جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

روشن نشدن تبلت ایسوس

دستگاه‌های دیجیتالی مانند تبلت‌های ایسوس همیشه گریبان گیر مشکلاتی هستند که به دلایل مختلف هر از چند گاهی برای آن‌ها پیش می‌آید؛ روشن نشدن تبلت ایسوس یکی از این مشکلات است که کاربران زیادی را مجبور کرده تا هزینه‌هایی را برای تعمیر تبلت خود صرف کنند. تبلت‌های ایسوس جزو دستگاه‌های هوشمند باکیفیت در بازار لوازم دیجیتال به‌حساب می‌آیند ولی همین تبلت‌های باکیفیت نیز گاهی دچار مشکل می‌شوند. ممکن است مشکل ساده بوده و به راحتی قابل رفع باشد. درصورتی‌که نیاز به تعمیر تخصصی آن وجود داشت و مشکل توسط شما حل نشد، نسبت به عیب‌یابی و تعمیر آن توسط نمایندگی معتبر ایسوس اقدام کنید.

ما در این مقاله از وب‌سایت نمایندگی ایسوس به شما چند علت روشن نشدن تبلت ایسوس را خواهیم گفت که بتوانید خودتان مشکلات آن را حل کنید. ولی درصورتی‌که توسط موارد زیر تبلت ایسوسی شما بازهم روشن نشد باید تعمیر و عیب‌یابی آن را به کارشناسان مجرب بسپارید.

روشن نشدن تبلت

دلایل روشن نشدن تبلت ایسوس

ممکن است شما گاها حین کار و یا بازی با مشکلات رایج تبلت رو به رو شوید که روشن نشدن تبلت ایسوس یکی از این مشکلاتی است که روزانه کاربران زیادی با آن رو به رو می شوند و می تواند دلایل مختلفی نیز داشته باشد. اغلب این دلایل ابتدایی و ساده هستند و شما می توانید به راحتی آن را برطرف کنید. در اینجا قصد داریم چند مورد از دلایل روشن نشدن تبلت ایسوس و راه برطرف کردن آن را به شما معرفی کنیم. از جمله دلایل روشن نشدن تبلت ایسوس می تواند شامل موارد زیر باشد.

نداشتن شارژ کافی

یکی از دلایل اولیه برای روشن نشدن تبلت و یا خاموش شدن آن، نداشتن شارژ کافی است. زمانی که کاربر مشغول کار با دستگاه است و متوجه میزان شارژ باقی مانده دستگاه نیست، ممکن است شارژ باتری دستگاه تمام شده و دستگاه خاموش شود. برای بررسی این موضوع می توان تبلت را به شارژ زده و پس از چند دقیقه اقدام به روشن کردن آن کنید. اگر تبلت روشن شود، پس آسوده خاطر خواهید بود که دلیل خاموش شدن تبلت شما تمام شدن شارژ باتری بوده است.

تبلت ایسوس

خرابی باتری تبلت

خرابی باتری یکی از اساسی ترین دلایل روشن نشدن تبلت است. باتری اصلی ترین بخش تأمین کننده انرژی الکتریکی دستگاه برای روشن شدن  است. در صورت خراب شدن باتری تبلت ایسوس معمولاً دستگاه به طور ناگهانی خاموش می شود و یا در شرایط حاد نیز، دستگاه روشن نمی شود.

ویروسی شدن تبلت

یکی از دلایلی که باعث روشن نشدن تبلت ایسوس می شود، ویروسی شدن آن است. برخی از ویروس ها با نفوذ در نرم افزارها و سیستم عامل تبلت موجب خاموش شدن و روشن نشدن آنها می شوند. به همین منظور توصیه می شود همیشه یک آنتی ویروس قدرتمند روی سیستم نصب باشد.

ویروسی شدن تبلت

فریز شدن تبلت

هنگامی که تبلت شما ناگهان به طور کلی هنگ می کند و هیچگونه عملکردی ندارد و به موجب آن خاموش می شود اصطلاحا می گویند تبلت فریز شده است.  گاه فریز شدن و یا هنگ گردن تبلت یک اتفاق موقتی است اما گاهی نیز یک مشکل جدی در دستگاه به شمار می رود.

روشن نشدن صفحه نمایش

امکان دارد به طور کلی تبلت خاموش نباشد و تنها صفحه تبلت روشن نشود. برای بررسی و اطمینان حاصل کردن از این موضوع ابتدا دکمه روشن/خاموش را برای حدود 30 ثانیه نگه دارید و سپس حدود 2 دقیقه صبر کنید. با یک تلفن دیگر با تبلت خود تماس بگیرید یا از طریق اکانت گوگل گزینه find my device را امتحان کنید. اگر دستگاه شما در همان حالتی که صفحه نمایش سیاه است، زنگ خورد مشکل از صفحه نمایش است. برای رفع ایراد آن می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت از متخصصین ما در مرکز نمایندگی ایسوس مشاوره دریافت نمایید.از یک متخصص کمک بگیرید

روشن نشدن صفحه نمایش

اگر دستگاه شما زنگ نخورد به عیب یابی روشن نشدن تبلت یا گوشی هوشمندتان ادامه دهید. 

 

راهکارهای رفع مشکل روشن نشدن تبلت ایسوس

راهکارهایی که برای رفع مشکل روشن نشدن تبلت ایسوس ارائه می شود بستگی به دلیل بروز این مسئله دارد. به همین منظور اولین راهکار، اتصال تبلت به سیم شارژ و روشن کردن آن پس از چند دقیقه است. در این حالت اگر مشکل ناشی عدم شارژ کافی دستگاه باشد ، به احتمال زیاد تبلت روشن میشود. حتی ممکن مشکل شارژ نشدن باتری تبلت  و یا خراب شدن سوکت شارژر باشد. راهکار موثر دیگر گرفتن دکمه پاور به مدت 15 ثانیه و رها کردن آن است. در برخی مواقع با انجام این کار، تبلت روشن می شود. تعویض باتری راهکار دیگری است که برای رفع مشکل روشن نشدن تبلت ایسوس باید انجام دهید. یک باتری نو تهیه کرده و آن را جایگزین باتری کهنه کنید.

اگر مشکل از دیگر بخش های دستگاه نباشد، با تعویض و یا تعمیر باتری تبلت می توانید آن را روشن کنید. یکی دیگر از روش هایی که برای رفع مشکل ارائه می شود، ریست کردن تبلت است. چنانچه مشکلات نرم افزاری باعث روشن نشدن دستگاه شده باشد، می توان با ریست کردن تبلت این مشکل را تا حدودی برطرف کرد. چنانچه راهکارهای فوق باعث رفع ایراد نشود باید تبلت ایسوس را به نمایندگی تعمیرات تبلت برده تا کارشناسان بررسی دقیق تری از دستگاه به عمل آورند.

4.5/5 (8 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید