جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری
  • خانه
  • آموزش
  • آموزش 5 ترفند کاربردی برای استفاده از میانبرهای کیبورد لپ تاپ

آموزش 5 ترفند کاربردی برای استفاده از میانبرهای کیبورد لپ تاپ

استفاده از میانبرهای کیبورد لپ تاپ راهی برای خلاص شدن از انجام طولانی فعالیت های تکراری و کسل کننده ی دیجیتالی می باشد. اگر ساعات زیادی از روز را مشغول کار با لپ تاپ هستید، بهره گیری از قابلیت های کیبورد لپ تاپ برای شما ضروری است.

در این مقاله قصد داریم 5 ترفند کاربردی در راستای استفاده از میانبرهای کیبورد لپ تاپ های ایسوس را شرح دهیم. جهت کسب راهنمایی های بیشتر همواره می توانید با کارشناسان نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ ایسوس تماس حاصل فرمایید.

میانبرهای کیبورد لپ تاپ

اینو بخون حتما به کارت میاد : نحوه بوت لپ تاپ ایسوس

روش های استفاده از میانبرهای کیبورد لپ تاپ

1. سرچ کلمات با دکمه های ترکیبی CTRL+F

کاربردی ترین راه استفاده از میانبرهای کیبورد لپ تاپ، فشردن دو دکمه ی CTRL و F است. با استفاده از این دکمه های ترکیبی خیلی ساده می توانید در صفحات وب و فایل های متنی، حضور یک کلمه ی خاص را بررسی کنید.

 سرچ کلمات در کادر کوچکی انجام می شود که بلافاصله پس از فشردن CTRL+F نمایان خواهد شد. پس از اینتر زدن می توانید تکرار کلمه ی مورد نظر را هم بیابید.

 برای مثال اگر قصد داریم کلمه ی sky را درون متنی پیدا کنید، کافی است دو دکمه ی CTRL و F را بفشارید و درون کادر کوچک باز شده ی سمت راست عبارت Hi را وارد سازید. پس از پیدا شدن اولین sky موجود در متن، بار دیگر اینتر بزنید تا تعداد تکرار کلمه نیز دیده شود.

2. انتخاب بخش های مختلف یک فایل توسط شیفت

حتما تا حالا برایتان پیش آمده است که مجبور باشید چند بخش مختلف از یک فایل را انتخاب کنید و آن ها را کپی کنید. کیبورد میزان بهره گیری از موس و تاچ پد را کاهش می دهد. 

اگر نیازمند انتخاب چند ردیف از یک برنامه‌‌ ی خاص هستید و یا در پی انتخاب بخش‌هایی از متن در مایکروسافت word می باشید، از میانبر shift و کلیک استفاده کنید. در صورتی که گزینه های مورد نظر شما متوالی نیستند و پشت سر هم قرار نگرفته اند؛ به‌ جای Shift از کلید CTRL استفاده کنید.

3. کلیدهای ترکیبی CTRL+A

میانبرهای کیبورد لپ تاپ در مسیر کپی کلی اسناد نیز کاربرد دارند. خیلی ساده می توانید توسط دکمه های ترکیبی CTRL+A یک متن را برای کپی برگزینید. البته تنها کپی نیست که در مسیر به کارگیری دکمه های CTRL+A کاربرد دارد. تمامی دستورات زیرمجموعه یCopy ،Paste با CTRL+A فعال می گردند.

4. ورود سریع به صفحات جدید وب

میانبرهای کیبورد لپ تاپ برای ورود به صفحات جدید نیز کاربرد دارند. ترکیب ALT با فلش راست، ورود به صفحه بعدی و ترکیب ALT با فلش چپ ورود به صفحه قبلی را ممکن می سازد. کافی است چند باری از این دکمه ها استفاده کنید تا برای همیشه به راحتی آن ها عادت کنید.

استفاده از میانبرهای کیبورد لپ تاپ

5. هایلایت مطالب با دکمه ی شیفت

برای‌ هایلایت کردن متن با استفاده از صفحه کلید، به ‌سادگی کلید Shift را نگه ‌دارید و با کلیدهای جهت ‌دار قسمت های مختلف یک متن را رنگی کنید. برای انتخاب یک کلمه ی خاص نیز کلید CTRL را نگه دارید و به همراه کلیدهای جهت دار روند جا به جایی را شکل دهید. جهت کسب راهنمایی های بیشتر با کارشناسان ما در نمایندگی رسمی ایسوس تماس حاصل فرمایید.

Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید