جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

بهم ریختگی رنگ صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس

آیا تا به حال با مشکل بهم ریختگی یا تغییر رنگ صفحه نمایش لپ تاپ روبه‌رو شده‌اید؟ زمانی که چنین مشکلی برای صفحه مانیتور لپ تاپ به وجود می‌آید، تصویر دستگاه بهم ریخته و تصاویر به صورت چهارخونه نمایش داده می‌شوند؛ درنهایت سیستم شما هنگ می‌کند یا پیغامی مبنی بر اینکه باید کارت گرافیک سیستم خود را ریکاوری کنید به نمایش درمی‌آید. اگر از کاربران لپ تاپ ایسوس هستید و با مشکل بهم‌ریختگی و تغییر رنگ در مانیتور آن مواجه شده‌اید، می‌توانید با دنبال کردن این مطلب با علت تغییر رنگ صفحه مانیتور لپ تاپ ایسوس آشنا شوید؛ پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

بهم ریختگی رنگ صفحه نمایش

بررسی علت تغییر رنگ صفحه مانیتور لپ تاپ ایسوس

مهم‌ترین علت تغییر رنگ صفحه مانیتور لپ تاپ ایسوس، اختلالات کارت گرافیک این دستگاه است. درصورتی که کارت گرافیک لپ تاپ دچار مشکل شود می‌تواند موجب بهم‌ریختگی و تغییر رنگ در مانیتور لپ تاپ شود که در این صورت کارت گرافیک به عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی نیاز دارد.

 البته گاهی اوقات هم خرابی پنل مانیتور لپ تاپ به دلیل وارد شدن ضربه به آن، می‌تواند موجب بروز این مشکل شود که متاسفانه در این صورت راهی به جزء تعویض پنل لپ تاپ وجود ندارد. تکنسین‌های نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس با عیب‌یابی دقیق منشأ این مشکل را پیدا کرده و درصورتی که مشکل از کارت گرافیک لپ تاپ باشد به تعمیرات تخصصی آن می‌پردازند.

 اما درصورتی که مشکل از پنل مانیتور این دستگاه باشد به صورت تخصصی آن را تعویض کرده و مشکل بهم‌ریختگی رنگ در صفحه مانیتور لپ تاپ ایسوس را با سرعت و کیفیت بالایی برطرف می‌کنند.

برای رفع مشکل شطرنجی شدن مانیتور لپ تاپ ایسوس با ما و دلایل آن با خوندن این مقاله همراهم شو! جواب هر سوالی که داری رو در هر ساعت از شبانه روز تنها با یه تماس از مشاوران نمایندگی ایسوس بگیر…

رفع مشکل تغییر رنگ صفحه مانیتور لپ تاپ ایسوس

اکنون که با علت تغییر رنگ صفحه مانیتور لپ تاپ ایسوس آشنا شدید، زمان آن رسیده است که بدانید اگر با این مشکل روبه‌رو شدید، چگونه باید آن را برطرف کنید؟ 

درواقع کاربردی‌ترین راه حل برای رفع این مشکل، کالیبره کردن یا کالیبراسیون مانیتور لپ تاپ است. منظور از کالیبره کردن مانیتور لپ تاپ، تنظیم مقادیر تصویر یعنی تنظیم نور، رنگ و وضوح تصویر برای نمایش درست رنگ‌ها در مانیتور لپ تاپ است اما چگونه باید صفحه نمایش لپ تاپ را کالیبره کرد؟

کالیبره کردن صفحه نمایش لپ تاپ

برای کالیبره کردن صفحه نمایش لپ تاپ باید به کنترل پنل سیستم خود بروید و کلمه Calibrate را جستجو کنید سپس بر روی دکمه Calibrate Display Color کلیک کنید.

 اکنون پنجره کالیبراسیون برای شما باز می‌شود که مراحل تنظیم تصویر شامل: گاما، روشنایی، کنتراست و تعادل رنگ نمایش داده می‌شوند در هر یک از این مراحل خود مانیتور سطح ایده‌ال نمایش تصویر را نشان می‌دهد.

 پس از اینکه کالیبراسیون به اتمام رسید، اجازه مقایسه تنظیمات جدید با تنظیمات پیشین به شما داده می‌شود سپس با انتخاب گزینه Finish می‌توانید به صفحه بعدی با کالیبراسیون جدید صفحه نمایش بروید.

 درصورتی که با امتحان این راهکار باز هم با مشکل بهم‌ریختگی رنگ در مانیتور لپ تاپ ایسوس مواجه شدید، بهتر است سیستم خود را به نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس بسپارید تا تکنسین‌های این مرکز به عیب‌یابی کارت گرافیک و پنل این دستگاه بپردازند و قطعه معیوب شده را تعمیر یا تعویض کنند.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس

عیب‌یابی صحیح و اصولی لپ تاپ ایسوس، مهم‌ترین کاری است که هر تعمیرکار حرفه‌ای به انجام آن می‌پردازد تا بتواند پروسه تعمیرات تخصصی این دستگاه را با سرعت و کیفیت بالایی انجام دهد.

خوشبختانه نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس از چنین تعمیرکاران حرفه‌ای برخوردار می‌باشد که بعد از عیب‌یابی اصولی لپ تاپ ایسوس، این دستگاه را به صورت تخصصی تعمیر کرده و درنهایت جهت اطمینان از رفع مشکل آن به تست و بررسی نهایی لپ تاپ ایسوس می‌پردازند.

 بنابراین اگر از کاربران لپ تاپ ایسوس هستید و با مشکلی در سیستم خود روبه‌رو شدید، می‌توانید با خیال راحت تعمیرات تخصصی آن را به نمایندگی لپ تاپ ایسوس بسپارید.

 

4.3/5 (7 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید