جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش آپدیت بایوس لپ تاپ ایسوس

یکی از خدمات تخصصی قابل دریافت در نمایندگی رسمی ایسوس آپدیت بایوس لپ تاپ های ایسوس است. بایوس یک میان افزار پیشرفته است که در شکل گیری فرآیند بوت شدن سیستم رایانه ای لپ تاپ نقش دارد. این قطعه نسبتا کوچک صاحب اختیار فرآیندی بزرگ در یک کامپیوتر می باشد.

 میان‌افزار بایوس عملکرد تمامی عناصر موجود در مادربرد را کنترل می کند. بایوس های امروزی از نوع (UEFI) بوده و در محیطی گرافیکی و قابل استفاده با موس، ساده تر از نمونه های پیشین خود فعالیت می نمایند. 

اما با این حال جهت آپدیت و ترمیم نیازمند دانش به روز تکنسین های ماهر هستند.در این راستا نمایندگی رسمی ایسوس مناسب ترین گزینه ی انتخابی است. مهندسین این مجموعه کلیه ی اقدامات مرتبط با آپدیت بایوس لپ تاپ ایسوس را در کوتاه ترین زمان ممکن شکل می دهند. 

اما اگر بنابر هر دلیلی قصد مراجعه به مراکز تعمیراتی را ندارید، براساس مراحل ذکر شده در این مقاله می توانید فرآیند به روز رسانی بایوس لپ تاپ ایسوس را انجام دهید. البته چنانچه با ساختار سیستماتیک رایانه ها آشنایی قبلی ندارید، از این کار جدا خودداری کنید و با کارشناسان ما تماس بگیرید.

آپدیت بایوس لپ تاپ ایسوس

چه زمانی به آپدیت بایوس لپ تاپ ایسوس نیاز داریم؟

به طور کلی آپدیت بایوس لپ تاپ ایسوس و یا هر برند دیگری موضوعی نیست که همیشه لازم باشد. انجام این فرآیند تنها هنگامی الزامی است که سیستم رایانه ای لپ تاپ با مشکلات درمان ناپذیر و غیرعادی فراوانی روبه رو گردد.

 در اکثر مواقع درمان هنگ کردن های دردسرسازی که به هیچ عنوان با آپدیت ویندوز و یا ویروس کشی از بین نمی روند، آپدیت بایوس است. اختلالات مرتبط با بروز صفحه آبی به هنگام ارتقا سخت افزاری لپ تاپ نیز از دیگر مواردی است که راهی جز آپدیت بایوس لپ تاپ باقی نمی گذارد.

به طور کلی به روزرسانی بایوس راه حلی کاربردی برای رفع اختلالات ویژه است. دقت کنید که آپدیت بایوس باعث افزایش سرعت لپ تاپ نمی‌شود و در بیشتر اوقات قابلیت‌های جدیدی نیز در سیستم ایجاد نمی‌کند؛ در این بین حتی ممکن است آپدیت BIOS خود باعث ایجاد مشکلات ساختاری شود. 

اکیدا توصیه می نماییم فقط در صورتی اقدام به آپدیت بایوس نمایید که بهینه سازی‌های مورد نیاز در آن نسخه ی به خصوص انجام شده باشد. البته شرایط اختصاصی و حساسیت های مشکل ساز روند به روز رسانی بایوس لپ تاپ باعث شده تا کمپانی های سازنده ی بایوس، نسخه های آپدیت کمتری انتشار دهند تا به نوعی از اختلالات ساختاری حاصل از آپدیت بایوس لپ تاپ جلوگیری شود.

با خوندن نحوه بوت لپ تاپ ایسوس با من همراه باش!

بررسی وجود نسخه ی بهینه در آپدیت بایوس لپ تاپ ایسوس

مهم ترین مرحله در آپدیت بایوس لپ تاپ ایسوس یافتن نسخه ی اصلی نصب شده بر روی سیستم است. به عنوان گام اول باید بررسی کنید که آیا برای بایوس مورد استفاده ی لپ تاپ نسخه ی بهینه شده ای از طرف شرکت سازنده ارائه شده است یا خیر. برای بررسی این موضوع در ویندوز ۱۰ و ویندوزهای قبلی کلید ترکیبی Windows+R  را بفشارید تا قسمت Run ویندوز باز شود.

به روزرسانی بایوس لپ تاپ ایسوس

در پنجره ی موجود عبارت msinfo32 را وارد کنید. در این مرحله شاهد پیدایش صفحه ای با عنوان System Information خواهید بود. در این پنجره  عبارت BIOS Version/Date را بیابید. 

آموزش آپدیت بایوس لپ تاپ ایسوس

روبه روی این عبارت ورژن دقیق بایوس لپ تاپ و تاریخ انتشار آن درج شده است. برای آگاهی از موجودیت نسخه ی آپدیت بایوس لپ تاپ ایسوس به سایت سازنده ی مادربرد سیستم مراجعه کنید و با بررسی و جستجوی نام کامل مادربرد لپ تاپ از وضعیت آپدیت بایوس مطلع شوید.

آموزش آپدیت بایوس لپ تاپ ایسوس

در راستای شکل گیری آپدیت بایوس لپ تاپ ایسوس امکان دارد کمپانی سازنده‌ ی مادربرد یا لپ‌تاپ نرم‌افزار ویژه ای را جهت فلش کردن و سپس آپدیت بایوس در نظر گرفته باشد. در هر روی پس از دانلود و در مرحله ی اجرای فایل آپدیت BIOS، باید آنتی ویروس فعال سیستم خود را خاموش کنید. زیرا اگر به هنگام آپدیت آنتی ویروس اشتباها یکی از فایل های نصبی را بلوک کند نه تنها روند به روز رسانی بایوس لپ تاپ ایسوس به بن بست می رسد، بلکه  لپ تاپ نیز دیگر روشن نخواهد شد و نیازمند تعمیرات تخصصی می گردد. از طرفی دقت داشته باشید که باید باتری را درحال فول شارژ قرار داده و سیستم را به شارژ متصل کنید. همچنین به هنگام اجرای برنامه ی آپدیت لازم است تمام نرم افزارها و اپ های فعال را هم ببندید و منتظر تکمیل آپدیت بایوس باشید.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس با حضور کارشناسان مجرب حوزه ی نرم افزار و سخت افزار فعالیت کرده و به بازیابی کارکرد انواع لپ تاپ های کمپانی ایسوس می پردازد. در کارگاه های مجهز نمایندگی لپ تاپ ایسوس، پس از عیب یابی دقیق دستگاه معیوب، مراحل تعمیر طبق پارامترهای استاندارد انجام می شوند. خاطرنشان می نماییم که ترفند ها و روش های نوین تکنسین های این مرکز باعث شکل گیری فرآیند تعمیرات در حداقل زمان و با کمترین خطای احتمالی می گردد.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری