اشتراک گذاری

تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ ایسوس

حتما دی وی دی رایتر لپ تاپ شما دچار مشکل شده و درست کار نمی کند که در جستجوی گوگل به این صفحه هدایت شده اید. نمایندگی ایسوس در این مقاله، نکات کاربردی و مفیدی را در خصوص تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ ایسوس و جزئیات آن به شما ارائه می دهد. می توان گفت که DVD رایتر یکی از بخش های پر ایراد لپ تاپ است! تقریبا بیشتر کاربران لپ تاپ، با سی دی رام یا دی وی دی مشکل دارند و عنوان می کنند که این بخش، به درستی کار نمی کند.

دلایل مختلفی برای این مسئله وجود دارد. ممکن است دی وی دی رایتر شکسته باشد یا هد آن کثیف شده باشد. ممکن است یک ایراد نرم افزاری، مانع از عملکرد درست این بخش شده باشد. در هر حال تا این قطعه که با عنوان درایو نوری هم شناخته می شود درست کار نکند، نمی توان سی دی یا دی وی دی را از طریق لپ تاپ اجرا کرد. برای آشنایی با جزئیات تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ asus، که شامل دیگر برندها نیز می شود، ادامه مقاله را دنبال کنید.

نحوه تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ ایسوس

برای تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ، باید دید مشکل آن چیست و خرابی این قطعه چه اندازه است. مثلا اگر در بررسی های اولیه مشخص شود که لنز یا هد آلوده شده اند، باید این بخش ها با روشهای مخصوصی تمیز شوند. اگر درب dvd writer را باز کنید، چشمی یا لنز را مشاهده می کند. در صورتی که لپ تاپ خاموش بوده و باتری در آن نباشد، می توانید این بخش را با استفاده از پنبه آغشته به الکل، تمیز کنید. همچنین برخی از تکنسین ها برای تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ asus، مقاومت یا پتانسیومتر را تغییر می دهند.

توضیح این که روی همه لنزها یک پتانسیومتر (مقاومت قابل تغییر) وجود دارد که جریان ورودی به سنسور اصلی را کنترل می کند. کافی است با استفاده از یک پیچ گوشتی ریز محور، مقاومت را زیاد کنید تا شدت جریان ورودی به لنز افزایش پیدا کند. با این کار، توان لنز بالا رفته و مشکلات درایو نوری برطرف می شوند. توجه داشته باشید که مقاومت را بیشتر از حد مشخصی افزایش ندهید؛ در این صورت ممکن است لنز بسوزد. پیشنهاد می دهیم برای بررسی و تعمیر تخصصی تر و درست تر دی وی دی رایتر، از کارشناسان مجرب تعمیرات لپ تاپ ایسوس کمک بگیرید.

تعمیر DVD رایتر لپ تاپ ایسوس چگونه انجام می شود؟

روند تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ ایسوس و سایر برندها به این ترتیب است که اول DVD رایتر با استفاده از ابزار ویژه ای باز میشود. در مرحله بعدی، کابل شارژر  جدا می شود و باتری لپ تاپ هم خارج می گردد. سپس پنل پشتی لپ تاپ باز می شود تا امکان دسترسی به DVD رایتر فراهم گردد. بعد از باز شدن پیچ های نگهدارنده درایو نوری، این بخش از لپ تاپ جدا می شود. پس از آن تعمیرکار، دی وی دی رایتر را ترمیم می کند و اگر آسیب دیدگی شدید باشد، این قطعه را با نمونه جدید جایگزین می نماید.

چگونه دی وی دی رایتر لپ تاپ را عیب یابی کنیم؟

به نظر شما چطور باید دانست که درایو نوری لپ تاپ آسیب دیده و نیاز به تعمیر دارد؟ رایج ترین مشکل این بخش، شناسایی یا خوانده نشدن دی وی دی است. یعنی وقتی dvd را در محفظه می گذارید، شناسایی نشده و محتوای آن به نمایش در نمی آید. یکی دیگر از مشکلاتی که در روند تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ ایسوس و سایر برندها بررسی و برطرف می شود، باز نشدن درب آن است. مثلا درب به طور کلی باز نمی شود و یا بلافاصله بسته می شود.

حتی گاهی این بخش خود به خود باز می شود! شناسایی نشدن DVD Writer اکسترنال هم مشکل دیگری است که افراد زیادی با آن مواجه می شوند. البته این مشکل معمولا ناشی از خرابی خود دی وی دی رایتر جانبی است. برای تعمیر DVD رایتر لپ تاپ asus در هریک از این حالتها باید این بخش باز شود. البته بهتر است یک تعمیرکار دوره دیده، با استفاده از ابزار و تجهیزات ویژه ای این کار را انجام دهد.

هزینه تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ چقدر است؟

تقریبا تفاوتی بین هزینه تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ ایسوس و دیگر برندها نیست. در هر صورت، باید اول این بخش را به خوبی عیب یابی کرد تا مشخص شود میزان آسیب دیدگی چقدر است. پس از آن می توان گفت که تعمیر دی وی دی رایتر چقدر هزینه دارد. در حالت کلی، لازم نیست مبلغ زیادی بابت ترمیم این قطعه پرداخت کنید. با این حال ممکن است نیاز به تعویض دی وی دی رایتر باشد که در این صورت، باید هزینه بیشتری را در نظر داشته باشید.

در بخش مقالات وب سایت نمایندگی ایسوس شما را با نحوه تعمیر و تعویض قطعات مختلف دستگاه های این برند آشنا می کنیم.

Rate this post
اشتراک گذاری