جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری
  • خانه
  • آموزش
  • آموزش تقویت سیگنال وای فای و افزایش سرعت مودم

آموزش تقویت سیگنال وای فای و افزایش سرعت مودم

در دنیای مدرن امروز، اتصال به اینترنت برای اکثر افراد بسیار مهم است. از کار های روزمره گرفته تا تفریحات آنلاین، وابستگی ما به اینترنت به سرعت افزایش می‌یابد. یکی از راه ‌های متداول برای دستیابی به یک اتصال اینترنت پرسرعت و پایدار، تقویت سیگنال وای فای و افزایش سرعت مودم خانگی می‌باشد. در این مقاله، به شما نشان خواهیم داد چگونه سیگنال وای ‌فای خود را تقویت کرده و سرعت مودم خود را افزایش دهید.

تقویت سیگنال وای فای و افزایش سرعت مودم

بیشتر بخوانید: چرا لپ تاپ به وای فای وصل نمی شود؟ ؛ بررسی علل و راه کارها

روش تقویت سیگنال وای فای و افزایش سرعت مودم

1 . قرار دادن مودم در مکان مناسب جهت سیگنال دهی 

انتخاب مکان مناسب برای مودم برای تقویت سیگنال وای ‌فای  از اهمیت بالایی برخوردار است. مودم را درمکان مناسب که سیگنال دهی بالایی دارد قرار دهید بطور مثال اگر در وسط منزل یا دفتر خود قرار دهید ، ممکن است سیگنال بهتری به تمام نقاط برسد.

2 . استفاده از آنتن‌های افزایش دهنده ی سیگنال یا تیونر 

آنتن ‌های افزایش دهنده ی سیگنال با برد بیشتری همراه هستند. با اتصال یک آنتن به مودم، می‌توانید سیگنال وای‌ فای خود را تقویت کرده و پوشش بیشتری داشته باشید.

3 . تغییر کانال مودم 

مودم‌ ها معمولاً در یکی از کانال ‌های مشخص پخش سیگنال می‌کنند. اگر در محل مورد نظر سیگنال بالایی ندارید، ممکن است با تغییر کانال مودم، تداخل سیگنال را کاهش دهید.

4 . افزودن ریپیتر وای‌ فای 

یک ریپیتر وای‌فای (وای‌رلس رنج اکستندر) می‌تواند پوشش وای ‌فای را گسترش دهد. این دستگاه به سادگی به مودم وصل می‌شود و سیگنال را تقویت می‌کند.

 

روش های افزایش سرعت مودم

1 . بروزرسانی مودم 

برخی از مودم ‌ها دارای بروزرسانی نرم‌ افزاری هستند که می‌تواند سرعت اتصال را افزایش دهد. برای افزایش سرعت مودم مطمئن شوید که مودم شما از آخرین نسخه نرم‌ افزار استفاده می‌کند.

2 . تعویض مودم

مودم ‌های قدیمی‌تر ممکن است نتوانند با سرعت ‌های اینترنت جدید سازگاری داشته باشند. در صورت امکان، تعویض مودم به یک مدل جدید تر به شما کمک میکند تا از سرعت های بالای اینترنت نیز بهره مند شوید.

افزایش سیگنال وای فای و تقویت سرعت مودم

بیشتر بخوانید: آموزش اتصال لپ تاپ به وای فای ؛ مرحله به مرحله 

3 . افزایش پهنای باند 

اگر از یک شرکت ارائه‌ دهنده اینترنت استفاده می‌کنید، افزایش پهنای باند می‌تواند به افزایش سرعت مودم کمک کند.

4 . اتصال به اینترنت از طریق کابل 

اتصال به مودم از طریق کابل Ethernet معمولاً سرعت بیشتری ارائه می‌دهد تا اتصال از طریق وای‌ فای ، اگر سرعت مودم برای شما یک فاکتور بسیار مهم محسوب میشود، این روش نیز  شما کاربردی خواهد بود.

امیدواریم مقاله آموزش تقویت سیگنال وای فای و افزایش سرعت مودم برای شما مفید بوده باشد، نظرات خود را با ما در سایت نمایندگی ایسوس به اشتراک بگذارید.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید