اشتراک گذاری

نحوه بوت لپ تاپ ایسوس

لپ تاپ های ایسوس همانند دیگر دستگاه های مشابه، پس از آنکه روشن شدند، بوت می شوند. در این فرایند، پس از این که کلید پاور دستگاه فشار داده شد، سیستم عامل و هارددیسک راه اندازی خواهند شد. به همین منظور زمانی که لازم است تا سیستم عامل این لپ تاپ ها تعویض شود و یا مواردی از این قبیل باید تنظیمات بایوس دستگاه تغییر کند. این اقدامات در تمامی مدل ها به جز چند برند، یکسان است. بر همین اساس در این مقاله سعی داریم در مورد نحوه بوت لپ تاپ ایسوس توضیحاتی ارائه کنیم تا راهنمایی برای اعمال این تغییرات بوده و در صورت بروز مشکل، بتوانید اقدامات لازم را انجام دهید.

البته به دلیل ساختار تخصصی این لپ تاپ ها و حساسیت قطعات آن، توصیه می شود در صورت بروز هر گونه مشکل در لپ تاپ های ایسوس به نمایندگی ایسوس ihc مراجعه کنید. متخصصین این مرکز با دانش و تجربه بالایی که در این زمینه دارند، ایرادات دستگاه را به صورت حرفه ای و در کمترین زمان ممکن، برطرف خواهند کرد.

نحوه بوت لپ تاپ ایسوس

آموزش نحوه بوت لپ تاپ ایسوس

زمانی که لازم است تا بوت شدن لپ تاپ ایسوس برای نصب ویندوز 7، 8 و 10 را تغییر دهید باید تغییراتی در تنظیمات آن اعمال نمایید. البته لازم به ذکر است در صورتی که نسخه ویندوز مورد نظر شما بر روی فلش و یا سی دی باشد، اعمال این تغییرات غیر ممکن بوده و در واقع این امکان برای بوت وجود نخواهد داشت. به همین سبب کارشناسان توصیه می کنند تا در این موارد، تنظیمات بوت دستگاه را بر اساس آموزش نحوه بوت لپ تاپ ایسوس تغییر دهید.

همچنین میتوانید به مقاله علت ایجاد لکه سیاه روی لپ تاپ ایسوس مراجعه کنید.

برای این کار باید مراحل مختلفی را طی نمایید. این مراحل به شرح زیر هستند:

1.دسترسی به منوی بوت لپ تاپ

اولین مرحله در نحوه بوت لپ تاپ ایسوس، پیدا کردن دسترسی به منوی بوت دستگاه است. به همین دلیل باید سی دی یا فلشرا به لپ تاپ وصل کنید. دستگاه را ریستارت کرده و یا روشن کنید. حال باید صفحه نمایشی برای شما ظاهر شود. با نمایش این صفحه، با فشردن دکمه ای مانند f12 می توانید وارد تنظیمات بوت شوید. در این منو به دنبال گزینه CD یا USB باشید و بسته به این که سی دی یا فلش را به لپ تاپ وصل کرده باشید، یکی از این گزینه ها را انتخاب نمایید.

2.اعمال تغییرات در تنظیمات بوت شدن لپ تاپ

در صورتی که نیاز باشد تا تغییراتی کلی در بوت لپ تاپ ایجاد کنید باید طبق نحوه بوت لپ تاپ ایسوس، پس از آنکه دستگاه را روشن کردید، دکمه DEL یا f2 را فشار دهید. در این حالت، تنظیمات بایوس لپ تاپ برای شما نمایش داده خواهد شد. در این منو باید بر روی گزینه Boot یا Boot Device کلیک کنید.

3.انجام اولویت بندی بوت

با طی کردن این مراحل به منظور بوت شدن لپ تاپ ایسوس برای نصب ویندوز 10 و … باید در این مرحله از نحوه بوت لپ تاپ ایسوس، لیستی از درایوهای موجود در دستگاه برای شما نشان داده شود. لیست این درایوها به ترتیب، اولویت بندی شده هستند؛ اما شما برای این که بتوانید تغییرات لازم را اعمال کنید باید درایو مد نظر خود را مطابق با این که سی دی یا فلش را به دستگاه وصل کرده اید، انتخاب نمایید. به این صورت که اگر فلش به دستگاه وصل نموده اید باید مورد USB-HDD یا Removable Devices را انتخاب کنید. به منظور بوت کردن لپ تاپ ایسوس از روی سی دی نیز باید بر روی گزینه CD-ROM Drivers کلیک نمایید.

به این ترتیب می توانید بوت شدن دستگاه از روی سی دی، فلش و هارد را اولویت بندی کرده و انتخاب کنید.

نحوه بوت لپ تاپ ایسوس

4.خروج از بخش تنظیمات

در این مرحله از نحوه بوت لپ تاپ ایسوس باید از بخش تنظیمات بوت لپ تاپ خارج شوید. برای این کار باید قسمت Exit را انتخاب کرده و گزینه Save & Reset یا Exit Saving Changes را فشار دهید. در این مرحله از تنظیمات و با خروج از این بخش، اعمال تنظیمات بوت شدن لپ تاپ ایسوس پایان یافته و دستگاه تنظیم شده است.

5.ریستارت کردن لپ تاپ

حال برای پایان دادن به مراحل نحوه بوت لپ تاپ ایسوس باید دستگاه را ریستارت کنید. بعد از روشن کردن دستگاه، فلش یا سی دی را به پورت وصل کنید. چنانچه پیامی مبنی بر تأیید بوت دستگاه، نمایش داده شده است، آن را اجرا نمایید. در صورتی که با اعمال این تغییرات، ویندوز مورد نظر وصل شد می توانید تنظیمات را به روال سابق خود برگردانید.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.