جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا صفحه موبایل ایسوس سیاه می شود؟

اگر شما نیز جزو آن دسته از کاربرانی هستید که با مشکل سیاه شدن صفحه موبایل ایسوس مواجه شده اید، توصیه می کنیم که این مقاله را مطالعه کنید. موارد متعددی وجود دارند که می توانند منجر به سیاه شدن صفحه موبایل ایسوس شوند. از همین رو برای رفع این ایراد لازم است بخش های مختلفی را مورد بررسی قرار دهید تا منبع اصلی سیاه شدن صفحه گوشی ایسوس شناسایی شود. خاموش شدن صفحه گوشی ایسوس که اصطلاحا the black screen of death نام دارد، موجب می شود که امکان دسترسی کاربر به بخش های مختلف گوشی از بین رفته و در نتیجه کاربر در انجام امور روزانه خود با گوشی دچار مشکل شود. برای رفع برخی مشکلات مربوط به خاموش شدن صفحه موبایل، لازم است برخی قطعات گوشی تعمیر شوند.

بسیاری از کاربران برای پیدا کردن مرکزی معتبر جهت تعمیر گوشی تلفن همراه خود دچار مشکل هستند. نمایندگی ایسوس مرکز سخت افزار ایران، یکی از مراکز معتبر و خوشنام در زمینه ارائه انواع خدمات مربوط به تعمیر گوشی تلفن همراه ایسوس است که کاربران می توانند با خیال راحت به آن مراجعه نمایند. در ادامه به بررسی نکات مختلف پیرامون علل خاموش شدن صفحه گوشی asus و راهکارهای رفع آن می پردازیم.

چرا صفحه موبایل ایسوس سیاه می شود؟

دلایل سیاه شدن صفحه موبایل ایسوس

سیاه شدن صفحه موبایل ایسوس می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد که در ادامه به آنها می پردازیم. یکی از علل اصلی که می تواند منجر به خاموش شدن صفحه گوشی ایسوس شود، دانلود اپلیکیشن ها از سایت های نامعتبر و نفوذ بدافزارها به گوشی است. این عوامل می توانند با اثرگذاری بر نرم افزار گوشی، سیستم عامل را دچار مشکل کرده و در نهایت منجر به سیاه شدن صفحه گوشی ایسوس شوند. در بسیاری از منابع عنوان می شود که بسیاری از شارژرها پس از پر شدن باتری انرژی برق را به طور اتوماتیک قطع می کنند.

اما جالب است بدانید که یکی دیگر از عواملی که می تواند منجر به خاموشی صفحه گوشی ایسوس شود، جدا نکردن شارژر موبایل پس از فول شارژ شدن باتری است. بنابراین بهتر است زمانی که باتری دستگاه شما به طور کامل شارژ شد، آن را از پریز جدا کنید. 

استفاده از شارژرهای نامرغوب موجب نرسیدن انرژی مورد نیاز دستگاه شده و بر عملکرد صفحه نمایش نیز تاثیر می گذارند. این مساله نیز می تواند باعث شود که صفحه نمایش گوشی سیاه شود. استفاده از باتری های تقلبی و همچنین تمام شدن عمر باتری نیز از جمله مواردی هستند که می توانند منجر به بروز چنین اختلالی شوند (باتری موبایل ایسوس).

راهکارهای رفع سیاه شدن صفحه گوشی ایسوس

در این بخش قصد داریم سه روش اصلی که می توانند برای رفع ایراد سیاه شدن صفحه موبایل ایسوس مفید باشند را به طور کامل بیان کنیم. این روش ها عبارتند از پاک کردن پارتیشن حافظه کش، حذف اپلیکیشن های مشکوک و بدافزارها و ریست فکتوری گوشی.

1. پاک کردن حافظه کش 

برخی اوقات حافظه کش گوشی در اثر استفاده زیاد و خالی نکردن پر شده و این مساله موجب بهم ریختن نرم افزار گوشی و سیاه شدن صفحه آن می شود. برای خالی کردن حافظه کش به ترتیب زیر عمل کنید:

 • ابتدا گوشی را خاموش کرده و دکمه های زیاد کردن صدا، هوم و پاور را به صورت همزمان فشار دهید. این روش باعث می شود که گوشی وارد حالت ریکاوری شود.
 • در حالت ریکاوری می توانید با استفاده از دکمه های کم و زیاد کردن صدا در بین گزینه های مختلف حرکت کنید. با استفاده از دکمه های مربوط به تنظیمات صدا به گزینه wipe cache partition رفته و دکمه پاور را فشار دهید تا این گزینه انتخاب شود.
 • در این مرحله از شما پرسیده می شود که آیا قصد پاک کردن پارتیشن کش دستگاه را دارید یا خیر؛ گزینه yes را انتخاب کنید.
 • حال باید با استفاده از دکمه های صدا به گزینه reboot system now رفته و با استفاده از دکمه پاور آن را انتخاب کنید.
 • به گوشی زمان دهید تا فرآیند ری استارت شدن را کامل کند.

2. پاک کردن اپلیکیشن های مخرب

دانلود اپلیکیشن های مخرب از سایت های نامعتبر و همچنین نفوذ بدافزارها به درون سیستم گوشی نیز از جمله مواردی هستند که می توانند منجر به سیاه شدن صفحه موبایل ایسوس شوند. در صورتی که به تازگی اپلیکیشنی نصب کرده اید که از ایمن بودن آن اطمینان ندارید و مشکل سیاه شدن صفحه گوشی ایسوس نیز تقریبا بعد از نصب این اپلیکیشن ظاهر شده است، می توان حدس زد که احتمالا منبع این اختلال همان اپلیکیشن مخرب است. برای شناسایی و پاک کردن این اپلیکیشن می توانید به روش زیر عمل کنید:

 • ابتدا گوشی خود را خاموش کنید.
 • حال مجددا گوشی را روشن کرده و به محض مشاهده لوگوی ایسوس دکمه کم کردن صدا را به صورت ممتد نگه دارید تا زمانی که لاک اسکرین گوشی نشان داده شود.
 • در این حالت گوشی وارد safe mode شده است.
 • برای حذف اپلیکیشن مورد نظر و رفع مشکل خاموش شدن صفحه گوشی لازم است وارد قسمت تنظیمات یا settings شده و گزینه applications manager را انتخاب نمایید.
 • حال اپلیکیشن مورد نظر خود را از میان لیست نمایش داده شده پیدا کرده و با زدن گزینه uninstall آن را پاک کنید.
 • در نهایت دکمه پاور را فشار دهید تا گوشی ریستارت شده و مجددا شروع به کار کند.

3. ریست فکتوری آخرین راه برای رفع خاموش شدن صفحه گوشی ایسوس

ریست فکتوری کردن گوشی روشی است که طی آن تمامی اطلاعات و تنظیمات ذخیره شده بر روی گوشی حذف شده و گوشی به حالت کارخانه در می آید. توجه داشته باشید که در صورت اجرای این روش، تمامی اطلاعات ذخیره شده بر روی گوشی اعم از پیام ها، اپلیکیشن های نصب شده، عکس ها، پسوردها و … حذف می شوند. بنابراین در صورتی که علاقه ای به از دست دادن اطلاعات خود ندارید، بهتر است پیش از انجام این روش به نمایندگی تعمیرات موبایل ایسوس مرکز سخت افزار ایران مراجعه کنید و از تکنسین های این مرکز بخواهید تا در صورت امکان از روش های جایگزین برای رفع این ایراد استفاده کنند. روش ریست فکتوری گوشی برای برطرف کردن مشکل سیاه شدن صفحه موبایل ایسوس به ترتیب زیر است:

 • ابتدا گوشی را خاموش کرده و دکمه های زیاد کردن صدا، پاور و هوم را به صورت همزمان فشار دهید تا دستگاه وارد حالت ریکاوری شود.
 • حال با استفاده از دکمه های کم و زیاد کردن صدا بین گزینه ها گردش کنید تا به گزینه wipe data/factory reset برسید.
 • در این مرحله با استفاده از دکمه پاور، گزینه مورد نظر را انتخاب کرده و چند دقیقه صبر کنید تا فرآیند ریست فکتوری تکمیل شود.
Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید