اشتراک گذاری

مشکلات ال سی دی لپ تاپ ایسوس

لپ تاپ های ایسوس از هر نوعی که باشند، دارای قابلیت های دیجیتالی بی نظیری هستند. اما مسلما راه استفاده از این قابلیت ها و خصوصیات ساختاری، وضوح کامل مانیتور و ال سی دی لپ تاپ می باشد. یک اختلال جزیی در ساختار فنی ال سی دی لپ تاپ ایسوس خیلی ساده می تواند کارایی دستگاه را مختل سازد. پروسه ی  تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس باید به نحوی باشد که کیفیت اولیه ی سیستم بازگردانی شود. در ادامه شما را با تمامی جنبه های اصلی تعمیر ال سی دی لپ تاپ asus آشنا می سازیم. اگر از کاربران لپ تاپ های ایسوس هستید؛ برای جلوگیری از خرابی ال سی دی لپ تاپ ایسوس، مقاله ارائه شده توسط تیم تعمیرات لپ تاپ ایسوس را از دست ندهید.

دلایل خرابی ال سی دی لپ تاپ ایسوس

ال سی دی بخش ظریف و حساسی از لپ تاپ های امروزی را تشکیل می دهد. اصلی ترین دلیل خرابی ال سی دی لپ تاپ ایسوس و یا سایر برندهای موجود در بازار، بی احتیاطی کاربر می باشد. اگر معمولا از کیف های محافظ برای حمل و نقل لپ تاپ استفاده نمی کنید، احتمال خرابی ال سی دی بالاست.

اصابت ضربه، نفوذ ذرات برف و باران و یا سقوط لپ تاپ از ارتفاع در عرض مدت زمان کوتاهی کارایی ال سی دی سیستم را از بین می برد. البته گاهی اوقات اختلالات موجود در نمایشگر و ال سی دی لپ تاپ ریشه در بعد نرم افزاری دستگاه دارد. ویروسی شدن لپ تاپ و یا حتی خرابی مادربرد و کارت گرافیک نیز می تواند منجر به ظهور اختلالات گوناگون در ال سی دی شود.

ایرادات رایج ال سی دی لپ تاپ asus

سوختگی پیکسل نمایشگر لپ تاپ

سوختن پیکسل یا مردن پیکسل با نقاط سیاه رنگ ثابت در نمایشگر لپ تاپ نمایان می شود. این مشکل یکی از مشکلات رایج ال سی دی لپ تاپ ایسوس و یا هر لپ تاپ دیگری است که در بازار دیده می شود. ممکن است گاهی اوقات پیکسل مرده به رنگ بنفش تیره نیز قابل رویت باشد. به هر حال برای رفع چنین اتفاقی تعمیر تخصصی لپ تاپ ضروری است.

قطعی ارتباط مادربرد و نمایشگر لپ تاپ

اطلاعات مرتبط با تصاویر از کارت گرافیک موجود در مادربرد توسط کابل های فلت به دست مانیتور لپ تاپ می رسد. این کابل ها معمولا از درون لولای لپ تاپ عبور می کنند. بنابراین خرابی لولا نیز می تواند منجر به قطعی فلت و البته ظهور اختلالات ساختاری ال سی دی لپ تاپ ایسوس شود.

اتصالی ساختار درونی نمایشگر لپ تاپ

موضوع نفوذ ذرات آب و مایعات شیمیایی می تواند منجر به اتصالی ساختار درونی نمایشگر لپ تاپ شود. هیچ گاه فنجان قهوه یا چای خود را کنار لپ تاپ قرار ندهید. اتصالی ال سی دی لپ تاپ ایسوس می تواند با ری استارت شدن پی در پی سیستم و پیدایش مشکل صفحه آبی نیز همراه شود. اگر با مشکل آبخوردگی لپ تاپ رو به رو هستید، از روشن کردن سیستم بپرهیزید و بدون فوت وقت به مراکز تعمیراتی معتبر مراجعه نمایید.

تعمیر یا تعویض ال سی دی لپ تاپ asus ؟

اینکه ال سی دی لپ تاپ ایسوس نیازمند تعمیر است یا تعویض؛ بسته به نوع خرابی دستگاه و البته شدت اختلال موجود در آن تعیین می شود. معمولا پارگی فلت، سوختگی پیکسل و اتصالی اجزای سازنده ی ال سی دی لپ تاپ asus را باید با تعویض کلی ال سی دی برطرف نمود. جای نگرانی وجود ندارد.

پبا استفاده از سرویس ها و خدمات نمایندگی رسمی ایسوس می توانید طی مدت زمان کوتاهی پروسه ی ترمیم ال سی دی و مانیتور لپ تاپ را به بهترین شکل با قیمت مناسبی انجام دهید. کافی است نزدیک ترین شعبه ی نمایندگی ایسوس به منزل یا محل کارتان را برگزینید.

Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *