوردگی صرفا شامل آب نبوده و به نفوذ هرگونه مایعات اعم از آب و … به داخل گوشی موبایل گفته می شود. در برخی موارد ممکن است در اثر آبخوردگی گوشی ایسوس و دیگر برندها دستگاه بدون ایراد روشن شده و به کار خود ادامه دهد.

بهتر است بدانید که آب خوردگی موبایل ایرادی جدی بوده و نسبت به میزان مایعات نفوذ کرده می تواند در همان لحظه موجب از کار افتادن گوشی شده یا اینکه اثرات ثانویه ای داشته باشد که در لحظه اول پس از آب خوردگی گوشی، خود را نشان ندهد. اما کاربر متوجه شود که پس از مدتی بدون هیچ دلیل خاصی عملکرد گوشی به ناگاه با اختلال مواجه می شود. بنابراین استفاده از راهکارهای اولیه ساده ای که موجب کم کردن اثر مایعات بر گوشی می شوند بسیار اهمیت بالایی دارد.

اقدامات ممنوعه هنگام مواجهه با آبخوردگی موبایل asus

برخی روشها موجب کاهش اثرات منفی مایعات بر گوشی می شوند. در مقابل اقداماتی وجود دارند که موجب بیشتر شدن آسیب وارد شده به گوشی می شوند. لازم است دقت کنید که در هنگام مواجهه با آب خوردگی گوشی موبایل به هیچ وجه اقدامات زیر را انجام ندهید:

  • گوشی خود را روشن نکنید.

 

  • گوشی را به برق وصل نکنید. در هنگام آب خوردگی موبایل، وصل کردن آن به برق می تواند موجب برقراری اتصالات کوتاه و در نتیجه وارد شدن صدمات غیرقابل جبران به گوشی شود.

 

  • پیش از خاموش کردن هیچ دستوری به گوشی نداده و دکمه ای را فشار ندهید.

 

  • از تکان دادن گوشی یا ضربه زدن به آن بپرهیزید.

 

  • هرگز سعی نکنید که با کمک فوت کردن یا استفاده از سشوار و روش های این چنینی، آب وارد شده به گوشی را خارج نمایید. فوت کردن باعث حرکت ذرات آب شده و باعث می شود که این قطرات به دیگر قسمت های گوشی نیز آسیب بزنند.

اقدامات حیاتی و نجات دهنده در هنگام آبخوردگی گوشی ایسوس

در ادامه این بخش می خواهیم به توضیح چند اقدام حیاتی بپردازیم که تمامی کاربرانی که با مشکل آب خوردگی موبایل مواجه شده اند باید به دقت اجرا کنند. به کار بردن این روش ها موجب کم شدن آسیب وارد شده به گوشی می شود و امکان تعمیر آن را بالا می برد. یکی از مهم ترین نکاتی که باید در هنگام آبخوردگی موبایل مد نظر داشته باشید، سرعت عمل در انجام راهکارهای ارائه شده است. سرعت عمل بالا در مواجهه با چنین شرایطی می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد و حتی شما را از صرف هزینه های بالای تعمیرات نجات دهد. برای اطلاعات بیشتر ادامه مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

اولین اقدام: خاموش کردن گوشی و خارج کردن باتری

فراموش نکنید که گوشی شما با انرژی الکتریکی کار می کند و وجود آب در قطعات مختلف این دستگاه موجب برقراری اتصال کوتاه و صدمات ثانویه جدی می شود. بنابراین در هنگام مواجهه با آب خوردگی موبایل، پیش از هر کار دیگری باید ابتدا بدون دادن هیچ دستوری به گوشی، آن را خاموش نمایید. سپس قاب پشتی گوشی را باز کرده و باتری آن را بیرون بیاورید تا اطمینان حاصل شود که هیچ گونه انرژی الکتریکی در دستگاه جریان ندارد. در این موارد هرگز سعی نکنید قبل از خاموش کردن گوشی عملکرد آن را چک کنید. اگر پس از آبخوردگی گوشی موبایل متوجه شدید که گوشی خود به خود خاموش شده می توانید به سراغ اقدام دوم بروید.

اقدام دوم: خارج کردن سیم کارت و SD کارت

در این مرحله راهکار حیاتی بعدی پس از برخورد با مشکل آب خوردگی موبایل asus و دیگر برندها، خارج کردن سیم کارت و کارت حافظه است.

اقدام سوم: مراجعه به کارشناسان مجرب تعمیرات موبایل

همانطور که پیش از این نیز گفته شد، تنها راه اطمینان از کاهش آسیب های آب خوردگی موبایل این است که دستگاه توسط تکنسین های ماهر بررسی شود. در مواردی که میزان آبخوردگی موبایل بسیار زیاد است و حدس می زنید که حجم آب وارد شده به دستگاه بالا است نیز بهتر است پس از خشک کردن گوشی با دستمال به سرعت آن را نزد تکنسین های تعمیرات ببرید. در مواردی که وسعت آب خوردگی گوشی موبایل زیاد است زمان نقش بسیار حیاتی در تعمیر گوشی دارد و بهتر است بدون این که گوشی خود را روشن کرده یا کاری با آن انجام دهید، به یک تعمیرگاه مجاز و معتبر مراجعه نمایید.

آیا گوشی آب خورده قابل تعمیر است؟

این سوال بسیار حیاتی بوده و اکثر کاربرانی که با مشکل آب خوردگی موبایل مواجه شده اند در پی یافتن پاسخ آن هستند. این سوال پاسخ یکسان و دقیقی ندارد و نمی توان برای تمامی گوشی هایی که با مشکل آبخوردگی مواجه شده اند یک نسخه پیچید. در اصل این موضوع کاملا به میزان آب خوردگی گوشی موبایل و گستردگی آسیب های وارده بستگی دارد.

در مواردی که آب خوردگی شدیده نبوده و به قطعات اصلی آسیبی وارد نشده باشد تعمیر گوشی ممکن است و در موارد بسیار ساده تر حتی استفاده از راهکارهای معمول و رایج هم می تواند به طور کلی مشکل را برطرف کند. اما اگر آبخوردگی موبایل و در نتیجه آسیب دیدگی آن زیاد باشد، به طوری که قطعات اصلی گوشی از کار افتاده باشند، ممکن است دیگر نتوان گوشی را به حالت عادی بازگرداند.

مورد دیگری که در تعمیر آبخوردگی گوشی موبایل اهمیت دارد بالا بودن مهارت تکنسین تعمیرات است. نمایندگی ایسوس مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز معتبر و با سابقه در این زمینه بوده و تکنسین های مجرب آن با تکیه بر دانش روز دنیا و استفاده از پیشرفته ترین ابزارآلات حوزه تعمیرات، اقدام به تعمیر آب خوردگی تلفن همراه کاربران عزیز می نمایند.

1/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید