اشتراک گذاری

راهنمای تعمیر لولای لپ تاپ ایسوس

اگر درب لپ تاپ شما به سختی باز می شود یا شل شده و اصطلاحا می افتد، بد نیست نگاهی به لولای آن بیندازید. این مشکلات در بیشتر موارد مربوط به لولا هستند و این قطعه باید ترمیم یا حتی تعویض شود. باید بدانید که لولای لپ تاپ قطعه ای مکانیکی در درب دستگاه است که باز و بسته کردن آن را امکان پذیر می کند.

با توجه به باز و بسته شدن مداوم درب و فشاری که لولا تحمل می کند، احتمال خرابی یا حتی شکستن آن بالاست. همچنین گاهی به دلیل تعمیر نادرست، لولا بسیار شل شده و یا بیش از حد سفت می شود. در این صورت باید لولا را ترمیم یا تعویض کرد تا ال سی دی هم در معرض آسیب دیدگی قرار نگیرد.

در ادامه نحوه تعمیر لولای لپ تاپ ایسوس را بررسی می کنیم و شما را با روش های ترمیم این قطعه و در صورت نیاز، تعویض آن آشنا می کنیم. پیشنهاد می دهیم برای نتیجه گیری بهتر، در صورت خرابی لولا از کارشناسان مجرب تعمیر لپ تاپ ایسوس در نمایندگی ایسوس مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

چه موقع اقدام به تعمیر لولای لپ تاپ ایسوس کنیم؟

اگر شما در نگهداری از لپ تاپ دقت کافی نداشته باشید و یا درب دستگاه را بی مهابا و به اشتباه باز و بسته کنید، احتمال خرابی لولا و حتی قاب بسیار بالاست. همچنین گاهی ضربه خوردن لپ تاپ موجب شکستن لولا می شود و مشکلات جدی را ایجاد می کند. در صورت شل شدن بیش از حد، سفت شدن، شکستن و یا ترک خوردن این قطعه، تعمیر لولای لپ تاپ ایسوس یا هر برند دیگری ضروری است و باید در اسرع وقت با مراجعه به نمایندگی ایسوس انجام پذیرد.

پس اگر دیدید که درب شل شده و اصطلاحا می افتد یا بسیار سخت باز و بسته می شود، باید فکر ترمیم یا تعویض لولا باشید. البته شکستن لولا هم مساله ای مشخص است که باید مورد توجه قرار دهید. نکته بسیار مهم این است که نباید اجازه دهید خرابی لولا ادامه داشته باشد. در این صورت ممکن است نمایشگر و کابل انتقال تصویر یا فلت ها در معرض آسیب دیدگی قرار بگیرند.

روند تعمیر لولای لپ تاپ asus

برای تعمیر لولای لپ تاپ ایسوس یا هر برند دیگری، باید به موقعیت قرارگیری این قطعه توجه شود. در بیشتر مدل ها لولا در قسمت نوار فلزی پیچ شده است. قاب ها هم به شکل خاصی لولا را پوشانده اند. بنابراین برای دسترسی به لولا و ترمیم یا تعویض ان باید اول سراغ قاب رفت. آن بخش لولا که به ال سی دی لپ تاپ متصل است باید با دقت خاصی جدا شود.

چون تعمیر ال سی دی لپ تاپ و یا تعویض این قطعه بسیار هزینه بر است و نباید آسیبی به آن وارد شود. روال کلی کار هم به این صورت است که قاب های C ، A  و B از هم جدا می شوند و لولا خارج می شود. سپس با جوش دادن لولای لپ تاپ، امکانی فراهم می شود که لولا مثل روز اول کارش را در لپ تاپ انجام دهد. در نهایت هم قاب مثل اول بسته شده و درب به حالت عادی باز و بسته می شود.

تعمیر شل شدن لولای لپ تاپ ایسوس

همانطور که اشاره کردیم، یکی از موارد تعمیر لولای لپ تاپ ایسوس، مربوط به شل شدن این قطعه است. این اتفاق معمولا پس از ضربه خوردن لپ تاپ یا بر اثر باز و بسته کردن غیر اصولی درب می افتد. در این صورت معمولا درب لپ تاپ باز نمی ماند و اصطلاحا می افتد.

لولای لپ تاپ انواع بسیاری دارد که همه آنها به نمایشگر (LED یا LCD) متصل شده اند. شل شدن این قطعه اتفاق جالبی نیست و حتی ممکن است نمایشگر و فلت های تصویر را نیز در معرض خطر قرار دهد. در عین حال تعمیر لولا در این شرایط هم کار سختی نیست و هزینه چندان زیادی هم ندارد؛ پس از آن غافل نشوید!

تعویض لولای لپ تاپ ایسوس؛ چرا و چگونه؟

همکاران ما در نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس تلاش می کنند که لولای آسیب دیده لپ تاپ شما را ترمیم نمایند. اما اگر لولا شکسته باشد، عملا نمی توان آن را ترمیم کرد. در این صورت تعویض لولای لپ تاپ ایسوس در دستور کار تکنسین قرار می گیرد.

به این ترتیب که پس از بیرون آوردن باتری و باز کردن پیچ ها و اتصالات مرتبط، قاب جدا می شود. پس از آن با استفاده از تجهیزات و ابزار مخصوص و با دقت بسیار بالا، قاب از نمایشگر جدا می شود. پس از جایگذاری لولای جدید، تمامی اتصالات و پیچ ها مطابق قبل بسته می شوند.

3/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *