جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

ارتقا رم لپ تاپ ایسوس

اگر لپ تاپ شما کند شده است و سرعت پایینی دارد؛ وقت آن رسیده است که دست به کار شوید و رم آن را ارتقا دهید چراکه ارتقا رم لپ تاپ، کارایی و سرعت سیستم شما را بهبود می‌بخشد و شما را از کار کردن با لپ تاپ کندی که دائم در حال هنگ کردن است، خلاص می‌کند؛ البته قبل از اینکه بخواهید رم لپ تاپ خود را ارتقا دهید باید بدانید که چنین امکانی وجود دارد یا خیر؟

چراکه امکان ارتقا رم در تمامی لپ تاپ‌ها وجود ندارد؛ از طرفی هم اگر چنین امکانی وجود داشته باشد باید بدانید که لپ تاپ شما حداکثر تا چه میزان رمی را پشتیبانی می‌کند؟ به احتمال زیاد از خودتان می‌پرسید که جواب همه این سوالات را چگونه باید پیدا کنید؟

اگر از کاربران لپ تاپ‌های ایسوس هستید، لازم نیست که نگران چیزی باشید چراکه تکنسین‌های نمایندگی لپ تاپ ایسوس با بررسی لپ تاپ شما به شما خواهند گفت که آیا امکان ارتقا رم لپ تاپ ایسوس برای شما وجود دارد یا خیر؟ یا اینکه سیستم شما حداکثر از چه رمی پشتیبانی می‌کند؟ تنها کافیست که افزایش رم لپ تاپ ایسوس را به نمایندگی رسمی ایسوس بسپارید.

بررسی امکان ارتقا رم لپ تاپ ایسوس

اگر قصد دارید با ارتقا رم لپ تاپ خود از کار کردن با لپ تاپی کند خلاص شوید، بهتر است که تعویض یا ارتقا رم لپ تاپ خود را به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس بسپارید. تکنسین‌های متخصص نمایندگی لپ تاپ ایسوس، اولین کاری که قبل از ارتقا رم لپ تاپ ایسوس انجام می‌دهند این است که سیستم شما را از این نظر که امکان ارتقا رم آن وجود دارد یا خیر؟

مورد بررسی قرار می‌دهند. همانطور که اشاره کردیم امکان ارتقا رم در همه لپ تاپ‌ها وجود ندارد چراکه تنها برخی از لپ تاپ‌ها هستند که از اسلات خالی برای قرار دادن رم جدید، برخوردار می‌باشند. کارشناسان نمایندگی لپ تاپ ایسوس با مراجعه به وب سایت رسمی شرکت Crucial و جستجوی مدل لپ تاپ شما در این وب سایت، پاسخ این سوال را پیدا می‌کنند. سپس درصورتی که لپ تاپ شما چنین امکانی داشته باشد با بررسی دقیق متوجه می‌شوند که سیستم شما تا چه میزان رمی را ساپورت می‌کند.

بررسی حداکثر رمی که لپ تاپ ایسوس پشتیبانی می‌کند

تکنسین‌های نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس یا از طریق جستجوی مدل لپ تاپ شما در سایت رسمی شرکت ایسوس، تشخیص خواهند داد که لپ تاپ شما حداکثر تا چه میزان رمی را پشتیبانی می‌کند یا از طریق نصب نرم‌افزاری به نام CPU-Z بر روی سیستم شما؛ درواقع این نرم‌افزار سیر تا پیاز مشخصات سخت‌افزاری سیستم شما را نمایش می‌دهد و نشان می‌دهد که حداکثر رمی که لپ تاپ ایسوس از آن پشتیبانی می‌کند چه قدر است و چه رمی متناسب با CPU سیستم شماست؟

پس از اینکه کارشناسان نمایندگی رسمی لپ تاپ ایسوس با بررسی دقیق تشخیص دادند که امکان ارتقا رم لپ تاپ ایسوس وجود دارد یا خیر و از همه مهم‌تر اینکه حداکثر از چه رمی پشتیبانی می‌کند؟ پروسه تعویض رم لپ تاپ ایسوس را آغاز می‌کنند.

افزایش رم لپ تاپ ایسوس؛ لپ تاپ یکپارچه و تفکیک‌پذیر ایسوس

لپ تاپ‌ها یا به صورت یکپارچه طراحی می‌شوند یا به صورت تفکیک‌پذیر. اکثر مدل‌های قدیمی لپ تاپ‌های ایسوس به صورت یکپارچه طراحی و تولید شده‌اند اما همه مدل‌‌‌های جدید این لپ تاپ به شکل تفکیک‌پذیر طراحی شده‌اند اما منظور از طراحی یکپارچه و تفکیک‌پذیر چیست؟

افزایش رم لپ تاپ ایسوس

درواقع یکسری لپ تاپ‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که هیچ راهی وجود ندارد تا به صورت مستقیم به قطعه‌ای در آن‌ها دسترسی پیدا کرد از این‌رو باید برای تعویض یا ارتقای یک قطعه در این لپ تاپ‌ها، تمامی پیچ‌های آن‌ها را باز و درب پشت آن‌ها را کاملا جدا کرد تا بتوان به قطعات داخلی آن‌ها دسترسی پیدا کرد؛ به این نوع لپ تاپ‌ها، لپ تاپ‌های یکپارچه می‌گویند.

اما لپ تاپ‌های جدید به صورت تفکیک‌پذیر طراحی می‌شوند؛ در لپ تاپ‌های تفکیک‌پذیر نیازی نیست که تمامی پیچ‌ها را باز کنید و درب پشت آن‌ها را به صورت کامل جدا کنید تا به قطعه مورد نظر دسترسی پیدا کنید، تنها کافیست تا یک یا دو پیچ را باز کنید تا به رم لپ تاپ دسترسی پیدا کنید. به همین دلیل تعویض رم لپ تاپ ایسوس در مدل‌های تفکیک‌پذیر آسان‌تر از مدل‌های یکپارچه است.

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس، خدمات عیب‌یابی و تعمیرات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری لپ تاپ ایسوس را به کاربران این دستگاه ارائه می‌دهد؛ بنابراین فرقی نمی‌کند که لپ تاپ شما دچار مشکلات نرم‌افزاری شده باشد یا سخت‌افزاری؛ شما می‌توانید جهت رفع مشکلات این دستگاه به نمایندگی لپ تاپ ایسوس مراجعه کنید و علاوه‌بر این از خدمات ارتقا و تعویض هر یک از قطعات لپ تاپ ایسوس به صورت تخصصی توسط این مرکز برخوردار شوید.

سوالات متداول کاربران

آیا رم لپ تاپ R542u ایسوس قابل ارتقا است؟

بله قابل ارتقا است اما باید کانفیگ دستگاه توسط تکنسین بررسی شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

لپ تاپ ایسوس از چه رمی پشتیبانی می کند؟

تمام ماژول های حافظه رم که با لپ تاپ ایسوس شما سازگار هستند میتوان به 2، 4، 8 یا 16 گیگابایت در DDR3 ، DDR4 و DDR5 اشاره کرد. اما باید حتما کانفیگ لپ تاپ ایسوس توسط تکنسین بررسی شود. 

4.3/5 (3 امتیاز)
اشتراک گذاری

4 پاسخ

  1. سلام لپ تاپ من رم ۴ هست و میخوام رم ۸ کنم ولی پشت لپتاب رو باز کردم و دیدم که رم وصل به مادربرد هست و cpu هم وصل به مادر برد ایا میشه من cpu و رم لپتاپ رو عوض کنم ممنون میشم کمک کنید

    1. با سلام دوست عزیز
      برای ارتقا رم لپ تاپ ، سیستم باید توسط تکنسین بررسی شود چون به عوامل مختلفی مثل مدل و اسلات رم بستگی دارد.
      برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ی 54114(021) تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید