جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

راهنمای تعمیر لولای لپ تاپ ایسوس

اگر درب لپ تاپ شما به سختی باز می شود یا شل شده و اصطلاحا می افتد، بد نیست نگاهی به لولای آن بیندازید. این مشکلات در بیشتر موارد مربوط به لولا هستند و این قطعه باید ترمیم یا حتی تعویض شود. باید بدانید که لولای لپ تاپ قطعه ای مکانیکی در درب دستگاه است که باز و بسته کردن آن را امکان پذیر می کند.

با توجه به باز و بسته شدن مداوم درب و فشاری که لولا تحمل می کند، احتمال خرابی یا حتی شکستن آن بالاست. همچنین گاهی به دلیل تعمیر نادرست، لولا بسیار شل شده و یا بیش از حد سفت می شود. در این صورت باید لولا را ترمیم یا تعویض کرد تا ال سی دی هم در معرض آسیب دیدگی قرار نگیرد.

در ادامه نحوه تعمیر لولای لپ تاپ ایسوس را بررسی می کنیم و شما را با روش های ترمیم این قطعه و در صورت نیاز، تعویض آن آشنا می کنیم. پیشنهاد می دهیم برای نتیجه گیری بهتر، در صورت خرابی لولا از کارشناسان مجرب تعمیر لپ تاپ ایسوس در نمایندگی ایسوس مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

تعمیر لولای لپ تاپ ایسوس

چه موقع اقدام به تعمیر لولای لپ تاپ ایسوس کنیم؟

اگر شما در نگهداری از لپ تاپ دقت کافی نداشته باشید و یا درب دستگاه را بی مهابا و به اشتباه باز و بسته کنید، احتمال خرابی لولا و حتی قاب بسیار بالاست. همچنین گاهی ضربه خوردن لپ تاپ موجب شکستن لولا می شود و مشکلات جدی را ایجاد می کند. در صورت شل شدن بیش از حد، سفت شدن، شکستن و یا ترک خوردن این قطعه، تعمیر لولای لپ تاپ ایسوس یا هر برند دیگری ضروری است و باید در اسرع وقت با مراجعه به نمایندگی ایسوس انجام پذیرد.

پس اگر دیدید که درب شل شده و اصطلاحا می افتد یا بسیار سخت باز و بسته می شود، باید فکر ترمیم یا تعویض لولا باشید. البته شکستن لولا هم مساله ای مشخص است که باید مورد توجه قرار دهید. نکته بسیار مهم این است که نباید اجازه دهید خرابی لولا ادامه داشته باشد. در این صورت ممکن است نمایشگر و کابل انتقال تصویر یا فلت ها در معرض آسیب دیدگی قرار بگیرند.

روند تعمیر لولای لپ تاپ asus

برای تعمیر لولای لپ تاپ ایسوس یا هر برند دیگری، باید به موقعیت قرارگیری این قطعه توجه شود. در بیشتر مدل ها لولا در قسمت نوار فلزی پیچ شده است. قاب ها هم به شکل خاصی لولا را پوشانده اند. بنابراین برای دسترسی به لولا و ترمیم یا تعویض ان باید اول سراغ قاب رفت. آن بخش لولا که به ال سی دی لپ تاپ متصل است باید با دقت خاصی جدا شود.

چون تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس و یا تعویض این قطعه بسیار هزینه بر است و نباید آسیبی به آن وارد شود. روال کلی کار هم به این صورت است که قاب های C ، A  و B از هم جدا می شوند و لولا خارج می شود. سپس با جوش دادن لولای لپ تاپ، امکانی فراهم می شود که لولا مثل روز اول کارش را در لپ تاپ انجام دهد. در نهایت هم قاب مثل اول بسته شده و درب به حالت عادی باز و بسته می شود.

تعمیر شل شدن لولای لپ تاپ ایسوس

همانطور که اشاره کردیم، یکی از موارد تعمیر لولای لپ تاپ ایسوس، مربوط به شل شدن این قطعه است. این اتفاق معمولا پس از ضربه خوردن لپ تاپ یا بر اثر باز و بسته کردن غیر اصولی درب می افتد. در این صورت معمولا درب لپ تاپ باز نمی ماند و اصطلاحا می افتد.

لولای لپ تاپ انواع بسیاری دارد که همه آنها به نمایشگر (LED یا LCD) متصل شده اند. شل شدن این قطعه اتفاق جالبی نیست و حتی ممکن است نمایشگر و فلت های تصویر را نیز در معرض خطر قرار دهد. در عین حال تعمیر لولا در این شرایط هم کار سختی نیست و هزینه چندان زیادی هم ندارد؛ پس از آن غافل نشوید!

تعویض لولای لپ تاپ ایسوس

تعمیر لولای شکسته لپ تاپ ایسوس

در برخی حالات، لولای لپ‌تاپ ممکن است آسیب ببیند و شکسته شود. اگر این اتفاق افتاده باشد، می‌توانید آن را تعمیر کنید. 

ابتدا لولای آسیب‌دیده را باز کرده و میزان آسیب را بررسی کنید. اگر شکستگی جزئی دارد، می‌توانید از چسب مناسب برای تعمیر استفاده کرده و قسمت شکسته را محکم کنید. اما اگر لولا به طور کامل شکسته است، بهتر است آن را تعویض کنید.

تعویض لولای لپ تاپ ایسوس ؛ چرا و چگونه؟

همکاران ما در نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس تلاش می کنند که لولای آسیب دیده لپ تاپ شما را ترمیم نمایند. اما اگر لولا شکسته باشد، عملا نمی توان آن را ترمیم کرد. در این صورت تعویض لولای لپ تاپ ایسوس در دستور کار تکنسین قرار می گیرد.

به این ترتیب که پس از بیرون آوردن باتری و باز کردن پیچ ها و اتصالات مرتبط، قاب جدا می شود. پس از آن با استفاده از تجهیزات و ابزار مخصوص و با دقت بسیار بالا، قاب از نمایشگر جدا می شود. پس از جایگذاری لولای جدید، تمامی اتصالات و پیچ ها مطابق قبل بسته می شوند.

هزینه تعمیر لولای لپ تاپ ایسوس

هزینه تعمیر لولای لپ تاپ ایسوس به میزان خرابی لولا و شکستگی،  مدل لپ تاپ، نوع لولا بستگی دارد. پس از بررسی لولا توسط تکنسین متخصص بر اساس میزان آسیب دیدگی قیمت تعمیر لولای شکسته لپ تاپ ایسوس به کاربر اعلام می شود. البته این را هم در نظر بگیرید که هزینه تعویض لولای لپ تاپ ایسوس از تعمیر آن بیشتر است. شما جهت استعلام هزینه تعمیر و تعویض لولا لپ تاپ ایسوس می توانید از طریق شماره های سایت با همکاران ما در واحد پشتیبانی تماس بگیرید.

آموزش تعویض لولای لپ تاپ ایسوس

اگر تاکنون تجربه شده که درب لپ تاپ شما نتوانسته است بسته شود یا با دشواری باز شود؟ احتمالاً لولا آسیب دیده است. لولا، قطعه‌ای مکانیکی در درب لپ تاپ است که در تمامی مدل‌ها و برندهای این دستگاه وجود دارد. این قطعه وزن درب را تحمل می‌کند و عامل اصلی باز و بسته شدن درب است. 

ممکن است لولا به دلایل مختلف شکسته یا فرسوده شود. در این صورت، به جز اینکه درب به‌درستی باز و بسته نمی‌شود، ال‌سی‌دی هم در معرض آسیب‌دیدگی قرار می‌گیرد. اولویت تیم تعمیرات لپ تاپ نمایندگی ایسوس در مرکز سخت‌افزار ایران، ترمیم لولا است. اما اگر این قطعه شکسته باشد، راهی به جز تعویض آن وجود ندارد. 

با توجه به ارتباط لولا با ال‌سی‌دی لپ تاپ، تعویض این قطعه باید در شرایط خاصی با استفاده از ابزارهای ویژه انجام شود. آموزش تعویض لولای لپ تاپ ایسوس، به شما کمک می‌کند که با مراحل و نحوه انجام این فرایند آشنا شوید. اما توصیه می‌شود برای جلوگیری از هرگونه آسیب‌دیدگی، تعویض لولا را به تکنسین‌های نمایندگی تعمیر لپ تاپ بسپارید.

سوالات متداول کاربران در زمینه تعمیر لولا لپ تاپ ایسوس

آیا امکان تعمیر لولای لپ تاپ ایسوس مدل k542 وجود دارد؟

بله، لولای تمامی لپ تاپ های ایسوس بسته به نوع آسیب دیدگی قابل تعمیر است. این مشکل در نمایندگی ایسوس برطرف خواهد شد. 

چگونه از خرابی لولای لپ تاپ ایسوس جلوگیری کنم؟

برای جلوگیری از خرابی لولای لپ تاپ ایسوس نکات زیر را رعایت کنید:

  • از قرار دادن اجسام سنگین روی درب لپ تاپ ایسوس خودداری کنید.
  • از قرار دادن اجسام سنگین روی درب لپ تاپ ایسوس در زمان بسته شدن خودداری کنید، زیرا ممکن است به لولا و صفحه نمایش آسیب برساند.
  • همیشه اطراف لپ تاپ ایسوس خود را قبل از بستن آن از اجسام دیگر پاک کنید.
  • با لپ تاپ ایسوس خود با احتیاط رفتار کنید: سعی کنید فشار زیادی به لولا وارد نکنید یا صفحه نمایش را به شدت حرکت ندهید، زیرا این کار به مرور زمان باعث آسیب می شود.
  • لپ تاپ ایسوس خود را تمیز نگه دارید: گرد و غبار و زباله می تواند در اطراف لولا جمع شود و باعث سفت شدن یا گیر کردن آن شود.
4/5 (4 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید