جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا گوشی ایسوس شارژ نمی شود؟

تا بحال شده هرچه گوشی هوشمندتان را به شارژ می زنید تغییری در درصد باتری آن ایجاد نشود؟ آیا می دانید چرا این اتفاق می افتد؟ شارژ نشدن گوشی ایسوس و دیگر برندها مشکلی نسبتا رایج و شایع است که افراد زیادی با آن مواجه می شوند. در این شرایط بیشتر کاربران تصور می کنند که ایراد از شارژر است و البته در بسیاری از موارد هم همینطور است. اما ممکن است دلایل دیگری هم وجود داشته باشد. در ادامه این مقاله می خوانید:

  • دلایل شارژ نشدن موبایل
  • نحوه رفع مشکل شارژ نشدن گوشی های هوشمند

توجه داشته باشید که گاهی موبایل به دلیل بروز مشکلات جدی در قطعاتی همچون باتری، مدار شارژ و …. شارژ نمی شود. بنابراین بهتر است در صورت شارژ نشدن گوشی asus حتما با یکی از تعمیرکاران مجرب نمایندگی ایسوس در مرکز سخت افزار ایران مشورت کنید.

شارژ نشدن گوشی ایسوس

دلایل شارژ نشدن گوشی ایسوس

زمانی که گوشی شارژ نمی شود، همه به طور ناخودآگاه یا اتصال برق را بررسی می کنند و یا وضعیت سیم را تغییر می دهند. در بسیاری از موارد، ممکن است سیم شارژ به درستی وصل نشده باشد و به همین دلیل، موبایل شارژ نشود. اما همیشه مسئله به همین سادگی نیست. خرابی باتری، یکی از دلایل  اصلی و مهم شارژ نشدن گوشی ایسوس و سایر برندهاست که باید توجه ویژه به آن داشت.

اگر باتری ایرادی داشته باشد، عملیات شارژ مختل شده و احتمال شارژ نشدن گوشی نیز وجود دارد. حتی ممکن است با  تداوم ایراد باتری، دیگر قطعات موبایل هم آسیب ببینند. البته گاهی باتری ایرادی ندارد و خرابی آداپتور مانع از شارژ شدن موبایل می شود. در این صورت باید از یک شارژر جدید استفاده کنید تا باتری و سایر قطعات گوشی هم در معرض خطر قرار نگیرند.

البته برخی اوقات هم شارژ نشدن موبایل ایسوس ناشی از پارگی و قطعی کابل شارژ است. اگر در بررسی های اولیه متوجه شدید که این بخش ها سالم هستند، احتمالا یک نقص نرم افزاری باعث شده که گوشی تان به درستی شارژ نشود. خرابی آی سی شارژ و مدار شارژ را هم نباید از قلم انداخت. برای ریست کردن گوشی ایسوس این مطلب را بخوانید.

روش های رفع مشکل شارژ نشدن موبایل asus

  • تعویض شارژر

هرگاه دیدید که گوشی شما شارژ نمی شود در حالی که اتصال برق درست است، بد نیست آن را با یک شارژر دیگر امتحان کنید. گوشی را با یک شارژر دیگر شارژ کنید و شارژر خود را نیز با یک گوشی دیگر امتحان کنید. به این ترتیب متوجه می شوید که ایراد از گوشی است یا شارژر خراب شده است. در صورت خرابی شارژر می توانید یک شارژر دیگر البته به صورت اورجینال خریداری کنید.

  • شارژ کردن گوشی خاموش

یکی دیگر از روشهای موثر برای رفع مشکل شارژ نشدن گوشی ایسوس، شارژ کردن موبایل به صورت خاموش است. به ویژه اگر سیستم ویروسی شده باشد یا یک ایراد نرم افزاری وجود داشته باشد، این روش بسیار موثر خواهد بود. برای اطمینان از این مسئله گوشی خود را در حالت خاموش شارژ کنید.

اگر گوشی با سرعت معمول خود شارژ شد، می توان گفت که مشکلات سیستم عامل یا برنامه ها موجب شارژ نشدن آن شده اند. در غیر این صورت، باید به دنبال عوامل سخت افزاری و برطرف کردن آنها باشید.

  • کالیبره کردن باتری موبایل ایسوس

کالیبراسیون هم اقدام موثر دیگری است که تحت شرایطی می تواند مشکل شارژ نشدن گوشی asus را برطرف کند. برای این کار باید گوشی را چند بار فول شارژ کرده و باتری را تخلیه کنید. به این ترتیب باتری جان تازه می گیرد و احتمالا مشکل شارژ نشدن موبایل تان برطرف خواهد شد. البته این روش همیشه موثر نیست و گاهی هیچ نتیجه ای از آن نمی گیرید!

  • تعمیر و تعویض سوکت شارژ

بسیاری از کاربران عنوان می کنند که مطمئن هستند باتری گوشی شان سالم است و مشکل نرم افزاری هم وجود ندارد. در این صورت ممکن است شارژ نشدن گوشی ایسوس، ناشی از خرابی سوکت شارژ یا همان پورت usb باشد. خرابی، آسیب دیدگی و حتی آلودگی سوکت شارژ، فرایند شارژ گوشی را مختل کرده و حتی مانع از آن می شود.

رطوبت، استفاده از شارژر غیر استاندارد، کشیدن ناگهانی شارژر از گوشی، به زور جا زدن کابل  USB  در گوشی و یا ضربه، موارد آسیب زننده به این بخش هستند. با تعمیر یا تعویض این بخش و گاهی تنها با تمیز کردن آن، می توان مشکل شارژ نشدن موبایل را حل کرد.

  • ریستارت کردن گوشی ایسوس

روش کاربردی دیگر برای رفع مشکل شارژ نشدن موبایل ایسوس، ریستارت یا خاموش و روشن کردن دستگاه است. این کار، پردازش های گوشی را به حالت عادی باز می گرداند و موجب برطرف شدن و عادی شدن فرایند شارژ می گردد.

  • تعویض باتری موبایل ایسوس

اگر مطمئن شدید که باتری گوشی تان معیوب شده و به این دلیل شارژ نمی شود، باید در اسرع وقت اقدام به تعویض این قطعه کنید. خرابی باتری مسئله ای مهم است و باید به سرعت برطرف شود؛ در غیر این صورت آسیب دیدگی تشدید خواهد شد و حتی ممکن است قطعات دیگر را نیز درگیر نماید. گوشی های قدیمی تر، باتری قابل تعویض دارند و لازم نیست برای تعویض باتری آنها به تعمیرگاه مراجعه کنید. اما در مدل های جدیدتر، تعویض باتری باید توسط تکنسین های تعمیرات موبایل انجام شود.

  • تعمیر مدار شارژ گوشی

تعمیر مدار شارژ و یا تعویض آی سی شارژ هم به رفع مشکل شارژ نشدن گوشی ایسوس کمک می کند. خرابی این بخش ها را تنها تکنسین ها با استفاده از ابزار مخصوص، تشخیص می دهند. لذا بهتر است برای اطمینان بیشتر، حتما از تعمیرکاران مجرب موبایل کمک بگیرید.

3/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید