جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

افزایش امنیت لپ تاپ ایسوس

حتما برای شما هم این سوال پیش آمده که چگونه امنیت لپ تاپ را افزایش دهید؟  با توجه به راه های زیادی که برای هک کردن اطلاعات از داخل لپ تاپ وجود دارد و لپ تاپ ایسوس نیز از این موضوع مستثنا نیست در نتیجه در این مطلب چند ترفند افزایش امنیت لپ تاپ را که تکنسین های تعمیرات لپ تاپ ایسوس بر آن تاکید دارند را به شما معرفی می کنیم.

افزایش امنیت در لپ تاپ ایسوس

ویروس هایی که امنیت لپ تاپ را تهدید می کنند

قبل از اینکه به انواع افزایش امنیت لپ تاپ ایسوس بپردازیم بهتر است با برخی از ویروس ها که برای هک کردن اطلاعات درون لپ تاپ از آنها استفاده می کنند،آشنا شوید. این ویروس ها عبارتند از:

آموزش روش های  افزایش امنیت در لپ تاپ

حال که با انواع این ویروس ها آشنا شدید به شما تعدادی از انواع افزایش امنیت لپ تاپ ایسوس و به طور کلی دیگر لپ تاپ ها را،معرفی می کنیم.

 

  1. ویروس تروجان
  2. ویروس کیلوگر(از این ویروس برای وارد کردن اطلاعات ناشناس به دسکتاپ لپ تاپ استفاده می شود؛و از این طریق هکرها می توانند به اطلاعات هر نوع لپ تاپی مانند لپ تاپ ایسوس،دست پیدا کنند.)
  3. ویروس رنسوموئر(از طریق این ویروس نیز هکرها می توانند به فایل های مهم لپ تاپ شما دسترسی داشته باشند.)
  4. ویروس اسپایوئر

1. نصب نرم افزار آنتی ویروس

یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از آسیب های بدافزاری و ویروسی نشدن لپ تاپ ایسوس شما این است که از نرم افزار آنتی ویروس با کیفیت استفاده کنید. اما بعضی کاربران فکر می کنند که با کمک بعضی از نرم افزارهای آنتی ویروس رایگان می توانند از اطلاعات خود به طور کامل حفاظت کنند.

اما بهترین نرم افزارهای آنتی ویروس برای لپ تاپ ایسوس یا دیگر برندها،آنتی ویروس هایی هستند که کد اشتراک مخصوص دارند.از ویژگی های مهم آنتی ویروس های با کد مخصوص این است که در تمام طول روز در حال به روزرسانی هستند.

2. آپدیت نگه داشتن  لپ تاپ

یکی دیگر از انواع افزایش امنیت لپ تاپ ایسوس این است که سیستم خود را به صورت دائم و یا روزانه آپدیت کنید،با این کار هم سیستم عامل شما و هم نرم افزارهای نصب شده بر روی لپ تاپ ارتقا پیدا کرده و راه های هک آنها دشوارتر می شود.

3. انجام اسکن های روتین

با انجام اسکن های روتین و به موقع لپ تاپ ایسوس خود می توانید از ورود انواع ویروس ها به به سیستم خود جلوگیری کنید.زیرا با این کار هارد دیسک لپ تاپ ایسوس شما یک لایه ی حفاظتی بر روی اطلاعات درون خود ایجاد می کند و از هک شدن آنها جلوگیری می کند.

4. رمزگذاری هارد دیسک

یکی از انواع مهم افزایش امنیت لپ تاپ ایسوس رمزگذاری هارد دیسک آن است.اطلاعات مهم شما در هارد دیسک لپ تاپ ذخیره می شود و اگر که بتوانید این بخش را با رمزگذاری درست، ایمن نگه دارید، در واقع توانسته اید از قسمت مهم اطلاعات خود محافظت کنید.

5. استفاده از رمز عبور برای لپ تاپ

برای افزایش امنیت لپ تاپ ایسوس خود و یا هر نوع برند دیگری بهتر است که از رمزهای عبور قوی که شامل اعداد، انواع نشانه ها،انواع حروف بزرگ و کوچک هستند،استفاده کنید. در اینجا برای کسب اطلاعات عمومی بیشتر شما را به مطالعه مقاله بازکردن قفل لپ تاپ ایسوس دعوت می کنیم.

آموزش افزایش امنیت در لپ تاپ ایسوس

6. استفاده از کد فعال سازی دو مرحله ای

همیشه برای انواع حساب های کاربری خود در شبکه های مختلف از کد فعال سازی دو مرحله ای یعنی همان کدی که برای شما SMS می شود،استفاده کنید.

7. نصب فایروال بر روی لپ تاپ

یکی دیگر از انواع افزایش امنیت لپ تاپ ایسوس این است که بر روی سیستم خود نرم افزار فایروال را نصب کرده و فعال کنید این برنامه به شما کمک می کند که برنامه های مشکوک و بدافزارها را شناسایی کرده و آنها را بر روی لپ تاپ خود نصب نکنید.

8. بررسی کردن فایل های دانلود

بسیاری از کاربران تعداد زیادی فایل موزیک یا ویدیو را اینترنت دانلود می کنند.همین امر باعث می شود تا درگاه های زیادی برای هک اطلاعات لپ تاپ شما باز شود. در نتیجه همیشه برای دانلود فایلی از اینترنت از امنیت مرورگر خود اطمینان حاصل کرده و به اخطارهایی که در هنگام دانلود فایل دریافت می کنید،توجه داشته باشید. 

علت هنگ کردن لپ تاپ ایسوس چیست؟ برای دانستن پاخ این سوال حتما این مقاله را دنبال کنید.

بالا بردن امنیت لپ تاپ ایسوس

سایر روش های افزایش امنیت لپ تاپ ایسوس

  • بکاپ گیری از اطلاعات روی لپ تاپ
  • بالا بردن امنیت اینترنت مورد استفاده
  • به روزرسانی BIOS لپ تاپ
  • کلیک نکردن بر روی لینک ها و ایمیل های ناشناس

برای دانستن پاسخ سوالات خود در این زمینه اتها کافیست با شماره های اعلام شده در سایت تماس بگیرید تا از راهنمایی های کارشناسان نمایندگی ایسوس بهره مند شوید.

Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید