اشتراک گذاری

تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ ایسوس

تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ ایسوس با باتری اورجینال و اصل در نمایندگی تعمیرات ایسوس انجام می پذیرد. اگر باتری لپ تاپ شما به هر دلیل شارژدهی خوبی ندارد بهتر است ابتدا بررسی‌های مرتبط با عیب‌یابی و نیز اقدامات مرتبط با بهینه‌سازی عملکرد را بر روی امتحان کنید. خوشبختانه ترفندهایی برای احیا و بازیابی باتری‌های لپ تاپ وجود دارد که می‌توانید آنها را امتحان کنید. با این وجود اگر به هر دلیل باتری شما قابل احیا نیست، می‌توانید با یک نمونه اورجینال و شرکتی آن را تعویض نمایید. تعویض باتری کار بسیار ساده‌ای است و خود شما نیز قادر به انجام آن هستید. در این میان آنچه که اهمیت دارد تهیه باتری لپ تاپ از مراکز معتبر و استاندارد است تا از بابت کیفیت باتری خریداری شده خیالی آسوده داشته باشید.

تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ ایسوس

سوالات متداول تعمیرات لپ تاپ ایسوس

سوالات متداول تعمیرات لپ تاپ ایسوس از طریق این بخش پاسخ داده خواهد شد. همکاران ما در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس، پرتکرارترین سوالات مشتریان را از طریق این بخش با شما به اشتراک گذاشته‌اند تا در صورت نیاز به آنها مراجعه کنید و در صورت امکان، مشکل پیش آمده در لپ تاپ خود را برطرف کنید. در این مطالب همچنین سعی شده تا راهکارهای موجود جهت برطرف کردن هر یک اشکالات لپ تاپ نیز توضیح داده شود. به علاوه تلاش شده تا نشانه‌های خرابی مرتبط با هر یک از قطعات لپ تاپ نیز توضیح داده شود تا شما بتوانید در صورت مواجهه با خرابی لپ تاپ، قطعه معیوب را شناسایی کنید. به طور کلی مطالب درج شده در این بخش، جهت عیب‌یابی لپ تاپ و تعمیرات ابتدایی می‌تواند سودمند واقع شوند. بدیهی است برای تعمیرات لپ تاپ ایسوس به شکل حرفه ای، می‌بایست به مراکز تخصصی و نمایندگی‌های مجاز مراجعه شود.

مشکلات غیرعادی تاچ لپ تاپ ایسوس

ممکن است در حین کار با تاچ لپ تاپ ایسوس متوجه وجود اشکالات غیرعادی در آن شوید. مثلا ممکن است متوجه این موضوع شوید که تاچ پد لپ تاپ چنان که باید حساس نیست، خود تاچ پد کار نمی کند یا اینکه تاچ پد کلیک‌های غیرعادی انجام می‌دهد. در اینصورت باید تاچ پد از نظر سخت افزاری و نرم افزاری مورد بررسی قرار بگیرد. برای شروع مطمئن شوید که کلید میانبر Touchpad فعال است. همچنین مطمئن شوید که عملکرد صفحه لمسی در تنظیمات ویندوز فعال است. به علاوه دستگاه های خارجی را حذف کنید و BIOS و Windows Update را به روز کنید. درایورهای لازم را دانلود و نصب کنید. همچنین درایورها را در Device Manager فعال و دوباره نصب کنید. سیستم را بازیابی کنید. به علاوه می‌توانید لپ تاپ خود را ریست کنید. در صورتی که به هر دلیل موفق به رفع ایرادات مرتبط با تاچ پد نشدید می‌توانید برای بررسی دستگاه به مرکز تخصصی تعمیر لپ تاپ ایسوس مراجعه کنید.

روش‌هایی برای حل مشکل عمر کوتاه باتری

اگر باتری لپ تاپ شما شارژدهی اولیه را ندارد می‌توانید از برخی راهکارهای موثر جهت تقویت آن استفاده کنید. در صورتی که اشکالات باتری همچنان ادامه داشت بهتر است برای اطمینان از بلااستفاده بودن آن به یکی از مراکز تخصصی تعمیر لپ تاپ ایسوس مراجعه کنید و درخواست تست باتری لپ تاپ را مطرح کنید. اما برای بهبود عملکرد باتری لپ تاپ می‌توانید بایوس، درایورها و برنامه را با آخرین نسخه لپ تاپ خود به روز کنید و تأیید کنید. سلامت باتری را بررسی کنید (شما می‌توانید با تشخیص باتری در MyASUS بررسی کنید که آیا باتری شما وضعیت خوبی دارد یا خیر. اگر باتری وضعیت خوبی ندارد بهتر است به مرکز تعمیرات لپ تاپ ایسوس مراجعه کنید تا باتری تعویض شود یا در صورت امکان عملکرد و ظرفیت کامل آن بازیابی شود.). مورددیگری که می‌توانید انجام دهید این است که تنظیمات را برای به حداکثر رساندن عمر باتری بهینه کنید. همچنین برنامه‌هایی که باعث تخلیه باتری می‌شوند را بررسی کنید.

مشکل داغ شدن فن لپ تاپ ایسوس

علتی که باعث داغ شدن بیش از حد فن لپ تاپ ایسوس می‌شود می‌تواند یک یا چند مورد از اینها باشد: دلیل نخست می‌تواند برنامه‌هایی باشد که CPU / حافظه را اشغال کرده‌اند. همچنین ممکن است فن‌ها به دلیل انباشت گرد و غبار دچار گرفتگی شده باشند. به علاوه ممکن است فن دستگاه به دلیل فرسودگی توان خنک کردن نداشته باشد. در صورت مواجهه با این ایراد می‌توانید برخی روش‌های درج شده در این بخش را امتحان کنید. بسته‌های بایوس/ ویندوز/ درایورها را با آخرین نسخه در لپ‌تاپ خود به‌روزرسانی و تأیید کنید. حالت فن متناسب با کار خود را انتخاب کنید (مشخصات فن به کاربران اجازه می دهد تا در یک محیط کاری آرام از طریق تعادل بین دما و عملکرد، سرعت فن را برای بارهای کاری مختلف انتخاب کنند). همچنین می‌توانید از Task Manager برای بررسی اینکه آیا برنامه های خاصی منبع CPU / Memory را اشغال کرده اند یا خیر استفاده کنید. به علاوه مطمئن شوید که دریچه ها مسدود نشده اند. دیگر اینکه می‌توانید در محیط عملیاتی قابل قبول تشخیص سخت افزار فن را از طریق MyASUS اجرا کنید. در صورتی که مهارت لازم برای انجام این مراحل را ندارید بهتر است به یکی از نمایندگی‌های مجاز تعمیر لپ تاپ ایسوس مراجعه نمایید.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *