جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا لپ تاپ ایسوس من هنگ میکند ؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که مدتی پس از خریداری لپ تاپ خود، شاهد کند عمل کردن آن و یا توقف اجرای برنامه های مورد استفاده تان ، شده باشید. کندی لپ تاپ که اصطلاحا به آن هنگ کردن و یا فریز شدن هم میگویند، از اختلالات متدوال و شایعی ست که بسیاری از ما تجربه ی روبرو شدن با آن را داریم. بدون شک هنگ کردن لپ تاپ ایسوس هم میتواند مانند کندی عملکرد هر لپ تاپ دیگری، مشکلی آزاردهنده باشد.

هنگ کردن لپ تاپ ایسوس ، به خصوص زمانی اهمیت بیشتری پیدا میکند که کاربر، در حال انجام کار مهمی باشد و یا اطلاعات مهمی را وارد لپ تاپ خود کرده باشد. از آن جا که بسیاری از کاربران در خصوص دلایل هنگ کردن لپ تاپ ایسوس خود و راه های مقابله با این مشکل، سوالاتی مشابه را از کارشناسان و متخصصان نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس ، پرسیده اند، تصمیم گرفتیم مقاله ی پیش رو را به بررسی جواب های کلی چنین پرسش هایی اختصاص دهیم.

در این بخش قصد داریم به اصلی ترین مسائلی که به هنگ کردن لپ تاپ ایسوس منجر خواهند شد، رسیدگی کنیم. پیشنهاد میشود، برای آشنایی بیشتر با چنین اختلالی تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دلایل اصلی هنگ کردن لپ تاپ ایسوس

اجرا کردن همزمان تعداد زیادی برنامه در لپ تاپ

پیشنهاد میشود برای جلوگیری از هنگ کردن لپ تاپ ایسوس خود، صفحات و برنامه هایی که نیاز ندارید را ببندید تا به CPU فشار وارد نشود.

دیفرگ (defragment) یا یکپارچه سازی ویندوز

گاهی اطلاعات ذخیره شده روی هارد دچار از هم گسیختگی و بهم ریختگی میشود که این امر سرعت لپ تاپ را به میزان قابل توجهی، پایین می آورد.

کافی نبودن رم سیستم

پایین بودن ظرفیت رم لپ تاپ ایسوس ، میتواند زمانی که برنامه های سنگین نیاز به اجرا شدن داشته باشند، هنگ کردن لپ تاپ ایسوس را به دنبال داشته باشد.

نبودن فضای خالی در هارددیسک

توصیه میشود، از انباشته کردن اطلاعات غیر مهم یا تکراری که فضای خالی هارددیسک را به خود اختصاص میدهد خودداری نمایید.

عدم کارکرد مناسب فن دستگاه

اگر فن لپ تاپ ایسوس ، درست کار نکند، دمای دستگاه بالا رفته و احتمال هنگی در آن ، وجود دارد.

نداشتن آنتی ویروس مناسب و ویروسی شدن سیستم

یکی از مهم ترین دلایل هنگ کردن لپ تاپ ایسوس و هر سیستم کامپیوتری دیگری ، میتواند آلودگی دستگاه به ویروس های مخرب باشد. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی لازم است از آنتی ویروس های معتبر و قدرتمند استفاده کنید.

سازگار نبودن سخت افزار دستگاه با برنامه های نصب شده

گاهی برنامه های نصب شده روی سیستم به سخت افزار قدرتمندتری جهت اجرا نیازمندند. عدم وجود این قطعات سخت افزاری قدرتمند باعث ایجاد هنگی در سیستم میگردد.

رفع هنگ کردن لپ تاپ ایسوس

رفع مشکل هنگ کردن لپ تاپ ایسوس نیازمند شناخت عوامل تاثیر گذار در بروز این اختلال است. در بخش قبل تلاش شد، مهم ترین و متداول ترین اختلالاتی که به هنگ کردن لپ تاپ ایسوس منجر میشود، را مورد بررسی قرار دهیم. راه های رفع هنگی لپ تاپ را هم در همان متن میتوان مورد بررسی قرار داد. همانطور که اشاره شد، برخورداری از آنتی ویروس های معتبر و مناسب، عدم استفاده ی هم زمان از برنامه های سنگین، آپدیت نگه داشتن نرم افزارها و سیستم عامل، خالی نگه داشتن بخشی از فضای هارددیسک و … میتواند در جلوگیری از هنگ کردن لپ تاپ ایسوس تاثیر بسزایی داشته باشد.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس

نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس،  ارائه دهنده ی تخصصی‌ترین سرویس های مرتبط با انواع این لپ تاپ های محبوب و پرطرفدار است. این سرویس ها، در حوزه‌های تعمیر نرم افزاری، تعمیرات سخت افزاری، بهسازی، تعویض قطعات، بازیابی اطلاعات، با بالاترین کیفیت ممکن به انجام میرسد. متقاضیان دریافت هر یک از سرویس‌های مذکور می‌توانند پس از حضور در نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسوس و مراجعه به پارت مربوطه، خدمات تخصصی مورد نظر خود را  در کوتاه ترین زمان ممکن، دریافت نمایند. این مجموعه ی بزرگ برای کلیه ی سرویس ها و خدمات پشتیبانی خود، گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر کتبی نیز در نظر گرفته است.

 

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری