جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چه نوع کارت گرافیکی برای لپ تاپ مناسب است؟

کارت گرافیک بخش مهمی از هر رایانه و لپ تاپ را تشکیل می دهد. کیفیت هر آنچه که در نمایشگر کامپیوتر و یا لپ تاپ دیده می شود، رابطه ی مستقیمی با نوع کارت گرافیک موجود در سیستم دارد. انتخاب کارت گرافیک لپ تاپ موضوع مهمی است که باید براساس معیارها و استانداردهای خاصی شکل گیرد تا بتوانید به طور صد در صد از کیفیت نمایش آیکون ها و قابلیت های لپ تاپ رضایت خاطر داشته باشید. در ادامه قصد داریم به تشریح معیارهای اصلی پروسه ی انتخاب کارت گرافیک لپ‌تاپ بپردازیم. برای شناسایی کارت گرافیک مناسب لپ‌تاپ با ما همراه باشید.

انتخاب کارت گرافیک لپ تاپ

معیارهای اصلی در روند انتخاب کارت گرافیک لپ تاپ ایسوس

1. نیازهای کاربر در راستای استفاده از لپ تاپ

سطح توقع شما از کیفیت نمایشگر لپ تاپ در چه حدی است؟ آیا قرار است از لپ تاپ خود به عنوان یک سیستم گیمینگ حرفه ای استفاده کنید یا انجام فعالیت های دیجیتالی روزمره با استفاده از بعد نرم افزاری لپ تاپ هدف اصلی شما از خرید آن است؟ پاسخ شفاف به این سوالات مرحله ی اولیه ی انتخاب کارت گرافیک لپ تاپ است. هدف اصلی خود را از خرید لپ تاپ روشن سازید و دقیقا مشخص کنید که چه توقعی از سطح کیفی مانیتور سیستم دارید.

2. پردازنده ی گرافیکی موجود در کارت گرافیک

یکی از معیارهای اصلی انتخاب کارت گرافیک، پردازنده ی گرافیکی موجود در آن است. پردازنده ی کارت گرافیک توسط دو برند Nvidia و AMD ارائه می شوند. این دو کمپانی برای ایسوس، گیگابایت و سایر تولیدکنندگان، کارت گرافیک های شخصی سازی شده ای را ارائه می دهند. به طور کلی پردازنده های گرافیکی را می توانید از طریق اعداد کنار نام آن ها شناسایی کنید و پی به قدرت آن ها ببرید. اگر احساس می کنید تنها فعالیت اصلی لپ تاپ شما وب گردی است، پرداخت هزینه های گزاف گرافیک را کنسل کنید.

 

3. پهنای باند حافظه کارت گرافیک در انتخاب کارت گرافیک لپ تاپ

برای خرید کارت گرافیک لپ تاپ باید به پهنای باند حافظه نیز دقت کنید. هرچه پهنای باند حافظه بیشتر باشد، تصاویر با سرعت بیشتر و کیفیت بالاتری در نمایشگر لپ تاپ ظهور خواهند کرد. مقدار پهنای باند حافظه کارت گرافیک لپ تاپ، میزان اطلاعاتی را نشان می دهد که می‌تواند به ‌وسیله کارت گرافیک در قالب گیگابایت بر ثانیه خوانده یا نوشته ‌شود (GB/s).

شناسایی کارت گرافیک مناسب لپ تاپ

4. سرعت پایه ی کارت گرافیک

سرعت پایه ی کارت گرافیک یک مقیاس کلی برای دسترسی به کیفیت ساختاری کارت گرافیک است. این معیار با مگاهرتز (MHz) نمایان می شود و نشان دهنده ی حداقل سرعتی است که کارت گرافیک برای رویارویی با برنامه های بدون استرس ارائه خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: افزایش سرعت لپ تاپ

حجم حافظه کارت گرافیک در انتخاب کارت گرافیک لپ تاپ

حجم حافظه ی بیشتر مساوی است با عملکرد بهتر در کارت گرافیک انتخابی شما. در اجرای فعالیت های گرافیکی داده های زیادی نیازمند ذخیره سازی و یا فراخوانی مجدد هستند. کیفیت رفت و آمدهای اطلاعات براساس حجم حافظه ی کارت گرافیک تغییر می کند. در مسیر انتخاب کارت گرافیک لپ تاپ به میزان حجم حافظه ی کارت گرافیک توجه کنید.

سرعت حافظه ی کارت گرافیک

در لیست معیارهای اصلی انتخاب کارت گرافیک لپ تاپ، سرعت حافظه نیز حضور دارد. سرعت فرکانس های حافظه ی کارت گرافیک مسئله ی مهمی است. در نسل های مختلف و نمونه های گوناگون کارت گرافیک سرعت حافظه نیز تغییر می کند. به طور کلی پیشنهاد می کنیم برای گزینش کارت گرافیک ایده آل و درک درست از معیارهای نامبرده؛ به یکی از شعب نمایندگی رسمی ایسوس مراجعه نمایید. لازم به ذکر است که کلیه ی لوازم موجود در نمایندگی ایسوس به همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر مدت دار به فروش می رسند.

Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید