جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

علت تصویر ندادن لپ تاپ ایسوس و رفع مشکل آن

تصویر ندادن لپ تاپ ایسوس یا دیگر برندها از جمله مشکلاتی است که می تواند برای بسیاری از کاربران به وجود آید اما این مشکل می تواند باعث ایجاد نگرانی کاربران به دلیل هزینه های بالای تعمیر این دستگاه یا پاک شدن اطلاعات داخل سیستم شود.

ما در این مقاله سعی داریم که به تمامی دلایل عدم نمایش تصویر در لپ تا پ های ایسوس و رفع مشکل آن پرداخته تا شما با آگاهی بیشتر و هزینه کمتر بتواند این ایراد دستگاه خود را برطرف کنید. اقدامات اولیه اگر به صورت درست و اصولی انجام شود، نیاز به تعمیرات لپ تاپ ایسوس را به حداقل می رساند.

تصویر ندادن لپ تاپ ایسوس

بررسی دلایل تصویر ندادن لپ تاپ ایسوس

خراب شدن کابل برق

یکی از دلایل تصویر عدم نمایش تصویر لپ تاپ ایسوس که برای رفع آن باید اقدام کنید ، خرابی کابل برق آن است. برای این کار ابتدا برق را به صورت مستقیم به لپ تاپ خود وصل کرده و باتری را از آن خارج کنید سپس بعد از چند دقیقه دوباره سیستم را روشن کنید.

ایراد داشتن چیپ گرافیک

یکی دیگر از مواردی که در مقاله “علت تصویر ندادن لپ تاپ ایسوس و رفع مشکل آن ” نمایندگی ایسوس باید مطرح کرد، ایراد داشتن چیپ گرافیک است. این مورد ممکن است که به دلیل عدم سرویس به موقع سیستم و انباشته شدن گرد و خاک لا به لای فن و هیت پایپ حرارت بیش از اندازه در لپ تاپ و در نهایت خرابی چیپ گرافیک شود. در لپ تاپ های مجهز به چیپ گرافیک بهتر است علاوه بر سیستم خنک کننده خود سیستم از یک فن کمکی نیز کمک بگیرید.

خراب شدن مانیتور لپ تاپ

یکی دیگر از دلایل عدم نمایش تصویر لپ تاپ ایسوس که باید برای رفع آن اقدام کنید ، خراب شدن مانیتور یا نمایشگر آن است. در این حالت ممکن است که مانیتور سوخته باشد و یا بخش “های ولتاژ” در نمایشگرهای ال سی دی خراب شده باشد.

ایراد داشتن اتصالات لپ تاپ

یکی از اصلی ترین مواردی که می توان در “علت تصویر ندادن لپ تاپ ایسوس و رفع مشکل آن ” به ان اشاره کرد خراب شدن اتصالات یا پورت های ورودی لپ تاپ است. در کابل فلت ال سی دی لپ تاپ به مادربرد ، ایراد به وجود آمده است. اگر سیستم روشن شده ولی مانیتور آن هنوز خاموش است می توان اتصال به یک نمایشگر دیگر یا تلویزیون را امتحان کرد تا از سالم بودن بقیه بخش های سیستم اطمینان حاصل کرد.

برای این کار اول لپ تاپ خود را روشن کرده و یک دقیقه صبر کنید بعد توسط کابل DVI یا HDMI آن را به یک تلویزیون وصل کنید ، اکنون از روی صفحه کلید همزمان دکمه FN و کلید مخصوص اتصال به یک مانیتور خارجی را فشار دهید تا پروسه اتصال به تلویزیون کامل شود.

اگر پس از چند ثانیه تصویر لپ تاپ روی تلویزیون نمایش داده شد ، مشخص می شود که ایراد مربوط به خرابی LCD لپ تاپ شما است.

ایراد پیدا کردن بایوس لپ تاپ

یکی دیگر از دلایل عدم نمایش تصویر لپ تاپ ایسوس می شود و برای رفع آن باید اقدام کرد ، خرابی بایوس لپ تاپ است. این مشکل به دلیل انجام به روز رسانی نامناسب و ویروس در سیستم به وجود می آید. در ایبن حالت باید برای درست کردن لپ تاپ ایسوس خود از یک تکنسین ماهر در این زمینه کمک گرفته تا این فرد رایت برنامه و پروگرام را برای شما انجام دهد.

عدم نمایش تصویر لپ تاپ ایسوس

خرابی حافظه رم

یکی دیگر از مواردی که باید در مقاله “تصویر ندادن لپ تاپ ایسوس و رفع مشکل آن ” مطرح شود ، خرابی یا بد جا افتادن رم حافظه سیستم است. برای رفع این مشکل باید لپ تاپ را به پشت بخوابانید و سپس پیچ های آن را باز کنید تا بعد رم از اسلات مربوطه بیرون آورده و با یک دستمال تمیز و بدون پرز تمیز کرده و دوباره داخل لپ تاپ قرار دهید.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید