جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا رابط کاربری (System UI) تبلت سونی درست کار نمی کند؟

کار نکردن UI تبلت سونی، مسئله مهمی است که اجرای برنامه های تبلت و بروزرسانی آن را عملا غیرممکن می کند. خطای System UI has stopped  را می توان به عنوان یکی از ایرادات شایع تبلت ها و گوشی های اندرویدی معرفی کرد که کاربران زیادی با آن مواجه می شوند.

این پیغام، نشان می دهد که رابط کاربری تبلت از کار افتاده یا متوقف شده و سیستم، قادر به اجرای برنامه انتخاب شده نیست. در ادامه این مقاله، دلایل کار نکردن UI تبلت سونی را بررسی کرده و راه حل های رفع این مشکل را نیز معرفی می کنیم. اگر با این مشکل مواجه شدید و با راهکارهای ارائه شده نتوانستید آن را حل کنید، تیم تعمیر تبلت نمایندگی سونی در مرکز سخت افزار ایران، برای ارائه تخصصی ترین خدمات در کنار شما هستند.

دلایل کار نکردن UI تبلت سونی

خطای  System UI Has Stopped به دلایل مختلف صادر می شود. دلیل اصلی توقف رابط کاربری اندروید این است که روند به روزرسانی سیستم عامل به شکل ناموفق یا ناقص انجام شده است. اگر پیغام خطای UI تنها هنگام یک برنامه خاص اجرا می شود، احتمالا اپ مورد نظر با رابط کاربری سازگاری ندارد.همچنین ممکن است پس از قرار دادن حافظه ROM جدید در دستگاه، مشکلاتی ایجاد شده باشند. 

روت کردن دستگاه به صورت ناقص و اشتباه هم دلیل دیگر کار نکردن UI تبلت سونی است. از پر بودن حافظه و ریکاوری اطلاعاتی از بکاپ های قبلی هم نباید غافل شد.

چرا رابط کاربری (System UI) تبلت سونی درست کار نمی

راهکارهای حل مشکل توقف UI تبلت سونی

حذف برنامه های قدیمی و ناسازگار با سیستم

یکی از بهترین اقداماتی که می توانید برای رفع خطای System UI has stopped در تبلت سونی انجام دهید، پاک کردن برنامه های قدیمی است. شما باید اپ های بلااستفاده و یا ناسازگار با سیستم را شناسایی کرده و آنها را حذف کنید تا شاهد بروز چنین مشکلات و کدخطاهایی در تبلت خود نباشید. 

البته بهتر است اول برنامه های قدیمی را بروز رسانی کنید و اگر همچنان شاهد کار نکردن UI تبلت سونی بودید، آنها را پاک کنید. به هیچ عنوان به منابع غیر معتبر و ناشناس اعتماد نکرده و نرم افزارهای مورد نظرتان را تنها از منابع معتبر دانلود، نصب و آپدیت کنید.

پاک کردن حافظه پنهان (کش) تبلت

روش دیگر برای حل ایراد کار نکردن UI تبلت سونی و دیگر تبلت ها و گوشی های اندرویدی، پاک کردن حافظه کش است. جالب است بدانید تمام برنامه هایی که در تبلت خود نصب می کنید، داده های مورد استفاده مانند صفحات وب جست و جو شده یا محتوا های دانلود شده را  در حافظه پنهان ذخیره می کنند تا زمان لود شدن آنها کاهش پیدا کند. اگر این حافظه پر شده و یا ایرادی داشته باشد، ممکن است شاهد ارورهایی مربوط به توقف رابط کاربری باشید.

بد نیست کش برنامه هایی همچون Google chrome، توقف سیستم Ul را برطرف کنید. برای پاک کردن حافظه پنهان تبلت اندرویدی، وارد تنظیمات شده و سربرگ اپلیکیشن ها (Apps) یا (Applications)  را انتخاب کنید. بر روی سه نقطه بالا در سمت راست صفحه ضربه بزنید. چناچه نماد سه نقطه را مشاهده نمیکنید روی All apps کلیک کنید. در مرحله بعد Show system apps را لمس کرده و از برنامه های موجود System Ul را انتخاب کنید. سپس روی گزینه Storage و در نهایت Clear cache ضربه بزنید تا حافظه پنهان پاک شود.

راه اندازی مجدد دستگاه در حالت  Safe mode

در صورت کار نکردن UI تبلت سونی یا هر برند دیگری، بد نیست که دستگاه را در حالت امن راه اندازی کنید. این کار معمولا زمانی تاثیرگذار است که ارور رابط کاربری تبلت sony، هنگام اجرای تمامی برنامه ها صادر شود. در حالت safe mode تنها برنامه هایی اجرا می شوند که مشکلی نداشته و خطری برای تبلت ندارند. بسته به مدل تبلت، راه اندازی آن در وضعیت امن، متفاوت است. 

اما در حالت کلی، باید اول دستگاه را خاموش کنید. سپس کلید پاور را نگه دارید تا لوگو یا برند دستگاه نمایش داده شود. پس از نمایش لوگوی سونی، سریعاً کلید پاور را رها کرده و دکمه کاهش صدا را فشار دهید و نگه دارید. در نهایت زمانی که علامت Safe Mode را در گوشه پایین سمت چپ صفحه مشاهده کردید، دکمه را رها کنید.

ریست فکتوری تبلت سونی

آخرین راه برای حل مشکل کار نکردن UI تبلت سونی، بازنشانی آن به تنظیمات کارخانه است. ریست فکتوری آخرین روش است و تنها زمانی باید آن را اجرا کنید که دیگر روش ها، مشکل را برطرف نکنند. با این کار، تمامی تنظیمات تبلت به حالت پیش فرض باز می گردند و البته اطلاعات هم پاک شده و احتمالا مشکل حل می شود.

اول از اطلاعات مهم خود بکاپ تهیه کنید و سپس برای بازگردانی دستگاه به تنظمات کارخانه، از طریق منوی تنظیمات اقدام نمایید. همچنین می توانید تبلت را خاموش کرده و دکمه های پاور و صدا را هم زمان باهم فشار دهید. با استفاده از دکمه کاهش صدا گزینه Reset to factory را انتخاب کرده و با فشار دادن دکمه پاور آن را اعمال کنید.

Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید