جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا تبلت شارژ نمیشود؟

شارژ نشدن تبلت یکی از مشکلات متداول در بین کاربران است که میتواند دلایل متعددی داشته باشد. دراین مقاله ابتدا دلایل شارژ نشدن تبلت را خواهیم گفت، سپس راهکارهای مورد نیاز و مطابق با هر مشکل را ارائه خواهیم کرد. این مشکل زمانی نمود پیدا میکند که شارژ تبلت کم است در نتیجه تبلت خود را به پریز برق زده و منظر میمانید تا شارژ شود اما این اتفاق نمیافتد.جای نگرانی نیست.

در این مقاله همه راه های برطرف کردن این اختلال را به شما خواهیم گفت.پس با این مقاله از تیم تعمیرات نمایندگی رسمی ایسوس همراه شوید.

چرا تبلت شارژ نمیشود

علت شارژ نشدن تبلت ایسوس

شارژ نشدن تبلت یکی از آزاردهنده ترین مشکلاتی است که میتواند رخ دهد؛ چرا که دنیای امروز به گونه ای اداره میشود که بیشتر اسناد و مدارک و یا اطلاعات کاری افراد در ابزارهای الکترونیکی مانند تبلت و گوشی و لپ تاپ ذخیره میشوند. حال عدم دسترسی به این اطلاعات میتواند اختلال جدی در روند کاری و یا اداری افراد ایجاد کند.

کثیف شدن سوکت شارژر، اختلال در کابل شارژر، عدم کارکرد آداپتور و غیره میتوانند از مهم ترین دلایل شارژ نشدن تبلت باشند.در این بخش راهکارهایی برای رفع این مشکل ارائه کرده ایم که امیدواریم کارساز باشند.البته ممکن است مشکل به هیچ یک از این موارد مربوط نبوده و مدار شارژ دچار مشکل شده باشد در این صورت باید عیب یابی و تعمیرات لپ تاپ ایسوس توسط کارشناس گردد.

دلایل شارژ نشدن تبلت

بررسی دلایلی که باعث شارژ نشدن تبلت ایسوس می شوند

از جمله عللی که سبب شارژ نشدن تبلت ایسوس می شوند، می توان موارد زیر را نام برد:

آسیب دیدن کابل شارژ

گاهی کابل شارژ تبلت از قسمت داخل دچار قطعی می گردد، از این رو فرآیند شارژ شدن به خوبی انجام نمی گیرد. در این شرایط بهتر است کابل جدیدی را امتحان نمایید تا ببینید که ایراد از جانب کابل است یا نه؟ اگر مشاهده کردید که مشکل همچنان پابرجاست به سراغ راه کار بعدی بروید.

استفاده از آداپتور برق نامناسب

به کار بردن آداپتور نامناسب نیز مانع از شارژ شدن تبلت می شود. برای این که اطمینان حاصل کنید ایراد از جانب آداپتور است، باید نخست سوکت و کابل نصب شده را چک نمایید. مثلا کابل هایmicro-USB  طول بیشتری دارند، از این رو نسبت به کابل های کوتاه تری مانند OEM دستگاه را دیرتر شارژ می کنند.

خرابی پریز برق

در این مرحله برای اطمینان از سالم بودن پریز برق بهتر است که عملیات شارژ را با یک پریز دیگر تست کنید. چنانچه پس از اتصال دستگاه به سایر پریزها باتری بدون هیچ مشکلی شارژ شد، نشان دهنده این است که پریز اول خراب بوده است.

استفاده از آداپتور برق نامناسب

به کار بردن آداپتور نامناسب نیز مانع از شارژ شدن تبلت می شود. برای این که اطمینان حاصل کنید ایراد از جانب آداپتور است، باید نخست سوکت و کابل نصب شده را چک نمایید. مثلا کابل هایmicro-USB  طول بیشتری دارند، از این رو نسبت به کابل های کوتاه تری مانند OEM دستگاه را دیرتر شارژ می کنند.

‌علاوه بر آن در خیلی از موارد استفاده از پورت USB مشکلاتی مانند شارژ نشدن تبلت ایسوس را به دنبال دارد؛ زیرا این تجهیزات نیروی لازم برای تامین انرژی دستگاه را ندارند. لذا توصیه می شود که برای جلوگیری از این مسائل آداپتورهای دیواری را مورد استفاده قرار دهید.

مطالعه روشن نشدن تبلت ایسوس رو از دست نده

وارد نشدن کابل شارژر

چنانچه کابل شارژر به طور کامل وارد پورت شارژ USB  یا آداپتور برق نشود، شارژ انجام نمی پذیرد؛ حتی اگر تمام قطعات سالم باشند. این مشکل معمولا زمانی پیش می آید که سیم شارژر لق شده، لذا به درستی در سوکت دستگاه قرار نمی گیرد.

خرابی پورت شارژ

پورت شارژ قطعه حساسی است که در صورت خراب آن شارژ به خوبی انجام نمی گیرد. بنابراین بهتر است که دستگاه را بررسی نمایید و در صورت خمیده یا بدشکل پورت آن را برای تعمیر در اختیار یک متخصص قرار دهید. همچنین باید کانکتور روی کابل شارژ را چک کنید و مطمئن شوید که کاملا به پین های روی پورت متصل شده است. در صورت خرابی پورت شارژ می توانید برای تعمیر سوکت شارژ تبلت ایسوس اقدام نمایید.

علت روشن نشدن تبلت

باتری قدیمی

باتری تبلت نیز مانند سایر اجزای آن به مرور زمان دچار استهلاک و فرسودگی می شود و توان خود را برای شارژ شدن از دست می دهد. به عبارت دیگر در اثر چرخه های متعدد شارژ کردن، باتری داغ شده و عمر مفید آن به پایان می رسد؛ بنابراین چاره ای جز تعویض باتری نخواهید داشت. تعمیر و تعویض باتری تبلت ایسوس یکی از خدمات ماست که می توانید در صورت قدیمی شدن یا خرابی باتری تبلت از این خدمات بهره مند شوید.

صدمه دیدن برد اصلی

برد اصلی که به نام مین برد نیز معروف است، یکی از قطعات سخت افزاری بسیار مهم در تبلت به شمار می رود. دلیل اهمیت برد این است که همه عملکردهای دستگاه را کنترل می کند، از طرف دیگر کلیه قطعات نیز به آن اتصال دارند.

بنابراین هر گونه صدمه ای که در اثر ضربات یا آبخوردگی به این قطعه وارد شود، عملکرد سایر بخش ها را تحت تاثیر قرار می دهد. در این حالت تنهایی کاری که باید برای رفع مشکل شارژ نشدن تبلت ایسوس انجام دهید، این است که دستگاه را برای تعمیر به نمایندگی های مجاز بسپارید.

ایرادات خود دستگاه عامل شارژ نشدن تبلت Asus

اگر تمام موارد بالا را چک کردید، اما هنوز هم با چالش شارژ نشدن تبلت Asus روبرو هستید، به این معنا است که ایراد از جانب خود دستگاه است. احتمالات مختلفی در این رابطه وجود دارد، برای مثال ممکن است که منبع تغذیه یا سایر قطعات تبلت خراب شده باشند. پس باید از یک تکنسین بخواهید که وسیله را عیب یابی و تعمیر نماید.

رفع مشکل شارژ نشدن تبلت ایسوس

برای رفع مشکل شارژ نشدن تبلت ابتدا لازم است مشکل پیش آمده در تبلت را ریشه یابی کنید، سپس اقدام به رفع آن نمایید.همان طور که در قسمت بالا گفته شد مشکل شارژ نشدن تبلت میتواند دلایل متعددی داشته باشد که در ادامه ضمن بازگوی هر یک، روش رفع هر مشکل را خواهیم گفت.

تمیز کردن سوکت شارژر

معیوب بودن سوکت شارژر تبلت اولین نکته ای است که باید چک کنید.سوکت را دقیق بررسی کنید و از معیوب نبودن آن مطمئن شوید.اما اگر سوکت دچار مشکل و ایراد شده بود میتوانید با شی نوک تیز مشکل پیش آمده در سوکت را برطرف نمایید.

گاهی اوقات گرد و غبار و امثال آن میتوانند در عملکرد سوکت اختلال ایجاد کنند و علت شارژ نشدن تبلت باشند.اگر مشکل شارژ نشدن تبلت و سوکت با این راه حل نشد بهتر است تعمیرات سوکت شارژ تبلت توسط یک متخصص مجرب انجام شود.

تمیز کردن سوکت شارژ راه حل مشکل روشن نشدن تبلت

بررسی کابل شارژر

متخصصین در حوزه تعمیرات اولین نکاتی که در نظر میگیرند، لوازم جانبی مربوط به اختلال پیش آمده است.عملکرد نادرست کابل شارژر میتواند منجر به شارژ نشدن تبلت شود. کابل شارژر را با کابلی دیگر تعویض کنید و دوباره اقدام به شارژکردن تبلت نمایید.در بسیاری از موارد کابل شارژر دچار اختلال شده و علت شارژ نشدن تبلت است.

بررسی آداپتور

پس از چک کردن کابل و اطمینان از سلامت آن، آداپتور را با آداپتور دیگری تعویض کنید.در صورت درست شارژ شدن تبلت، آداپتور شارژر دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر یا تعویض خواهد داشت.اختلال در آداپتور یکی از متداول ترین دلایل مشکل شارژ نشدن تبلت محسوب میشود.

در صورتی که موارد گفته شده را بررسی کردید و مشکلی در هیچ یک نبود لازم است باتری تبلت را بررسی کنید.فرسودگی باتری نیز میتواند علت شارژ نشدن تبلت باشد. اگر باتری قابل جدا سازی بود خودتان میتوانید اقدام به تعویض آن نمایید در غیر این صورت نیاز به یک متخصص خواهید داشت.

راهکارهای حل مشکل شارژ نشدن تبلت asus

خاموش و روشن کردن تبلت

اگر تبلت شما روشن است و پس از زدن آن به شارژر، درصد باتری هیچ تغییری نمی کند، بد نیست که دستگاه را خاموش و روشن کنید. گاهی تنها با ریستارت کردن تبلت یا راه اندازی مجدد، می توان مشکل شارژ نشدن آن را برطرف کرد؛ به ویژه اگر ایراد از ناهماهنگی های نرم افزاری باشد.

شارژ کردن تبلت در حالت خاموش

راهکار دیگر برای حل مشکل شارژ نشدن تبلت ایسوس و دیگر برندها، شارژ کردن این دستگاه در حالت خاموش است. بد نیست یک بار تبلت را خاموش کرده و آن را در این حالت شارژ کنید؛ ممکن است مشکل حل شود.

آپدیت سیستم عامل

گاهی قدیمی بودن سیستم عامل باعث می شود که علامت شارژ در تبلت و موبایل نمایش داده نشود. پس اگر مطمئن هستید که باتری سالم است، سیستم عامل تبلت خود را به آخرین نسخه عرضه شده آپدیت کنید.

ریست فکتوری (بازنشانی به تنظیمات کارخانه)

یک راهکار نرم افزاری دیگر برای حل مشکل شارژ نشدن تبلت ایسوس و سایر برندها، ریست فکتوری است. توجه کنید که این روش، آخرین راه حل است و زمانی باید آن را اجرا کنید که هیچ یک از روش های دیگر اثربخش نباشند. با بازنشانی تنظیمات به حالت کارخانه، تمامی اطلاعات، برنامه ها، دیتاها و تنظیمات دستگاه پاک شده و به حالت پیش فرض باز می گردد. بنابراین پیش از ریست فکتوری تبلت، حتما از اطلاعاتی که برایتان مهم هستند بکاپ بگیرید.

تعمیر یا تعویض باتری تبلت

گاهی باید برای برطرف کردن مشکل شارژ نشدن تبلت ایسوس یا هر برند دیگری، باتری را تعویض کنید. اگر دیدید باتری باد کرده و یا به هر شکل دیگری متوجه خرابی و آسیب دیدگی آن شدید، بلافاصله این قطعه را تعویض نمایید. دقت کنید که اگر باتری تبلت به موقع تعمیر یا تعویض نشود، باید منتظر آسیب دیدگی شدید تبلت یا حتی سوختن آن باشید!

روشن نشدن تبلت

تعویض FL 11 برد

گاهی شارژ نشدن تبلت ناشی از خرابی FL 11 است. این قطعه یکی از اجزای برد است و خرابی آن، مشکلات مختلفی را در تبلت ایجاد می کند. در صورتی که تعمیرکار تشخیص دهد ایراد از این قطعه است، آن را تعویض می کند تا مشکل برطرف شود.

تعویض فلت شارژ

ممکن است شارژ نشدن تبلت ایسوس، با تعویض فلت شارژ آن برطرف شود. فلت شارژ یا داک کانکتور، قطعه ای مهم است که خرابی آن موجب بروز مشکلاتی در دیوایس هوشمند می شود؛ شارژ نشدن تبلت، تنها یکی از این مشکلات است.

نمایندگی تعمیر ایسوس

محبوبیت محصولات ایسر در کشور موجب شده است تا این برند نمایندگی معتبر در زمینه فروش و تعمیرات محصولات ایسر داشته باشد تا خدمات پس از فروش مطمئنی را در اختیار کاربران خود قرار دهد. نمایندگی رسمی ایسوس با بهره گیری از سال ها تجربه در زمینه تعمیرات سخت افزاری محصولات ایسوس، با استفاده از قطعات اورجینال و هزینه ای مناسب، خدمات ویژه ای را به مشتریان خود ارائه میدهد تا اصل مشتری مداری را به جا آورده باشد. همچنین باید یادآور شویم که علاوه بر نمایندگی ایسوس در تهران سایر شعب این مرکز در کرج و دیگر شهرستان های ایران با بالاترین کیفیت خدمات خود را به کاربران این برند ارائه می دهند.

علت شارژ نشدن تبلت ایسوس
5/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری