جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا لپ تاپ به وای فای وصل نمی شود؟

اگر لپ تاپ شما به وای فای وصل نمی شود، این مقاله کمک تان می کند که ضمن شناسایی دلایل، مشکل را برطرف کنید. وصل نشدن لپ تاپ به وای فای مشکلی کلی است که کاربران در برندهای مختلف، بعضا با آن مواجه می شوند. نمی توان مقصر را لپ تاپ دانست و همچنین نمی توان به قطعیت گفت که ایراد از مودم یا شبکه اینترنت است. عوامل بسیاری هستند که مانع از اتصال درست اینترنت وای فای در لپ تاپ های برندهای مختلف می شوند. پس از مطالعه این مقاله خواهید دانست که:

  • علت وصل نشدن لپ تاپ به وای فای چیست
  • چطور می توان مشکل عدم اتصال لپ تاپ به وای فای را برطرف کرد

برای دریافت خدمات تخصصی تر در این زمینه کافی است با نمایندگی مجاز ایسوس در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. تیم پذیرش و تحویل دستگاه در محل واحد تعمیرات تخصصی لپ تاپ ایسوس در خدمت شما هستند تا در صورت نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات، این کار را به بهترین شکل انجام دهند.

دلایل وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت

همانطور که گفتیم وصل نشدن لپ تاپ ایسوس به وای فای، دلایل متعددی دارد. در ویندوز 10، اصلی ترین علت وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت ، قطع بودن و یا پارگی کابل مودم است. البته در مودم هایی که وایرلس نیستند و با سیم به لپ تاپ وصل شده اند. وقتی این کابل به هر دلیلی قطع باشد، اتصال اینترنت با مشکل مواجه خواهد شد.

فعال بودن فایروال‎ ها یا دیوارهای دفاعی سیستم و نرم افزارهای آنتی ‌ویروس نیز تحت شرایطی موجب وصل نشدن لپ تاپ به وای فای می شود. مشکلات درایور آداپتور شبکه یا خود ارائه ‌کننده خدمات اینترنت هم می توانند اتصال لپ تاپ به وای فای را مختل کنند. معمولا در شرایطی می توان راجع به خرابی قطعات لپ تاپ صحبت کرد که تمامی موارد ذکر شده سالم و بدون ایراد باشند.

بیشتر بخوانید: ریستارت شدن ناگهانی لپ تاپ ایسوس ؛ دلایل و راهکارها

روش های رفع مشکل عدم اتصال لپ تاپ به وای فای

1. آپدیت آداپتور شبکه

ناسازگاری درایور آداپتور شبکه جزو دلایل احتمالی وصل نشدن لپ تاپ به وای فای است. با بروز رسانی این درایور، مشکل به راحتی برطرف می شود. برای این کار، در کادر جستجو عبارت Device Manager را تایپ کنید و Network adapters  را برگزینید. حالا روی آیکون آداپتور شبکه راست کلیک کرده و Update Driver Software را برگزینید.وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت

و در آخر Search automatically for updated driver software را انتخاب کنید. دقت کنید که پس از انجام این مراحل باید سیستم ریست شود.

وصل نشدن لپ تاپ ایسوس به اینترنت

2. network troubleshooter

برای رفع مشکل عدم اتصال لپ تاپ به وای فای می توانید از network troubleshooter استفاده کنید. این ابزار در ویندوز تعبیه شده است و برای پیدا کردن آن کافی است عبارت Network troubleshooter را در نوار ابزار تایپ کنید. گزینه Indentify و repair network problems را نیز در مرحله بعدی انتخاب کرده و منتظر برطرف شدن مشکل لپ تاپ خود باشید.

چرا لپ تاپ ایسوس یه شبکه وصل نمی شود

3. غیر فعال کردن فایروال ها و آنتی ویروس ها

گاهی تنها با غیر فعال کردن آنتی ویروس و فایروال می توان مشکل وصل نشدن لپ تاپ به وای فای را حل کرد. از طریق منوی کنترل پنل، فایروال را غیر فعال کرده و سپس اتصال وای فای را امتحان کنید. بد نیست این کار را در مورد آنتی ویروس هم انجام دهید.

4. چک کردن مودم یا روتر

یک روش ساده برای رفع مشکلات اتصال به اینترنت در انواع لپ تاپ ها این است که مودم را بررسی کرده و کابل ها و اتصالاتش را ترمیم یا در صورت نیاز تعویض کنید.

5. بررسی خط تلفن

آیا مطمئن هستید که خط تلفن سالم است و قطعی و وصلی ندارد؟ قطعی تلفن بعضی اوقات تنها دلیل وصل نشدن لپ تاپ به وای فای است. برای رفع مشکل، خط تلفن را بررسی کرده و مشکلات را از طریق تماس با خرابی تلفن مخابرات پیگیری کنید.

جمع بندی

وصل نشدن لپ تاپ به وای فای یک مشکل عمومی است و منحصر به محصولات ایسوس نیست. عواملی همچون قطع بودن شبکه، خرابی مودم، ایرادات نرم افزاری و … باعث بروز این ایراد می شوند. برای رفع مشکل باید از سالم بودن مودم و خط تلفن و نیز اتصال درست شبکه اطمینان پیدا کرد. پس از آن می توان برای رفع مشکل عدم اتصال لپ تاپ به وای فای از تکنسین های تعمیرات لپ تاپ ایسوس کمک گرفت.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید