جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر ال سی دی موبایل ایسوس

شکستن صفحه نمایش یا سوختن این قطعه، مشکل بسیار ناخوشایندی است که احتمال بروز آن همیشه وجود دارد. گاهی هم کمی خوش شانس تر هستید و مشکل تا این اندازه حاد نیست. اما آیا در مورد نحوه تعمیر ال سی دی موبایل ایسوس در این شرایط اطلاعاتی دارید؟

آیا نمایشگر لزوما و در هر شرایطی باید تعویض شود یا امکان ترمیم آن نیز وجود دارد؟ اگر گوشی شما اخیرا زمین افتاده و صفحه نمایش آن شکسته است و یا نمایشگر آن به هر دلیل دیگری درست کار نمی کند، ادامه مقاله را بخوانید. در پایان خواهید دانست که:

 • قیمت تعمیر LCD گوشی ایسوس چقدر است
 • مشکلات رایج نمایشگر موبایل کدام اند و کدام یک قابل تعمیر هستند
 • ال سی دی گوشی های هوشمند چه اجزایی دارد
 • تعویض ال سی دی موبایل چگونه انجام می شود
تعمیر ال سی دی موبایل ایسوس

توجه داشته باشید که عیب یابی و تعمیر ال سی دی موبایل asus یا هر برند دیگری، یک کار تخصصی است و باید توسط تکنسین های مجرب و با استفاده از ابزار مخصوص انجام شود. اگر در این زمینه مهارت کافی ندارید، تیم تعمیرات موبایل نمایندگی ایسوس مرکز سخت افزار ایران در خدمت شما هستند.

هزینه تعمیر ال سی دی موبایل ایسوس

اولین و مهم ترین مسئله در مورد تعمیر نمایشگر موبایل، هزینه آن است. این چنین جا افتاده است که خرابی نمایشگر، یعنی صرف هزینه ای هنگفت برای ترمیم یا تعویض آن. البته ال سی دی جزو گران ترین قطعات گوشی است و تعویض آن قطعا هزینه زیادی به همراه دارد. اما شرایط همیشه یکسان نیست. هزینه تعمیر LCD گوشی بستگی به نوع و شدت آسیب دیدگی این قطعه دارد. در صورت افتادن یا ضربه خوردن گوشی، باید دید که آیا ال سی دی شکسته تا تنها گلس روی آن آسیب دیده است.

در این شرایط اگر تاچ به درستی کار کند، اصلا نیازی به تعمیر یا تعویض ال سی دی نیست و با تعویض گلس، مشکل حل می شود. اما کار نکردن تاچ موبایل ایسوس نشان می دهد که نمایشگر شکسته و باید تعویض شود که هزینه بالایی دارد. اما گاهی اثری از شکستگی و آسیب دیدگی نیست و مثلا فلت های تصویر آسیب دیده اند. یا ممکن است مشکلات نرم افزاری باعث مختل شدن عملکرد صفحه نمایش شده باشد. تعمیر ال سی دی موبایل ایسوس در چنین شرایطی بسیار ساده تر و کم هزینه تر می باشد.

مشکلات رایج صفحه نمایش موبایل ایسوس

زمانی که یکی از مشکلات زیر مشاهده شوند، نیاز به تعمیر ال سی دی گوشی ایسوس خواهد بود:

 • روشن نشدن نمایشگر گوشی

اگر گوشی تان اخیرا ضربه خورده یا در آب افتاده است و حالا نمایشگر آن کاملا سیاه است، بایدهرچه سریع تر به فکر تعمیر ال سی دی آن باشید. این شرایط نشان می دهد که صفحه نمایش سوخته است و نیاز به تعویض دارد.

 • کار نکردن تاچ

گاهی گوشی روشن شده و محتوا نیز به نمایش در می آید، اما هیچ یک از فرمان های لمسی اجرا نمی شوند. تعمیر ال سی دی موبایل ایسوس در این شرایط، زمانی انجام می شود که تکنسین مطمئن شود ایراد از بخش های نرم افزاری نیست. با توجه به همراه بودن تاچ و نمایشگر، معمولا صفحه نمایش باید به طور  کامل تعویض گردد تا مشکلات تاچ برطرف شوند.

 • سیاه شدن قسمتی از ال سی دی

تعمیر نمایشگر گوشی ایسوس، در هنگام سیاه شدن بخشی از ال سی دی نیز ضروری می شود. البته معمولا در این شرایط هم ایراد از دیجیتایزر است و چون نمی توان این بخش را از تاچ و ال سی دی جدا کرد، نمایشگر باید به طور کامل تعویض شود.

 • سوسو زدن نور صفحه نمایش

سوسو زدن تصویر جزو مشکلاتی است که معمولا پس از ضربه خوردن موبایل به وجود می آید. اولویت در این شرایط با تعمیر نمایشگر موبایل ایسوس است. اما گاها مشکل جدی تر بوده و باید این قطعه را تعویض کرد.

اجزای ال سی دی و تاچ در گوشی های هوشمند

پروسه تعمیر ال سی دی موبایل ایسوس و هر برند دیگری، بر اساس ترمیم یا تعویض اجزای این قطعه انجام می شود. اجزایی که شامل قطعات زیر هستند:

 • گلس محافظ ال سی دی

یک لایه شیشه ای است که در کارخانه، روی نمایشگر چسبانده می شود تا آن را از شکستن و خط و خش محافظت کند. دقت کنید که این گلس با محافظی که خودتان به صورت مجزا می خرید تفاوت دارد.

 • تاچ یا دیجیتایزر

یکی از مهم ترین اجزای ال سی دی موبایل، تاچ یا دیجیتایزر است. این قطعه زیر گلس ال سی دی تاچ گوشی نصب می ‌شود؛ لایه ای شفاف که محل دقیق لمس های شما توسط صفحه نمایش را شناسایی کرده و سایر اقدامات لازم را انجام می دهد.

 • ال سی دی و بک لایت

در پشت دیجیتایزر یا تاچ، خود ال سی دی و بک لایت آن قرار دارند که وظیفه نمایش تصاویر و محتوا را بر عهده دارند. معمولا تاچ و بک لایت به یکدیگری وصل هستند و باهم تعمیر یا تعویض می شوند.

 • فریم ال سی دی

فریم ال سی دی در واقع قاب نگهدارنده اجزای مختلف تشکیل دهنده تاچ ال سی دی است. این فریم ضخامت بسیار کمی دارد و ال سی دی و بک لایت، تاچ و گلس روی ال سی دی را در کنار هم نگه میدارد.

تعویض ال سی دی موبایل ایسوس

تعویض ال سی دی گوشی asus

اگرچه تلاش تعمیرکاران نمایندگی asus ، تعمیر ال سی دی موبایل ایسوس است، اما گاهی این قطعه و اجزای آن به اندازه ای آسیب دیده اند که عملا نمی توان آنها را ترمیم کرد. تعویض ال سی دی گوشی asus اگرچه هزینه بالایی دارد، اما اگر قطعه جدید اورجینال باشد، امکان استفاده مجدد از موبایل را فراهم میسازد.

گوشی های هوشمند به نمایشگرهای بی کیفیت واکنش نشان می دهند و پس از مدت کوتاهی، مجددا صفحه نمایش از کار می افتد. بنابراین اگر ناچار به تعویض این قطعه شدید،  حتما مطمئن شوید که تعمیرکار از نمونه اصلی استفاده می کند تا هزینه بالایی که می پردازید هدر نرود.

تعویض ال سی دی گوشی ایسوس
5/5 (3 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید