جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

راهنمای تعمیر سنسور تبلت ایسوس

سنسورها نقش بسیار مهمی در عملکرد گوشی های هوشمند دارند و خرابی آنها مشکلاتی را در کار دیوایس شما ایجاد می کند. شما با استفاده از حسگرها می توانید قفل گوشی خود را باز کنید، مکان یابی کنید، موقعیت زمانی و مکانی را شناسایی کنید، مکالمه کنید و بسیاری قابلیت های دیگر را انجام دهید. سنسور یا حسگر، قطعه ای بسیار ظریف و حساس است که کارایی موبایل و تبلت را افزایش می دهد و در این مقاله می خواهیم در مورد نحوه تعمیر سنسور تبلت ایسوس، نکاتی را به شما ارائه دهیم.

در ادامه شما خواهید دانست که قیمت تعمیر سنسور تبلت چقدر است؟ سنسورها چه مشکلاتی دارند و به طور کلی چند نوع سنسور در گوشی های هوشمند وجود دارد. برای دریافت تخصصی ترین خدمات در این زمینه هم می تواند از تیم تعمیر تبلت نمایندگی ایسوس در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

هزینه تعمیر سنسور تبلت ایسوس

برای تعیین هزینه تعمیر حسگر تبلت باید اول دید کدام سنسورها و به چه اندازه ای آسیب دیده اند. به طور کلی قیمت تعمیر یا حتی تعویض سنسور خیلی بالا نیست. اما باز همه چیز بستگی به نوع حسگر و شدت خرابی آن دارد. ممکن است مثلا حسگر اثر انگشت تبلت، تنها یک آسیب جزئی دیده باشد و بتوان را ترمیم کرد. در این صورت نیاز به پرداخت مبالغ بالا نیست. اما اگر سنسور شکسته و نیاز به تعویض داشته باشد، باید خود را برای پرداخت مبالغ بالاتری آماده کنید.

مشکلات رایج حسگر تبلت و موبایل

خاموش شدن صفحه حین مکالمه

بسیار پیش می آید که در حین مکالمه، صفحه تبلت یا موبایل خاموش می شود. چنین اتفاقی نشان دهنده خرابی سنسور است. البته احتمال آلودگی مسیر حسگر مکالمه هم وجود دارد. برای تعمیر سنسور تبلت ایسوس یا هر برند دیگری در این شرایط، باید اول محل عبور نور سنسور بررسی و تمیز شود. سپس در صورت نیاز، حسگر مکالمه تعویض با نمونه جدید و اورجینال تعویض می گردد.

عدم شناسایی اثر انگشت

این مشکل در تبلت هایی ایجاد می شود که به سنسور اثر انگشت مجهز هستند. یعنی زمانی که اثر انگشت ثبت نشده و یا شناسایی نمی شود. البته ممکن است خود حسگر ایرادی نداشته باشد و مشکل از بخش های نرم افزاری و تنظیمات تبلت باشد. با این حال تعمیر حسگر تبلت ایسوس هم می تواند یکی از اقدامات موثر برای رفع مشکل باشد.

کار نکردن سنسور gps

سنسور gps هم یک حسگر پرکاربرد در تبلت ها و گوشی های هوشمند است که احتمال خرابی و آسیب دیدگی یا از کار افتادن آن وجود دارد. اگر متوجه شدید که این سنسور کار نمی کند، اول منوى تنظیمات را چک کرده و سپس سنسور مربوط به gps را تعویض نمایید.

کار نکردن چرخش صفحه

عملیات چرخش صفحه تبلت ها و گوشی های هوشمند نیز توسط یک سنسور مخصوص انجام می شود. اگر این حسگر از کار افتاده، ابتدا در منوى گوشى قسمت چرخش را فعال کنید. چنانچه همچنان مشکل حل نشد، بهتر است به فکر تعمیر سنسور تبلت asus و یا تعویض این قطعه باشید.

چند نوع سنسور در تبلت وجود دارد؟

شتاب سنج

حسگر شتاب سنج تقریبا در تمامی گوشی ها و تبلت ها وجود دارد و میزان شتاب دستگاه را در هنگام حرکت دادن تبلت می سنجد

سنسور تشخیص فاصله هاي نزدیک

سنسور تشخیص فاصله هاي نزدیک در برخی از گوشی ها و تبلت ها وجود ندارد. سازندگان با استفاده از این حسگر، قابلیت های خاصی را در دستگاه ایجاد می کنند. این سنسور معمولا کنار بلندگوهاي مکالمه قرار گرفته و وظیفه آن این است که بفهمد شما با تبلت صحبت می کنید یا خیر.

مغناطیس سنج

یک سنسور بسیار مهم دیگر در فرایند تعمیر سنسور تبلت ایسوس، مغناطیس سنج است. این حسگر در برنامه هایی مثل قطب نما و … کاربرد دارد و مسیر و جهت جغرافیایی را شناسایی می کند.

حسگر روشنایی

از این سنسور براي تشخیص میزان روشنایی محیط اطراف استفاده می شود. زمانی که از گزینه تنظیم نور نمایشگر به صورت اتوماتیک استفاده می کنید، حسگر روشنایی وارد عمل می شود.

شناسایی اثر انگشت

در نهایت به سنسور اثر انگشت می رسیم که در تعمیرات سنسور تبلت ایسوس هم اهمیت بالایی دارد. این سنسور براي تشخیص اثر انگشت ذخیره شده در تبلت و موبایل کاربرد دارد و اگر درست کار نکند، اثر انگشت کاربر ثبت نشده و یا شناسایی نمی گردد.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید