جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعویض گلس موبایل ایسوس

تعویض گلس موبایل ایسوس معمولا هنگامی انجام می گیرد که شیشه محافظ نمایشگر دچار شکستگی یا ترک خوردگی شود، اما خود صفحه نمایش و تاچ سالم باقی بمانند. در این حالت نیاز نیست که هزینه گزافی را بابت تعویض کل مجموعه صفحه نمایش تلفن هوشمند بپردازید. بلکه تنها کافی است شیشه یا همان گلس را عوض کنید تا عملکرد موبایل به شرایط عادی برگردد.

با توجه به این که تعویض گلس موبایل asus کاری بسیار تخصصی و حساس است، توصیه می شود در این موارد از تعمیرکاران حرفه ای کمک بگیرید. چون ممکن است که در اثر یک غفلت کوچک به صفحه نمایش دستگاه نیز آسیب برسانید و متحمل هزینه بالای تعمیر موبایل ایسوس شوید.

تعویض گلس موبایل ایسوس

منظور از تعویض گلس موبایل ایسوس چیست؟

گلس موبایل شیشه نازکی است که در کارخانه روی صفحه نمایش دستگاه نصب می شود تا از بخش های ال سی دی و تاچ محافظت کند‌. بنابراین گلس با لایه پلیمری که توسط فروشندگان تلفن های هوشمند یا کاربران روی گوشی نصب می شود، فرق دارد.

با توجه به این مطلب منظور از تعویض گلس موبایل ایسوس، عوض کردن شیشه‌ محافظی است که در شرکت سازنده روی تاچ و ال سی دی زده می‌ شود. به دلیل این که گلس در صورت ترک برداشتن، شکستگی یا جدا شدن کامل قادر به انجام وظایف خود نیست، باید با قطعه جدیدی جایگزین شود تا گوشی کارایی خود را بازیابد.‌

چطور بفهمید که باید تاچ و ال سی دی عوض شود یا گلس؟

اگر ضربه وارد شده به موبایل شدید باشد، به گونه ای که تاچ و ال سی دی نیز شکسته شوند، در این حالت تکنسین ها به ناچار کل مجموعه نمایشگر را تعویض می کنند. اما بعضی اوقات تنها گلس آسیب می بیند و تاچ و ال سی دی بدون مشکل به کار خود ادامه می دهند. در چنین شرایطی تعویض گلس گوشی ایسوس برای برطرف کردن مشکلات مربوط به صفحه نمایش کفایت می کند.

این مقاله را از قلم نیندازید: تعمیر فلت تبلت ایسوس

مزایای تعویض گلس موبایل در مقایسه با تعویض تاچ ال سی

یکی از مهم ترین مزایایی که تعویض گلس نسبت به عوض کردن تاچ ال سی دی دارد، هزینه پایین تعمیرات است‌. جایگزین نمودن تاچ ال سی دی نیازمند صرف بودجه زیادی می باشد، در حالی که تعویض گلس چندان هزینه بر نیست.

معمولا صفحه نمایش های اصلی در مقایسه با نمونه هایی که به عنوان قطعه تعمیری مورد استفاده قرار می گیرند، کیفیت به مراتب بهتری دارند. مزیت دیگر تعویض گلس موبایل ایسوس این است که ال سی دی و تاچ‌ فابریک دستگاه دست نخورده باقی می مانند.

گلس موبایل ایسوس در چه شرایطی تعویض می‌ شود؟

چنانچه ضربات وارد شده به تلفن هوشمند تنها باعث شکستگی گلس شده باشد، نیازی به تعویض و یا تعمیر ال سی دی گوشی ایسوس نیست. اما اگر قسمتی از LCD هم شکسته شده یا فاقد نور باشد، به ناچار باید این قطعه نیز عوض شود. وجود هر گونه لکه بنفش یا سیاه رنگ نیز منجر به تعویض ال سی دی می گردد. لذا در مواقعی تنها گلس موبایل ایسوس تعویض می شود که تاچ‌ دستگاه به خوبی کار کند، در ضمن LCD هم دچار پیکسل سوختگی نشده باشد.

مراحل تعویض گلس گوشی های ایسوس

ممکن است تصور کنید که تعویض گلس کار ساده و پیش و پا افتاده ای است و به تنهایی از عهده انجام آن بر می آیید. در صورتی که عملیات جایگزین کردن شیشه محافظ صفحه نمایش ریزه کاری ها و اصول خاص خود را دارد و هر گونه بی ‌دقتی می تواند منجر به آسیب دیدن بیشتر دستگاه شود. لذا بهتر است که از یک کارشناس متخصص در این رابطه کمک بگیرید. مراحل تعویض گلس موبایل ایسوس به شرح ذیل است:

تعویض گلس گوشی ایسوس
  • تعمیرکاران حرفه ای ابتدا در فضایی کاملا تمیز و بدون گرد و غبار صفحه نمایش را به کمک یک پارچه نرم و بدون پرز به دقت پاک‌ می کنند.
  • سپس محل قرارگیری گلس را چک کرده و در صورت وجود بقایای قطعه قبلی آن را با استفاده از چسب ملایم تمیز می نمایند.
  • در مرحله بعد گلس محافظ روی بخش ال سی دی چسبانده می شود.
  • نهایتا نیز حباب های هوا را به دقت از بین می برند. لازم به ذکر است که همه این مراحل در فضایی کاملا تمیز و بدون گرد و غبار انجام می گیرد.

هزینه تعویض گلس موبایل asus

فاکتورهای متعددی هزینه تعویض گلس موبایل asus را تحت تاثیر قرار می دهند که از جمله آن ها می توان مدل گوشی و نرخ گلس آن را نام برد. معمولا گلس های اورجینال و فابریک قیمت گران تری دارند که این موضوع هزینه تعمیرات را افزایش می دهد. البته باید هزینه دستمزد تکنسین را نیز به موارد قبلی افزود.

در نمایندگی ایسوس برای تعویض گلس تجهیزات پیشرفته به کار می رود تا قطعه جدید در نهایت دقت روی دستگاه قرار گیرد. علاوه بر آن استفاده از قطعات اورجینال در کنار قیمت منصفانه تعمیرات و دانش بالای کارشناسان از دیگر مزایای تعویض گلس موبایل ایسوس در نمایندگی هستند.

Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید