جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

سیستم ice cool لپ تاپ ایسوس چگونه کار می کند

یکی از بزرگترین مشکلات و دغدغه های فکری کاربران هنگام استفاده از لپ تاپ ، حفظ دمای قطعات سخت افزاری آن است. این مشکل در فصل های گرم بیشتر از قبل شده و قطعات الکترونیکی را بیشتر تحت تاثیر قرار می دهد. برای رفع این مشکل در لپت تاپ های برند ایسوس از سیستم های خنک کننده استفاده شده است  که ما در ادامه مقاله می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که سیستم ice cool لپ تاپ ایسوس چگونه کار می کند و شما را با این سیستم بیشتر آشنا کنیم پس تا انتهای این مقاله از نمایندگی ایسوس با ما همراه باشید.

سیستم ice cool لپ تاپ ایسوس

سیستم ice cool لپ تاپ ایسوس چیست ؟

قبل از اینکه بخواهیم با نحوه کارکرد سیستم خنک کننده ایسوس آشنا شوید ، ابتدا باید یک تعریف کلی از این سیستم داشته باشید. فناوری ice cool ایسوس یک سیستم خنک کننده فعال است به این معنی که از فن هایی برای دفع گرما استفاده می کند. در بسیاری از لپ تاپ های ایسوس در سری Zenboo  ، Vivobook ، ProArt Studiobook خنک کننده هایی با مدل های IceCool Plus ، ASUS IceCool و Icecool Pro تعبیه شده است. که از بین این سیستم های خنک کننده نوع Pro آنها از همه قوی تر است.

نحوه کارکرد سیستم ice cool لپ تاپ ایسوس

در سیستم خنک کننده لپ تاپ ایسوس ، چند عنصر مختلف مسئول انتقال هوای گرم از لپ تاپ به بیرون هستند. در این سیستم ابتدا یک لایه نازک از خمیر حرارتی و یک صفحه سرد به طور مستقیم روی اجزای کلیدی که بیشتر گرم می شوند مانند CPU و GPU تمرکز دارند. این عناصر انتقال حرارت کارآمد را بین سطح قطعه و لوله حرارتی یا محفظه بخار تضمین می کنند.

سپس لوله های حرارتی وجود دارد که این لوله ها توخالی بوده و از فلز رسانای حرارتی تشکیل شده اند و حاوی کمی مایع خنک کننده هستند. این لوله ها اجزای کلیدی را به فن ها وصل می کنند.برخی از لپ تاپ ها نیز که کارایی بالاتری دارند به جای این لوله ها از محفظه های بخار با محلول های خنک کننده قوی تری استفاده می کنند.. حال که تا حدی به پاسخ سوال ” سیستم ice cool لپ تاپ ایسوس چگونه کار می کند” رسیدید خوب است که در ادامه با نحوه کارکرد این محفظه های بخار در لپ تاپ های ایسوس هم آشنا شوید.

در انتهای این محفظه های بخار ، مجموعه ای از باله های فلزی قرار دارد. که به این قسمت مبدل حرارتی می گویند که در نهایت هوای گرم از طریق این باله ها و یک دریچه به خارج از لپ تاپ منتقل می شود.

نحوه اندازه گیری بازده خنک کننده لپ تاپ ایسوس

مورد بعدی که در پاسخ به سوال ” سیستم ice cool لپ تاپ ایسوس چگونه کار می کند” خوب است که به آن توجه کنید این است که بازده خنک کننده این فناوری در لپ تاپ ایسوس چگونه اندازه گیری می شود.

توان طراحی حرارتی TDP نام دارد. که با اندازه گیری وات ، هرچه این عدد بیشتر باشد ، می توانید از لپ تاپ خود انتظار بالاتری برای انتقال گرما به بیرون ، داشته باشید.

اینو بخون حتما به کارت میاد : ترفندهایی برای زنده کردن باتری لپ تاپ

سیستم ice cool لپ تاپ ایسوس

مزایای سیستم ice cool لپ تاپ ایسوس

حال که با نحوه کارکرد سیستم ice cool لپ تاپ ایسوس آشنا شدید خوب است که بدانید این سیستم سیستم خنک کننده در لپ تاپ ایسوس دارای سه ویژگی و مزیت نسبت به بقیه برندها بود که عبارتند از:

  • عملکرد بی دردسر
  • سطح نویز کم

پایین آمدن دمای نقاطی از لپ تاپ که بیشتر لمس می شوند ( لوله های حرارتی و فن ها برای انتقال هوای گرم طوری طراحی شده اند که تمرکز آنها بر روی اجزای حساس و مناطقی که بیشتر با دست در تماس هستند،  قرار دارد.)

 

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید