logo
اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

چرا تبلت شارژ نمیشود؟

شارژ نشدن تبلت یکی از مشکلات متداول در بین کاربران است که میتواند دلایل متعددی داشته باشد.

دراین مقاله ابتدا دلایل شارژ نشدن تبلت را خواهیم گفت، سپس راهکارهای مورد نیاز و مطابق با هر مشکل را ارائه خواهیم کرد. این مشکل زمانی نمود پیدا میکند که شارژ تبلت کم است در نتیجه تبلت خود را به پریز برق زده و منظر میمانید تا شارژ شود اما این اتفاق نمیافتد.جای نگرانی نیست.

در این مقاله همه راه های برطرف کردن این اختلال را به شما خواهیم گفت.پس با این مقاله همراه شوید.

چرا تبلت شارژ نمیشود

علت شارژ نشدن تبلت ایسوس

شارژ نشدن تبلت یکی از آزاردهنده ترین مشکلاتی است که میتواند رخ دهد؛ چرا که دنیای امروز به گونه ای اداره میشود که بیشتر اسناد و مدارک و یا اطلاعات کاری افراد در ابزارهای الکترونیکی مانند تبلت و گوشی و لپ تاپ ذخیره میشوند. حال عدم دسترسی به این اطلاعات میتواند اختلال جدی در روند کاری و یا اداری افراد ایجاد کند.

کثیف شدن سوکت شارژر، اختلال در کابل شارژر، عدم کارکرد آداپتور و غیره میتوانند از مهم ترین دلایل شارژ نشدن تبلت باشند.در این بخش راهکارهایی برای رفع این مشکل ارائه کرده ایم که امیدواریم کارساز باشند.البته ممکن است مشکل به هیچ یک از این موارد مربوط نبوده و مدار شارژ دچار مشکل شده باشد در این صورت باید عیب یابی و تعمیرات لپ تاپ ایسوس توسط کارشناس گردد.

بررسی آداپتور

پس از چک کردن کابل و اطمینان از سلامت آن، آداپتور را با آداپتور دیگری تعویض کنید.در صورت درست شارژ شدن تبلت، آداپتور شارژر دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر یا تعویض خواهد داشت.اختلال در آداپتور یکی از متداول ترین دلایل مشکل شارژ نشدن تبلت محسوب میشود.

در صورتی که موارد گفته شده را بررسی کردید و مشکلی در هیچ یک نبود لازم است باتری تبلت را بررسی کنید.فرسودگی باتری نیز میتواند علت شارژ نشدن تبلت باشد. اگر باتری قابل جدا سازی بود خودتان میتوانید اقدام به تعویض آن نمایید در غیر این صورت نیاز به یک متخصص خواهید داشت.

تمیز کردن سوکت شارژر

معیوب بودن سوکت شارژر تبلت اولین نکته ای است که باید چک کنید.سوکت را دقیق بررسی کنید و از معیوب نبودن آن مطمئن شوید.اما اگر سوکت دچار مشکل و ایراد شده بود میتوانید با شی نوک تیز مشکل پیش آمده در سوکت را برطرف نمایید.

گاهی اوقات گرد و غبار و امثال آن میتوانند در عملکرد سوکت اختلال ایجاد کنند و علت شارژ نشدن تبلت باشند.اگر مشکل شارژ نشدن تبلت و سوکت با این راه حل نشد بهتر است تعمیر سوکت شارژ تبلت توسط یک متخصص مجرب انجام شود.

دلایل شارژ نشدن تبلت

بررسی کابل شارژر

متخصصین در حوزه تعمیرات اولین نکاتی که در نظر میگیرند، لوازم جانبی مربوط به اختلال پیش آمده است.عملکرد نادرست کابل شارژر میتواند منجر به شارژ نشدن تبلت شود. کابل شارژر را با کابلی دیگر تعویض کنید و دوباره اقدام به شارژکردن تبلت نمایید.در بسیاری از موارد کابل شارژر دچار اختلال شده و علت شارژ نشدن تبلت است.

رفع مشکل شارژ نشدن تبلت

برای رفع مشکل شارژ نشدن تبلت ابتدا لازم است مشکل پیش آمده در تبلت را ریشه یابی کنید، سپس اقدام به رفع آن نمایید.همان طور که در قسمت بالا گفته شد مشکل شارژ نشدن تبلت میتواند دلایل متعددی داشته باشد که در ادامه ضمن بازگوی هر یک، روش رفع هر مشکل را خواهیم گفت.

نمایندگی تعمیر ایسوس

محبوبیت محصولات ایسر در کشور موجب شده است تا این برند نمایندگی معتبر در زمینه فروش و تعمیرات محصولات ایسر داشته باشد تا خدمات پس از فروش مطمئنی را در اختیار کاربران خود قرار دهد. نمایندگی رسمی ایسوس با بهره گیری از سال ها تجربه در زمینه تعمیرات سخت افزاری محصولات ایسوس، با استفاده از قطعات اورجینال و هزینه ای مناسب، خدمات ویژه ای را به مشتریان خود ارائه میدهد تا اصل مشتری مداری را به جا آورده باشد.

علت شارژ نشدن تبلت ایسوس
5/5 (1 امتیاز)