جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

قوی ترین رم کامپیوتر چه مشخصاتی دارد؟

با توجه به اینکه برای اغلب کارهایی که در کامپیوتر خود انجام می دهید، به یک رم خوب احتیاج دارید، باید از مشخصات قوی ترین رم کامپیوتر اطلاع داشته باشید. رم نقش بسیار مهمی در سرعت سیستم و عملکرد آن دارد و از این رو به عنوان یکی از حیاتی ترین اجزای کامپیوتر شما به شمار می رود. به این ترتیب در هنگام خرید باید برای انتخاب و خرید بهترین رم کامپیوتر اقدام نمایید. در ادامه بیشتر به مشخصات این نوع رم اشاره می کنیم.

مشخصات قوی ترین رم کامپیوتر

اهمیت وجود قوی ترین رم برای کامپیوتر

اطلاع یافتن از مشخصات قوی ترین رم کامپیوتر و تهیه آن به نفع سیستم شماست. چرا که رم کامپیوتر است که تمام برنامه ها، داده ها و وظایف فعال را به منظور دسترسی راحت پردازنده ذخیره سازی می کند. زمانی که با سرعت پایین در سیستم خود مواجه می شوید، به احتمال زیاد باید برای تهیه رم بیشتر و بهتر اقدام کنید.

در حقیقت این سطح نیاز شما از سیستم است که تعیین می کند به چه نوع رم احتیاج دارید. کلیه کاربران از سرعت پایین در حین کار با کامپیوتر بیزار هستند و تمایل دارند سیستم آن ها عملکرد پرسرعتی داشته باشد. اما لازم است اشاره کنیم که در برخی سیستم ها خصوصا سیستم های گیمینگ و ویرایش ویدئو باید از بهترین رم کامپیوتر استفاده کنید تا بتوانید به نتیجه دلخواه خود برسید. جهت انتخاب رم خوب می توانید از مشاوره ا کارشناسان تعمیر کامپیوتر بهره مند شوید.

راهنمای خرید قوی ترین و بهترین رم کامپیوتر

برای خرید بهترین رم کامپیوتر باید اطلاعات کاملی از مشخصات قوی ترین رم کامپیوتر داشته باشید. لازم است اشاره کنیم که اگر قصد دارید رم کامپیوتر خود را ارتقا دهید، باید بدانید هر مادربرد را برای یک نسل رم خاص طراحی کرده اند. پس باید با توجه به مادربرد سیستم خود برای انتخاب و خرید اقدام کنید.

چنانچه از مادربرد DDR3 برخوردار هستید، میله های رم DDR4 و DDR5 در برد جای نخواهند گرفت. پس باید به سراغ رم های نسل قدیمی تر بروید. به این ترتیب در صورتی که قصد دارید از عملکرد پرسرعت DDR5 بهره مند شوید، باید رایانه خود را ارتقا دهید. همچنین وجود تاخیر در رم باعث کاهش سرعت عملکرد و قابل اطمینان بودن آن می شود.

برای نصب هارد SSD روی لپ تاپ و کامپیوترخوندن این مقاله رو از دست نده و با من همراه شو!

بهترین رم کامپیوتر

کدام برند بهترین و قوی ترین رم را دارد؟

در صورتی که قصد دارید سیستم قدیمی خود را ارتقا دهید، کار دشواری در پیش دارید. چرا که باید ابتدا از مشخصات قوی ترین رم کامپیوتر اطلاع داشته باشید و سپس برای انتخاب و خرید بهترین رم برای ارتقا رم کامپیوتر اقدام نمایید.

رم یکی از حیاتی ترین و ضروری ترین قطعات کامپیوتر است که می تواند سال ها بدون مشکل در رایانه ها کار کند. به این ترتیب باید در خرید آن دقت کرده و بهترین مدل را خریداری کرد. در هنگام انتخاب رم نام تجاری یا برند ممکن است چندان مهم به نظر نرسد، اما برخی افراد توجه به برند را همچنان گوشزد می کنند. چرا که برخی عملکردهای کلیدی از برندی به برندی دیگر تفاوت دارد.

در هنگام انتخاب برند باید به نحوه ساخت پخش کننده گرما نیز توجه کنید که به خوبی و با استفاده از مواد عالی ساخته شده باشد. همچنین در صورتی که قصد خرید رم با قابلیت LED را دارید، برندها ساختاری متفاوت در این زمینه دارند که باید مورد توجه قرار بگیرند. چرا که برندهای بالا رده با LEDهای بیشتر، نقاط داغ کمتری دارند و اثرات همگام سازی آن ها تمیز تر است.

بهترین حافظه برای رم کامپیوتر چقدر است؟

اغلب کاربران در هنگام آشنایی با مشخصات قوی ترین رم کامپیوتر، ممکن است درباره بهترین حافظه رم مردد باشند. باید اشاره کنیم که 16 گیگا بایت رم می تواند عملکرد ایده آلی به ما بدهد و در موارد محدود برخی دیگر از کاربران به 32 گیگا بایت رم نیاز خواهند داشت.

به طور کلی دو عامل مهم می تواند کیفیت رم را تعیین کند، فرکانس و تاخیر. با افزایش فرکانس رم، عملیات بیشتری می تواند در ثانیه انجام شود و برنامه ها با سرعت بیشتری بارگزاری می شوند. پس با بالا رفتن فرکانس رم، می توان آن را در رده بهترین رم کامپیوتر قرار داد.

معرفی مشخصات قوی ترین رم کامپیوتر

در این بخش به مشخصات قوی ترین رم کامپیوتر اشاره می کنیم:

مشخصات قوی ترین رم کامپیوتر

1.سایز و فرم ساختاری

به طور کلی حافظه های رم دو فرم ساختاری دارند، DIMM و SO-DIMM . این دو دارای شباهت های کاربردی زیادی هستند و صرفا در سایز ماژول ها تفاوت دارند.  DIMM از ابعاد بزرگتر و کشیده تری برخوردار بوده و قابل استفاده در کامپیوتر های دسکتاپ است. اما SO-DIMM با ابعاد کوچکتر در لپ تاپ ها و آل این وان ها کاربرد دارد.

2. انواع حافظه های رم

حافظه های رم انواع متفاوتی دارند و با شماره گذاری DDR از یکدیگر شناخته می شوند و مشخصات آن ها در نسل های بعد بهبود می یابد. در واقع با افزایش نسل DDR سرعت رم نیز افزایش می یابد و از مصرف انرژی و زمان تاخیر کاسته می شود. اما باید بدانید که در کامپیوتر هایی که برای استفادهاز رم DDR3 طراحی شده اند، امکان استفاده از رم DDR4 وجود ندارد. در حال حاضر DDR4 به عنوان یکی از مشخصات قوی ترین رم کامپیوتر شناخته می شود.

3. ظرفیت رم و پیکربندی

ظرفیت رم برای کامپیوتر از 8 گیگا بایت آغاز می شود. همچنین رم 16 گیگا بایت نیز در بازار وجود دارد و برای نیاز بسیاری از کاربران جوابگو است. اما رم با حافظه 32 گیگا بایت را می توان به عنوان یکی از مشخصات قوی ترین رم کامپیوتر به شمار آورد.

علاوه بر این، به تعداد کانال های رم نیز باید توجه کرد. رم های تک کاناله، دو کاناله و چهار کاناله در بازار وجود دارد که هر یک مشخصات خاص خود را دارند. اما به طور کلی با افزایش تعداد کانال های رم، پهنای باند رم را نیز افزایش خواهد یافت. بنابراین رم قادر به جابجایی میزان بیشتری از داده ها در لحظه باشد.

4. سرعت و زمان بندی تاخیر

عامل دیگری که می تواند از مشخصات قوی ترین رم کامپیوتر باشد، مربوط به سرعت و زمان بندی تاخیر رم است. سرعت رم را با واحد مگاهرتز مشخص می کنند و در یک محدوده معینی قرار دارد. همچنین عددی که پس از DDR قرار می گیرد، نشان دهنده فرکانس است.

در سرعت و فرکانس رم باید به دو نکته توجه کنید. اولین نکته این است که حافظه رم با بیشترین سرعت را خریداری کنید و دوم از سازگار بودن فرکانس رم با حداکثر فرکانسی که توسط مادربرد شما پشتیبانی می شود، اطمینان حاصل کنید.

فاکتور دیگری که برای مشخصات بهترین رم کامپیوتر در نظر گرفته می شود، تاخیر است که به شکل عبارات سه یا چهار عددی به نمایش درمی آیند. هر یک از این اعداد نوع خاصی از تاخیر را معرفی می کنند که در واقع زمانی است که از ارسال دستور تا اجرای آن طول می کشد. در حقیقت هر چه فرکانس حافظه رم بیشتر باشد، زمان تاخیر کمتر بوده و شاهد عملکرد قدرتمند رم خواهید بود. 

برای دریافت خدمات تعمیر لپ تاپ، کامپیوتر، هارد و دیگر محصولات ایسوس با نمایندگی رسمی ایسوس در ارتباط باشید.

Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید