جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

روت کردن تبلت ایسوس با نرم افزار

در این مقاله سعی بر این شده که علاوه بر آموزش روت کردن تبلت ایسوس با نرم افزار Kingroot و Iroot و SuperSU Pro، یک سری اطلاعات کاربردی در مورد این موضوع نیز به خوانندگان ارائه دهیم. روت کردن تبلت ایسوس با نرم افزار بدین معنی است که برنامه مورد نظر دسترسی ریشه ای به دستگاه داشته باشد. روت کردن یک ویژگی کاربردی در کار با تبلت است و به کاربر این امکان را می دهد که اقدام به حذف برنامه هایی نماید که برایش به اندازه کافی کاربرد ندارند. علاوه بر آن دسترسی به روت تبلت ایسوس به کاربر کمک می کند تا تنظیمات خاصی را در روی سیستم نصب کرده یا حتی برنامه های بیشتری روی آن نصب کند. البته روت کردن تبلت asus ساده نبوده و برای این منظور نیاز به استفاده از نرم افزارهای خاصی به عنوان واسط است. در این مقاله به بررسی سه نرم افزار قوی در این حوزه و روش root کردن تبلت ایسوس با استفاده از این نرم افزارها می پردازیم.

آموزش روت کردن تبلت ایسوس با نرم افزار Kingroot و

روت کردن تبلت ایسوس با نرم افزار kingroot بدون نیاز به لپ تاپ

می توان گفت که این نرم افزار یکی از قوی ترین نرم افزارهایی است که برای روت کردن تبلت ایسوس با نرم افزار در دسترس است. برای روت کردن تبلت asus با استفاده از نرم افزار kingroot باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

 1. ابتدا لازم است این برنامه را در تبلت خود نصب نمایید. در هنگام نصب برنامه دقت داشته باشید که این برنامه در دو ورژن ارائه شده که یکی مخصوص به تبلت و گوشی بوده و دیگری مربوط به لپ تاپ است. بنابراین برای عملکرد بهتر باید نسخه مربوط به تبلت را دانلود نمایید
 2. حال برنامه را اجرا کرده و گزینه root را انتخاب نمایید
 1. در صورتی که عبارت root successfully به شما نمایش داده شد به این معنی است که عملیات root کردن تبلت ایسوس با موفقیت انجام شده است. در صورتی که این پیغام نمایش داده نشود احتمالا ایرادی در سر راه روت کردن تبلت ایسوس با نرم افزار بوده که منجر به اختلال در انجام عملیات شده است. در صورتی که موفق به عیب یابی و برطرف کردن آن نشدید می توانید از نرم افزارهای دیگری که در ادامه مقاله آورده شده است استفاده نمایید.
 2. در آخرین مرحله لازم است که به تبلت زمان دهید تا به طور کامل راه اندازی شود. حال می بینید که تنظیمات ویژه ای برای شما باز شده و می توانید با دسترسی به آن ها موارد مد نظر خود را اعمال کنید.

روت کردن تبلت asus با کمک نرم افزار iRoot

این برنامه که برای روت کردن تبلت ایسوس با کمک نرم افزار استفاده می شود نیز مانند نرم افزار قبلی قدرتمند بوده و کارایی بالایی دارد. با این حال نحوه فعال سازی آن شاید کمی پیچیده تر از نرم افزار kingroot باشد. این نرم افزار برای لپ تاپ ارائه شده و برای root کردن تبلت ایسوس باید تبلت را به لپ تاپ وصل کنید. در ادامه مراحلی که برای روت کردن تبلت با کمک این نرم افزار باید طی کنید آورده شده است:

 1. برای روت کردن تبلت ایسوس با نرم افزار ابتدا باید نسخه مربوط به لپ تاپ این برنامه را دانلود نمایید.
 2. پس از آن لازم است فایل دانلود شده را از حالت فشرده خارج کرده و فایل exe را روی ویندوز نصب کنید.
 3. حال بر روی تبلت خود بخش تنظیمات را باز کنید.
 4. در این مرحله باید در بخش general گزینه developer options را انتخاب نمایید.
 5. حال گزینه usb debugging را فعال کرده و گزینه ok را بزنید.
 6. در این مرحله از روت کردن تبلت asus باید به سراغ لپ تاپ رفته و کلیک بر روی آیکون نرم افزار iRoot برنامه را اجرا کنید.
 7. حال نوبت به وصل کردن تبلت به لپ تاپ رسیده است. در این مرحله بعد از اتصال تبلت به لپ تاپ لازم است که اینترنت لپ تاپ را نیز وصل کنید.
 8. برای شناسایی تبلت توسط لپ تاپ باید گزینه connect device را انتخاب کرده و منتظر بمانید تا فرآیند شناسایی کامل انجام شود.
 9. در نهایت بعد از اتمام مراحل شناسایی گزینه روت را انتخاب کرده و صبر کنید تا مراحل root کردن تبلت ایسوس پایان یابد.

Root کردن تبلت ایسوس با اپلیکیشن SuperSU Pro

این اپلیکیشن یکی از پرطرفدارترین نرم افزارهای روت کردن تبلت asus است و کار با آن نیز بسیار ساده است. استفاده از این نرم افزار نیز مانند kingroot بوده و نیازی به نرم افزار و دستگاه واسط ندارد. برای روت کردن تبلت ایسوس با نرم افزار SuperSU Pro ابتدا لازم است که این برنامه را در تبلت خود نصب کرده و آن را اجرا نمایید. پس از آن برای روت کردن تبلت در صورتی که قصد استفاده از کاستوم ریکاوری را دارید لازم است ابتدا فایل زیپ را بر روی SDcard کپی کرده و بعد از وارد شدن به بخش کاستوم ریکاوری فایل مربوطه را فلش بزنید تا مراحل روت کردن تبلت به اتمام برسد. کار با این نرم افزار نیز بسیار ساده بوده و نیاز به ترفند خاصی ندارد.

3/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید