جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر برد پاور لپ تاپ ایسوس

اگر لپ تاپ شما مدام ریستارت می شود، ممکن است علت آن خرابی برد پاور باشد. قطعه ای بسیار مهم که انرژی مورد نیاز قطعات لپ تاپ را تامین می کند. چنانچه این قطعه درست کار نکند و یا ایرادی داشته باشد، روند روشن و خاموش شدن لپ تاپ مختل می شود.

در این مقاله ما نحوه تعمیر برد پاور لپ تاپ ایسوس را بررسی می کنیم تا با جزئیات این کار بیشتر آشنا شوید. البته این قطعه در تمامی لپ تاپ ها و نوت بوک ها وجود دارد و روش ترمیم آن در دستگاه های سایر برندها هم به همین شیوه است که در ادامه توضیح داده می شود.

 پیشنهاد می دهیم برای اطمینان از ترمیم اصولی این قطعه و جلوگیری از آسیب دیدگی بیشتر و شدیدتر دستگاه، از تیم تعمیرات لپ تاپ در نمایندگی ایسوس مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

تعمیر برد پاور لپ تاپ ایسوس

نحوه تعمیر برد پاور لپ تاپ ایسوس

برد پاور یا منبع تغدیه لپ تاپ معمولا قابل تعمیر است و جز در مواردی که سوخته باشد، نیازی به تعویض آن نیست. برای تعمیر برد پاور لپ تاپ asus یا هر برند دیگری، تکنسین دستگاه را باز کرده و ضمن باز کردن کانکتورهای مربوطه، به این قطعه دسترسی پیدا می کند. سپس برد پاور و بخش های آسیب دیده آن را ترمیم کرده و یا تعویض می نماید.

معمولا آی سی ها سوخته اند و باید آنها را با نمونه های جدید جایگزین کرد. در صورتی که منبع تغذیه به دلایلی همچون آبخوردگی لپ تاپ، نوسان برق و غیره سوخته باشد، تنها راه حل موجود، تعویض برد پاور لپ تاپ ایسوس است.

چگونه بدانیم برد پاور لپ تاپ آسیب دیده است؟

چه موقع باید اقدام به تعمیر برد پاور لپ تاپ ایسوس یا تعویض این قطعه کرد؟ علائم و نشانه ها به شما اعلام می کنند. اگر دیدید سیستم شما روشن نمی شود یا مرتبا خاموش می شود، احتمال خرابی منبع تغذیه آن بالاست.

 همچنین مشکلاتی مثل کرش‌های عجیب و غریب، مشاهده صفحه آبی رنگ (صفحه آبی مرگ)، ریستارت شدن دائم لپ تاپ، کند شدن عملکرد کیبورد هنگام تایپ کردن، شناسایی نشدن لوازم جانبی مانند USB، ماوس و کیبورد و افزایش دمای CPU هم دیگر علائم خرابی برد پاور لپ تاپ هستند.

 اگر به این علائم توجه کرده و به موقع برای تعمیر منبع تغذیه لپ تاپ ایسوس اقدام کنید، با مشکلات شدیدتر مواجه نمی شوید و لازم نیست هزینه چندان بالایی هم پرداخت.

عملکرد برد پاور در لپ تاپ

برد پاور در تمامی دستگاه های الکتریکی، به نوعی منبع تغذیه است و انرژی مورد نیاز قطعات را تامین می کند. این قطعه جریان برق 220 ولت شهری را که از نوع AC یعنی متناوب است، دریافت کرده و آن را به جریان برق مستقیم از نوع DC تبدیل می ‌کند. سپس جریان برق مستقیم را از طریق مین برد لپ تاپ به تمامی قطعات انتقال می‌دهد و این گونه، جریان برق مورد نیاز لپ تاپ را فراهم می ‌کند.

منبع تغذیه معمولا بر اثر نوسانات مداوم برق از کار افتاده و یا حتی می سوزد. البته آبخوردگی هم دلیل دیگری است که موجب از کار افتادن این بخش شده و تعمیر برد پاور لپ تاپ ایسوس و دیگر برندها را ضروری می سازد.

 پیشنهاد می دهیم برای جلوگیری از آسیب دیدگی بیشتر قطعات و نیز ترمیم درست و اصولی منبع تغذیه، تعمیر و تعویض آن را به تکنسین های باتجربه در زمینه تعمیرات لپ تاپ ایسوس محول کنید.

Rate this post
اشتراک گذاری

2 پاسخ

  1. سلام من لبتاپ م ایسوس هست کنار دکمه پاورش یک خازن مشکی رنگ‌کوچکی هست که دو پایه میباشد داره کنار دکمه on و off که ترکید و سوخته آیا من باید کل پاور رو تعویض کنم یا نه قابل تعمیر است. و از کجا باید فهمید که اسم آن قطعه یا شماره و مدلش چیه . ممنون اگر پاسخ بدهید .مهندس

دیدگاهتان را بنویسید