اشتراک گذاری

باتری لپ تاپ ایسوس

باتری لپ تاپ ایسوس همچون سایر باتری ها وظیفه ذخیره سازی انرژی و تبدیل انرژی به انرژی الکتریکی را بر عهده دارد. باتری لپ تاپ از دو قسمت با نام های برد و سلول تشکیل شده که وظیفه ی برد ایجاد ارتباط با مادربرد است و سلول وظیفه ی ذخیره سازی انرژی را بر عهده دارد.

اغلب باتری های مصرفی پس از مدتی و پس از طی کردن عمر مفید خود، دیگر کارایی سابق را ندارند. از این رو باتری این باتری ها نیاز به تعمیر و یا تعویض دارند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره باتری لپ تاپ ایسوس اینجا را کلیک کنید. در این قسمت قصد داریم به توضیح تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ ایسوس بپردازیم.

انواع باتری لپ تاپ ایسوس

کالیبره کردن باتری لپ تاپ ایسوس

یکی از مشکلات رایج افراد در استفاده از باتری لپ تاپ ایسوس این است که لپ تاپ در نمایش شارژ درست دستگاه با مشکل مواجه می شود. این اتفاق با نمایش اشتباه درصد شارژ روبرو است. یعنی ممکن است لپ تاپ شارژ نداشته باشد و لپ تاپ شارژ 20 درصدی را به شما نمایش دهد و یا برعکس، در چنین حالتی باتری لپ تاپ نیاز به کالیبره شدن دارد. کالیبره کردن باتری لپ تاپ asus به شما در شناخت درست درصد شارژ باتری کمک می کند.

روش کالیبره کردن باتری

بهتر است که لپ تاپ را اولین بار که خریداری می کنید کالیبره کنید تا باعث افزایش عمر لپ تاپ شوید. برای کالیبره کردن باتری لپ تاپ ایسوس، ابتدا لپ تاپ را شارژ نکرده و آن را آنقدر روشن نگه دارید تا خاموش شود. بعد از تمام شدن شارژ دستگاه، آن را به برق متصل کنید و تا شارژ نشدن کامل آن صبر کنید. پس از شارژ شدن کامل باتری، بار دیگر شارژ باتری را به طور کامل تمام کنید طوری که لپ تاپ خاموش شود. با این کار باتری لپ تاپ شما کالیبره می شود. این کار باعث افزایش طول عمر باتری شما می شود. پیشنهاد می شود که هر ماه این عمل را یک بار انجام دهید.

کالیبره کردن باتری لپ تاپ

انواع باتری لپ تاپ ایسوس

باتری های لپ تاپ به پنج دسته ی باتری لیتیوم یون، باتری نیکل کادمیوم، باتری نیکل متال هیدرید، باتری لیتیوم پلیمری و باتری هوشمند تقسیم بندی می شود که هر کدام متناسب با نوع لپ تاپ کاربرد خاصی را برای شما خواهد داشت. باتری لپ تاپ ایسوس نیز از این قضیه مستثنی نیست و یکی از پنج باتری فوق می باشد.

باتری نیکل کادمیوم

این باتری که امروزه دیگر از رده رقابت با سایر باتری ها خارج شده است، مدتی در نوت بوک ها مورد استفاده قرار می گرفته است که امروز جای خود را به باتری های قدرتمندتر و جدیدتری داده است. این باتری باید هر چند هفته یک بار به طور کامل شارژ شود تا از کارایی و عمر باتری کاسته نشود. به خاطر سمی بودن کادمیوم این باتری کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. سرعت شارژ این باتری بالا می باشد اما قبل از شارژ کامل باتری نباید آن را از شارژ کشید چرا که باعث کاهش ظرفیت باتری می شود.

 

باتری لپ تاپ ایسوس

باتری لیتیوم یون

باتری لیتیوم یون آخرین نوع باتری ها است که در آن از آخرین تکنولوژی شناخته شده درباره ی باتری ها استفاده شده است. باتری های لیتیوم یون توانایی تولید انرژی بالا اما با وزن کمتری دارند. این باتری از ترکیباتی تشکیل شده است که کاملا سالم هستند و خطری ندارند. در حال حاضر باتری لپ تاپ ایسوس نیز از نوع لیتیوم یون می باشد.

انواع باتری لپ تاپ

تعمیر باتری لپ تاپ ایسوس

حالا که با انواع باتری لپ تاپ و نحوه کار این قطعه و مشکلات و ایرادات آن آشنا شدید، بد نیست که با نحوه تعمیر باتری لپ تاپ ایسوس هم آشنایی داشته باشید. استهلاک باتری و یا مشکلاتی نظیر استفاده نادرست و نوسانات برق و … موجب خرابی این قطعه شده و آن را نیازمند تعمیر می کنند. تخلیه سریع باتری یکی از نشانه های مهمی است که احتمال خرابی این قطعه را قوت می بخشد.

گاهی هم لپ تاپ باتری را شناسایی نمی کند که البته این حالت ممکن است منشأ نرم افزاری داشته باشد. در برخی موارد نیز باتری لپ تاپ را روشن می کند اما موقع اتصال به برق، شارژ نمی شود. دیگر مشکل رایج این قطعه هم مربوط به زمانی است که چراغ شارژ روشن است اما سیستم روشن نمی شود.

شارژ شدن باتری تا یک حد مشخص و توقف شارژ پس از آن نیز معمولا ناشی از وجود ایراد در این قطعه است. برای تعمیر باتری لپ تاپ asus و دیگر برندها روش های مختلفی وجود دارد که تکنسین با توجه به نوع و شدت خرابی، یکی از آنها را انتخاب و اجرا می کند.

تعویض باتری لپ تاپ asus

اگرچه کارشناسان تعمیر لپ تاپ در نمایندگی ایسوس مرکز سخت افزار ایران، تلاش می کنند که باتری لپ تاپ را تا حد امکان ترمیم نمایند، اما گاهی نمی توان این قطعه را تعمیر کرد. اگر باتری تا این اندازه معیوب شده باشد که قابل ترمیم نباشد، باید هرچه زودتر آن را تعویض کرد.

به این دلیل که می تواند به دیگر قطعات و اجزای لپ تاپ آسیب جدی وارد کند. تعویض باتری لپ تاپ ایسوس و سایر برندها در مدل های قدیمی که درب پشتی آنها باز می شود کار راحتی است. اما لپ تاپ های جدید باید با استفاده از ابزار مخصوصی باز شوند و ممکن است شما نتوانید باتری آنها را تعویض کنید. بنابراین بهتر است برای اطمینان از تعویض درست و اصولی، از تعمیرکاران مجرب این حوزه کمک بگیرید.

دلایل خرابی لپ تاپ ایسوس

از ایرادات رایج در باتری های لپ تاپ می توان به تخلیه سریع شارژ باتری، خروجی داشتن باتری به این معنا که لپ تاپ توسط باتری روشن می شود اما شارژ نمی شود، شناسایی نشدن باتری لپ تاپ توسط دستگاه، ورودی باتری به این معنا که قادر نیست لپ تاپ را روشن کند و عدم شارژ کامل اشاره کرد. باتری لپ تاپ ایسوس نیز از این قضیه مستثنا نیست و با این ایرادات دست و پنجه نرم می کند.

نگهداری از باتری لپ تاپ ایسوس

قبل از اولین استفاده از باتری لپ تاپ ایسوس، حداقل 12 ساعت بگذارید باتری به طور کامل شارژ شود. برای استفاده روزمره از باتری نیز ابتدا باتری را به طور کامل شارژ کنید، از استفاده از برق تا زمانی که شارژ باتری تمام نشده اقدام نکنید. این کار باعث افزایش عمر باتری شما می شود. باتری را به مدت طولانی بدون استفاده نگذارید. اگر به طور مداوم از برق شهری استفاده می کنید، گاهی نیز از باتری دستگاه استفاده کنید تا بی استفاده نماند. این کار باعث افزایش عمر باتری دستگاه می شود.

اگر برای طولانی مدت قصد استفاده از لپ تاپ را ندارید، باتری را از لپ تاپ جدا کنید. باتری باید در مکانی خنک و خشک نگهداری شود. از قرار دادن باتری در مکان های گرم و مرطوب خودداری کنید. از قرار دادن باتری در مجاورت قطعات فلزی و مکان های مستعد گرد و غبار دوری کنید.

نمایندگی تعمیرات ایسوس

لپ تاپ ایسوس یکی از بهترین برندهای موجود در بازار است. با این حال امکان دارد که دچار اختلال یا خرابی شود که به تعمیر فوری نیاز داشته باشد. نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس با بهره مندی از مهندسین و کارشناسان و استفاده از بالاترین تکنولوژی اقدام به تعمیر لپ تاپ ایسوس شما می کند.

1/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری