جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ایسوس

اهمیت کارت شبکه از آن جا ناشی می شود که ایجاد ارتباط میان شبکه و لپ تاپ بر عهده این قطعه است و در صورت بروز هرگونه ایرادی در کارت شبکه، اتصال دستگاه به شبکه با مشکل مواجه شده و کاربر امکان اتصال به اینترنت از طریق لپ تاپ را نخواهد داشت. از همین رو تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ایسوس اهمیت بسیار بالایی دارد. بسته به این که کارت شبکه از نوع سیمی باشد یا وایرلس، تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ممکن است در برخی جزئیات تفاوت داشته باشد.

خوشبختانه تعمیر کارت شبکه لپ تاپ asus تا حدودی راحت بوده و پیچیدگی خاصی ندارد. مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز معتبری است که کاربران می توانند با اطمینان از کیفیت بالای خدمات، جهت تعمیر کارت شبکه لپ تاپ خود به آن مراجعه کرده و از تکنسین های حاضر در این محل برای رفع مشکل خود کمک بخواهند. در این مقاله به بررسی نکات تکمیلی پیرامون تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ایسوس می پردازیم.

تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ایسوس

هزینه تعمیر کارت شبکه لپ تاپ asus

زمانی که بحث تعمیرات قطعات لپ تاپ به میان می آید یکی از پر تکرارترین سوالاتی که از سمت کاربران پرسیده می شود هزینه انجام خدمات و تعمیرات است. همان طور که گفته شد کارت شبکه به خودی خود در نود درصد موارد مشکلی نداشته بلکه اختلالات به وجود آمده در عملکرد آن به دلیل بروز مشکلات نرم افزاری یا سخت افزاری ساده نظیر قطع ارتباط کارت شبکه و مادربرد است. موارد معدودی وجود دارند که مشکل کارت شبکه جزو این دسته نبوده و برای رفع مشکل نیاز به تعویض کارت شبکه وجود داشته باشد.

از همین رو تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ایسوس به خودی خود جزو موارد پرهزینه طبقه بندی نمی شود. هر چند که باید توجه داشت که برای تخمین هزینه تعمیرات، نیاز به عیب یابی دقیق وجود دارد. در مرکز سخت افزار ایران ابتدا دستگاه توسط تکنسین های ماهر این مرکز عیب یابی شده و منشا اصلی بروز مشکل در سیستم مشخص می شود. در مرحله بعدی مشکل سیستم، راهکار تعمیراتی پیشنهادی و همچنین هزینه انجام تعمیرات طی تماس تلفنی با کاربر در میان گذاشته شده و پس از گرفتن تائیدیه از کاربر، تکنسین اقدام به انجام تعمیرات می نماید.

دلایل خرابی کارت شبکه لپ تاپ ایسوس

همان طور که گفته شد اصولا کارت شبکه قطعه آسیب پذیری نبوده و خراب نمی شود. ایراداتی که در عملکرد کارت شبکه بروز پیدا می کنند ناشی از اتصالات سخت افزاری آن یا مشکلات موجود در سیستم عامل لپ تاپ هستند. از آن جا که بروز ایراد در عملکرد این قطعه موجب وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت می شود، اقدام به تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ایسوس در اسرع وقت از اهمیت به سزایی برخوردار است. ایراد در کارت شبکه به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد که عبارتند از:

قطع کارت شبکه بی سیم از مادربرد: 

در چنین مواردی ممکن است به دلیل اکسیده شدن نقاط مربوط به اتصال کارت شبکه و مادربرد، امکان شناسایی آن توسط سیستم وجود نداشته باشد، از همین رو امکان اتصال به اینترنت نیز وجود نداشته باشد. راه حل رفع این مشکل این است که کارت شبکه را از محل نصب خود خارج کرده و نقاط اتصال آن را تمیز کنید.

ایراد در نرم افزار شبکه:

این مورد کاملا نرم افزاری بوده و به دو عامل نرم افزار راه انداز کارت شبکه و سیستم عامل لپ تاپ مربوط است. از همین رو با راه اندازی مجدد نرم افزار کارت شبکه یا نصب مجدد درایور کارت شبکه می توان آن را مرتفع کرد.

مشکلات مادربرد:

گاهی ایراد در اتصال به اینترنت ناشی از مشکلات به وجود آمده در مادربرد لپ تاپ بوده و برای تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ایسوس باید نسبت به تعمیر یا تعویض مادربرد اقدام کرد.

شناسایی نشدن کارت شبکه در سیستم:

در برخی موارد ممکن است کارت شبکه در بخش device manager لپ تاپ نشان داده نشود. این مساله می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد و اگر از وجود کارت شبکه در لپ تاپ اطمینان دارید برای تعمیر کارت شبکه لپ تاپ asus باید به سراغ دیگر گزینه های احتمالی بروید.

تعویض کارت شبکه لپ تاپ ایسوس

در مواردی ممکن است پس از بررسی تمامی موارد بالا باز هم مشکل کارت شبکه لپ تاپ حل نشده و کاربر قادر به اتصال به اینترنت از طریق لپ تاپ نباشد. اگر شما نیز با چنین شرایطی مواجه شدید احتمالا مشکل کارت شبکه سخت افزاری بوده و برای تعمیر کارت شبکه لپ تاپ asus باید نسبت به تعویض کارت شبکه لپ تاپ ایسوس اقدام کنید. اما پیشنهاد ما به شما این است که این کار را به افراد متخصص بسپارید.

مرکز سخت افزار ایران یکی از معتبرترین مراکز در زمینه تعمیرات لپ تاپ ایسوس است. کاربران عزیز می توانند با تماس با کارشناسان این مرکز درخواست خود جهت تعمیر کارت شبکه لپ تاپ ایسوس در محل را ثبت نمایند تا کارشناسان این مرکز در اسرع وقت به محل اعزام شده و اقدام به تعمیر لپ تاپ نمایند. توجه داشته باشید که کارت شبکه به دلیل ارتباط مستقیم با مادربرد قطعه ای حساس بوده و دقت بالای تکنسین و دانش فنی او نقشی حیاتی در تعمیر این قطعه ایفا می کنند.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید