جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

کلید fn لپ تاپ ایسوس

کلیدهایی که در کیبورد لپ تاپ وجود دارند ممکن است کمی با کیبورد سیستم های رومیزی تغییر داشته باشند. به هر حال هر یک از دکمه های تنظیماتی و میانبر چه در کامپیوتر چه در لپ تاپ وظیفه ی خاصی دارند که حضور آن ها در کیبورد را ضروری می سازد. اگر چند سالی می شود که با لپ تاپ سروکار دارید، حتما با کلید fn آشنا هستید.

کلید fn لپ تاپ ایسوس و یا سایر برندهای موجود در بازار، نزدیکی کلید حرف z دیده می شود. در این مقاله قصد داریم کاربردهای این کلید را در کنار دلایل از کار افتادن آن شرح دهیم. به عنوان کاربر یک لپ تاپ بهتر است از کارایی تمامی دکمه های موجود در لپ تاپ آگاه باشید. ادامه ی این مطلب را از دست ندهید.

کلید-fn-لپ-تاپ-ایسوس

کاربرد کلید fn در لپ تاپ asus چیست؟

کلید fn لپ تاپ ایسوس یک گزینه ی کمکی است. fn در لپ تاپ asus مخففی برای عبارت function است. این دکمه در ترکیب با کلیدهای مختلف انجام فرآیندهای گوناگونی را برای کاربر مهیا می سازد. در واقع کلید fn لپ تاپ asus مانند کلیدهای معروفی چون shift و Alt نوعی میانبر برای رفاه کاربر است. از fn می توانید برای کنترل وضعیت یک دیتای مولتی مدیا استفاده کنید.

Pause//Play کردن و Next//Previous کردن یک موزیک خیلی راحت با fn امکان پذیر است. از طرفی اگر کلید fn لپ تاپ asus را همزمان با دکمه F1 فشار دهید، سیستم به حالت Sleep یا Suspend to RAM منتقل می شود. برای تنظیم نور و صدای لپ تاپ نیز می توانید به صورت ترکیبی از این کلید با f6, f7,f9 و f10 استفاده نمایید.

چرا کلید fn لپ تاپ asus از کار افتاده است؟

از کار افتادگی کلید fn لپ تاپ ایسوس با توجه به قابلیت هایی که در بخش قبلی ذکر شد، می تواند برای کاربر ناخوشایند باشد. این موضوع دارای دلایل متعددی است. اگر کیبورد به طور کامل کار نمی کند که باید به دنبال رفع مشکلات کیبورد لپ تاپ ایسوس باشید. اما در غیر این صورت تضاد درایورهای پیش فرض با ویندوز 10 و نیز به تاخیر افتادن آپدیت های ویندوز و درایورهای سخت افزاری سیستم باعث و بانی ناکارآمدی کلید fn لپ تاپ asus شده است. البته در این میان خرابی یک دکمه از کیبورد و قطعی اتصالات درونی آن نیز ممکن است.

راهکارهای رفع مشکل کار نکردن کلید fn لپ تاپ ایسوس

پاک کردن Synaptics pointing Device driver

همان طور که گفته شد، گاهی مشکل کار نکردن کلید fn لپ تاپ ایسوس در ویندوز به دلیل تضاد درایورهای پیش فرض رخ می دهد. این موضوع را با استفاده از Synaptics pointing Device driver برطرف سازید. به سادگی وارد کنترل پنل رایانه شوید و Synaptics pointing Device driver را پاک نمایید. این کار طی مدت زمان کوتاهی عملکرد اولیه ی fn را بازگردانی می کند.

آپدیت درایورهای لپ تاپ ایسوس

یک راهکار ساده و در عین حال کاربردی دیگر برای رفع معضل از کار افتادگی کلید fn لپ تاپ ایسوس، آپدیت درایورهای لپ تاپ ایسوس است. باید بدانید که عدم توجه به آپدیت درایورهای لپ تاپ در برخی مواقع باعث ایجاد مشکلات نرم افزاری حادی می شود. از این رو حتما باید به این مسئله دقت داشته باشید. البته ویندوز در نسخه های جدید خود پروسه ی آپدیت درایورهای سیستم را به طور اتوماتیک انجام می دهد. اما حتما شما هم باید هر چند وقت یک بار این به روزرسانی را بررسی کنید تا اگر مشکلی وجود دارد، به سرعت برطرف شود.

پاک کردن درایور هات کی

روش آخر برای رویارویی با خرابی کلید fn لپ تاپ ایسوس، پاک کردن درایو هات کی است. برای این کار به بخش Device Manager رفته و درایور هات کی دستگاه را سرچ کنید. سپس بر روی درایور راست کلیک کرده و گزینه ی مخصوص Uninstall را برگزینید. در ادامه هم می توانید درایورهای HID Compliant Keyboard و HID Compliant Mouse را حذف کنید. سپس لپ تاپ را ریستارت کرده و وضعیت کلید fn لپ تاپ asus را بررسی نمایید. اگر اختلالات fn به قوت خود باقی مانده است به نمایندگی تعمیرات ایسوس مراجعه کنید. این مجموعه با استفاده از دانش به روز کارشناسان خود و اعمال مراحل عیب یابی ریزبینانه کلیه ی مشکلات ریز و درشت لپ تاپ های ایسوس را به بهترین شکل ممکن مرتفع می سازد.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید