جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

5 راه حل فوری برای رفع مشکل آنتن نداشتن تبلت ایسوس

یکی از رایج ترین مشکلاتی که در آنتن دهی تبلت ایجاد می شود، آنتن دهی لحظه ای است. در این حالت وقتی تبلت را روشن می کنید آنتن حالت عادی دارد. اما پس از چند دقیقه شاهد اخطار آنتن نداشتن تبلت خواهید بود. در این شرایط نه می توانید تماسی برقرار و نه هیچ تماسی دریافت کنید. آنتن دهی کاذب یا ظاهری هم مشکل دیگری است که بعضی از کاربران از بروز آن شکایت دارند. به این شکل که تبلت به ظاهر آنتن دارد ولی نه می توان با آن تماسی برقرار کرد و نه می توان شماره ای گرفت.

آنتن نداشتن تبلت ایسوس

اینو بخون حتما به کارت میاد : چطور آنتن دهی گوشی را بهتر کنیم؟

تشخیص علت آنتن نداشتن تبلت asus

قبل از شروع عیب یابی مشکل آنتن دهی تبلت خود، حتما سیم کارت را در دستگاه دیگری امتحان کنید تا مطئن شوید مشکل از تبلت شماست یا سیم کارت. اگر پس از قرار دادن سیم کارت در یک دستگاه قادر به برقراری تماس یا ارسال پیام نبودید باید با اپراتور سیم کارت خود تماس بگیرید. در غیر اینصورت آنتن نداشتن تبلت مربوط به دستگاه شما می شود. در ادامه با چند راهکار برای رفع این مشکل آشنا می شوید.

راه اول : راه اندازی مجدد برای رفع مشکل آنتن دهی تبلت ایسوس

این راه حل در عین سادگی در بیشتر مواقع جواب می دهد. کافی است  تبلت خود را ریستارت کنید. با این کار تبلت شروع به جستجوی شبکه های موجود می کند. در نتیجه در کوتاه ترین زمان می توانید تماسی برقرار کرده یا دریافت کنید.

راه دوم : رفع مشکل پریدن آنتن در تبلت ایسوس با خاموش و روشن کردن حالت هواپیما

برای پریدن آنتن تبلت asus کافیست airplane mode  را روشن کرده، سی ثانیه صبر کنید و سپس آن را خاموش کنید. هنگامی که تبلت شما از حالت پرواز خارج شد، مجدداً شبکه ها را جستجو می کند تا شبکه مورد نظر شما را پیدا کند. به همین راحتی مشکل آنتن نداشتن تبلت شما برطرف می گردد.

راه سوم : برای رفع مشکل آنتن دهی تبلت سیم کارت را بررسی کنید

گاهی اوقات ممکن است سیمکارت تبلت به صورت اشتباه جا خورده باشد. در این حالت ممکن است مشکلی در عدم وجود سیگنال یا خطایی در صفحه نمایش خود پیدا کنید. برای برطرف کردن این مشکل، تبلت خود را خاموش کرده و سیم کارت را خارج کنید. اکنون سیمکارت را دوباره وارد کنید و از درستی نصب آن اطمینان حاصل کنید. اگر احساس کردید که سیم کارت درست در جایش قرار نمی گیرد احتمال دارد مشکل از جای سیم کارت باشد.

راه چهارم : برای حل مشکل آنتن دهی شبکه تبلت را روی حالت خودکار تنظیم کنید

در همه دستگاه های Android به راحتی می توان این راه حل را امتحان کرد. شما می توانید برای انتخاب شبکه به طور خودکار این مراحل را دنبال کنید:

به منوی Settingدستگاه خود بروید

گزینه Look for more networks را انتخاب کنید

در صفحه باز شده گزینه Network operators و سپس Automatically را انتخاب کنید

روی Network operators ضربه بزنید و از صفحه بعدی انتخاب خودکار را انتخاب کنید

در این حالت دستگاه به طور خودکار به دنبال شبکه می گردد تا به آن متصل شود. و تا حددوی مشکل آنتن نداشتن تبلت برطرف میشود.

راه پنجم : نرم افزار تلفن را به روز کنید تا مشکل پریدن آنتن تبلت ایسوس برطرف شود

نرم افزار تبلت یا سیستم اندروید شما باید به موقع به روز شود تا دستگاه به درستی کار کند. در اکثر مواقع با به روزرسانی دستگاه، بسیاری از مشکلات موجود حل خواهند شد. برای به روز رسانی دستگاه مراحل زیر را طی کنید:

وارد Setting دستگاه خود شوید

به پایین بروید و گزینه about phone را انتخاب کنید.

Check for updates را انتخاب کرده و د رصورت وجود هرگونه به روزرسانی، آن را دانلود و نصب کنید.

پس از به روزرسانی نرم افزار، تبلت شما به صورت خودکار مجدداً راه اندازی شده و به دنبال شبکه می گردد .پس از اتصال به شبکه، بررسی کنید که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر.

تعمیرات تبلت ایسوس

نمایندگی تعمیرات تبلت ایسوس سال هاست تعمیرات تخصصی این محصولات پرطرفدار را به صورت جدی و هدفمند دنبال میکند. همانطور که میدانید محصولات ایسوس از کیفیت و تنوع بالایی برخوردارند و به دلیل ساختار پیچیده و پیشرفته شان ، تشخیص و تعمیر مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری آن ها، تخصص و شناخت بالایی نیاز دارد.

تعمیر تبلت های ایسوس، با بالاترین سطح کیفی در  نمایندگی asus انجام می شود. این دستگاه با احتمال مشکلات مختلفی همچون آنتن نداشتن تبلت، خرابی باطری تبلت ایسوس و … رو به رو است. این خرابی ها و اختلالات، توسط تکنسین های خبره و کارآزموده عیب یابی و ترمیم و تعمیر می شوند. در برخی موارد که تعمیر قطعه ای باعث حل شدن مشکل دستگاه نشود، تکنسین های نمایندگی تبلت ایسوس، آن را با نمونه ی اورجینال تعویض می کنند.

2.5/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری