جستجو کردن
Close this search box.
جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

هنگ کردن لپ تاپ ایسوس

یکی از مشکلات بسیار عذاب آوری که احتمالا همه کاربران کامپیوتر و لپ تاپ حداقل یک بار آن را تجربه کردند، هنگ کردن دستگاه است. ما در این مقاله به صورت تخصصی به مبحث هنگ کردن لپ تاپ ایسوس می‌پردازیم و به شما چند روش ساده برای حل این مشکل را آموزش خواهیم داد.

زمانی که در حال کار کردن بر روی یک نرم افزار هستید یا درحال انجام بازی با لپ تاپ ایسوس خود می‌باشید، یکی از مسائلی که حتی می‌تواند باعث خاموشی سیستم عامل شما شود، کند بودن لپ تاپ ایسوس و هنگ کردن آن است. مشکل جایی بدتر می‌شود که مشغول کار کردن هستید و کار خود را نیز Save نکردید و لپ تاپ هنگ می‌کند و ریستارت می‌شود یا با صفحه آبی مواجه می‌شوید، می‌توان عصبانیت و ناراحتی شما را درک کرد چون نه تنها برای شما و ما بلکه برای اکثر کاربران این اتفاق افتاده است.

هنگ کردن و کم بودن سرعت لپ تاپ Asus می‌تواند ناشی از ضعف و ناتوان بودن سخت افزار نسبت به نرم‌افزاری که در حال کار با آن هستید باشد یا قطعات آن با هم همخوانی نداشته باشند، ویروسی شدن سیستم عامل نیز این مشکلات را بیشتر و کند بودن لپ تاپ ایسوس را بدتر از گذشته می‌کند. پس از هنگ کردن، لپ تاپ ایسوس نمی‌تواند پاسخگوی ورودی و خروجی‌های کاربر باشد و مشکلاتی مانند بوت شدن، فریز شدن نرم‌افزارها، صفحه آبی و… را پیش می‌آورد. به نظر شما در چنین شرایطی چه راه حلی را می‌توان برای حل مشکل هنگ کردن لپ تاپ ایسوس به کار برد؟

هنگ کردن لپ تاپ ایسوس

هنگ کردن لپ تاپ ایسوس چگونه پیش می‌آید؟

دلایلی که برای هنگ کردن لپ تاپ ایسوس وجود دارد خیلی بیشتر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید، اگر به صورت جزئی بخواهیم به این دلایل اشاره کنیم باید از تمامی مشکلاتی که ممکن است برای تک تک نرم‌افزارهای مختلف و کرش کردن آن‌ها پیش بیاید مقاله بنویسیم؛ ولی در زیر به چند دلیل اصلی و کلی اشاره می‌کنیم که علت اصلی مشکلات بسیاری از کاربرانی است که از پایین بودن سرعت لپ تاپ ایسوس خود عذاب می‌کشند؛ با برطرف کردن آن‌ها می‌توانید نسبت به حل مشکل هنگ کردن لپ تاپ ایسوس اقدام کنید.

1. تغییر تنظیمات بایوس

 زمانی که سیستم برای بار اول راه اندازی می‌شود، تنظیمات بایوس لپ تاپ ایسوس توسط یک شخص متخصص اعمال می‌گردد ولی اگر باتری مادربورد خالی شود یا توسط شما در بیاید، تنظیمات بایوس به حالت اولیه برمی‌گردد و همین علت می‌تواند یکی از دلایل هنگ کردن لپ تاپ ایسوس باشد که با اعمال تنظیمات دوباره می‌توان این مشکل را برطرف کرد.

2. ویروس‌هایی که باعث هنگ کردن لپ تاپ Asus می‌شوند

دسته‌ای از ویروس‌ها هستند که پس از وارد شدن به سیستم عامل باعث هنگ کردن و کند شدن لپ تاپ ایسوس می‌شوند؛ زمانی که با این مشکل مواجه شدید حتما یک آنتی ویروس معتبر و فعال را در سیستم خود نصب کنید و سریعا اقدام به پاک کردن ویروس‌ها نمایید.

3. ایجاد تداخل در سخت افزارها

 در صورتی که به تازگی تغییراتی را در سخت افزار لپ تاپ ایسوس بدون دانش یا اطلاعات خاصی ایجاد کردید، احتمال زیادی وجود دارد که با هنگ کردن و پایین آمدن سرعت سیستم مواجه شوید، اگر قطعات سخت افزاری که به مادربورد متصل کردید با یکدیگر سازگاری نداشته باشند، باعث ایجاد تداخل در سیستم می‌شوند و دچار مشکل هنگ کردن لپ تاپ ایسوس می‌شوید. برای متوجه شدن این موضوع می‌توانید به بخش Device Manager مراجعه کرده و سخت افزارهایی که با سیستم همخوانی ندارند و با رنگ زرد هستند را مشاهده کنید.

4. ایجاد تداخل در سخت افزارها

 در صورتی که به تازگی تغییراتی را در سخت افزار لپ تاپ ایسوس بدون دانش یا اطلاعات خاصی ایجاد کردید، احتمال زیادی وجود دارد که با هنگ کردن و پایین آمدن سرعت سیستم مواجه شوید، اگر قطعات سخت افزاری که به مادربورد متصل کردید با یکدیگر سازگاری نداشته باشند، باعث ایجاد تداخل در سیستم می‌شوند و دچار مشکل هنگ کردن لپ تاپ ایسوس می‌شوید. برای متوجه شدن این موضوع می‌توانید به بخش Device Manager مراجعه کرده و سخت افزارهایی که با سیستم همخوانی ندارند و با رنگ زرد هستند را مشاهده کنید.

5. درایورهای قدیمی و خراب

 در صورتی که به تازگی سیستم عامل خود را عوض کردید یا از یک سیستم عامل با درایورهای قدیمی استفاده می‎کنید، احتمالا پایین آمدن سرعت لپ تاپ ایسوس شما به همین دلیل است. با آپدیت کردن ویندوز و بروزرسانی درایورهای قدیمی یا رفع مشکل درایورهای خراب می‌توانید این مشکل را حل کنید.

6. گرما بیش از حد سخت افزارها

 اگر سیستم خود را در یک فضای گرم قرار دادید و کار زیادی را از آن می‌کشید ممکن است لپ تاپ ایسوس شما دچار هنگ کردن، کاهش سرعت یا حتی سوختگی قطعات سخت افزاری شود؛ سعی کنید لپ تاپ را در یک مکان گرم و فضای بسته قرار ندهید.

7. رم یا مادربرد خراب لپ تاپ

خراب بودن رم یا مادربورد باعث می‌شود که هنگام کار کردن با لپ تاپ، صفحه آبی ویندوز بالا بیاید و سیستم خاموش یا ریستارت شود یا پس از مدتی به کلی روشن نشود. بهتر است با عیب یابی این موضوع توسط متخصصین، مشکل هنگ کردن لپ تاپ ایسوس و قطعات سخت افزاری آن را حل کنید.

8. نبود فضای کافی در هارد دیسک لپ تاپ ایسوس

سعی کنید همیشه اطلاعات غیر ضروری خود را پاک کنید یا آن‌ها را در یک فضای ابری قرار دهید، پر بودن هارد دیسک لپ تاپ می‌تواند سیستم شما را دچار هنگی کند یا سرعت آن را به شدت پایین بیاورد.

9. اجرا کردن همزمان تعداد زیادی برنامه در لپ تاپ

پیشنهاد میشود برای جلوگیری از هنگ کردن لپ تاپ ایسوس خود، صفحات و برنامه هایی که نیاز ندارید را ببندید تا به CPU فشار وارد نشود.

10. دیفرگ (defragment) یا یکپارچه سازی ویندوز

گاهی اطلاعات ذخیره شده روی هارد دچار از هم گسیختگی و بهم ریختگی میشود که این امر سرعت لپ تاپ را به میزان قابل توجهی، پایین می آورد.

11. عدم کارکرد مناسب فن دستگاه

اگر فن لپ تاپ ایسوس ، درست کار نکند، دمای دستگاه بالا رفته و احتمال هنگی در آن ، وجود دارد.

12. نداشتن آنتی ویروس مناسب و ویروسی شدن سیستم

یکی از مهم ترین دلایل هنگ کردن لپ تاپ ایسوس و هر سیستم کامپیوتری دیگری ، میتواند آلودگی دستگاه به ویروس های مخرب باشد. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی لازم است از آنتی ویروس های معتبر و قدرتمند استفاده کنید.

رفع هنگ کردن لپ تاپ ایسوس

رفع مشکل هنگ کردن لپ تاپ ایسوس نیازمند شناخت عوامل تاثیر گذار در بروز این اختلال است. در بخش قبل تلاش شد، مهم ترین و متداول ترین اختلالاتی که به هنگ کردن لپ تاپ ایسوس منجر میشود، را مورد بررسی قرار دهیم. راه های رفع هنگی لپ تاپ را هم در همان متن میتوان مورد بررسی قرار داد. همانطور که اشاره شد، برخورداری از آنتی ویروس های معتبر و مناسب، عدم استفاده ی هم زمان از برنامه های سنگین، آپدیت نگه داشتن نرم افزارها و سیستم عامل، خالی نگه داشتن بخشی از فضای هارددیسک و … میتواند در جلوگیری از هنگ کردن لپ تاپ ایسوس تاثیر بسزایی داشته باشد.

حل خطاها و مشکلات رجیستری

 خرابی و مشکلاتی که در فایل‌های رجیستری ویندوز وجود دارند یکی از اصلی‌ترین مشکلاتی هستند که سرعت لپ تاپ Asus را کند می‌کنند. نرم افزارهای تخصصی درباره حل مشکلات رجیستری وجود دارد که برای استفاده کردن از آن‌ها باید دانش و اطلاعات کافی داشته باشید. با رفع خطاهای رجیستری می‌توانید مشکل کم بودن سرعت لپ تاپ Asus را رفع کنید.

عیب یابی تخصصی و حل مشکل هنگ کردن لپ تاپ ایسوس

اگر با انجام دادن روش‌های مختلف نتوانستید مشکل هنگ کردن لپ تاپ ایسوس را حل کنید، باید نسبت به تعمیر و عیب یابی آن توسط تعمیرکاران متخصص اقدام کنید. کارشناسان نمایندگی ایسوس با تخصص و تجاربی که نسبت به تعمیر و رفع مشکل هنگ کردن دستگاه‌های ایسوس به دست آورده اند به خوبی و با قیمتی کاملا مقرون به صرفه و در سریع‌ترین زمان ممکن می‌توانند نسبت به حل مشکلات هنگ کردن، کم بودن سرعت، خاموش شدن لپ تاپ ایسوس و… بپردازند. به این ترتیب خیال شما را بابت هنگی های متداول سیستم ایسوس راحت می کنند.

سوالات متداول کاربران

با ارتقا هارد لپ تاپ مشکل هنگ کردن سیستم رفع میشه؟

خرابی و مشکلات هارد هم می تواند باعث هنگ کردن لپ تاپ شود مخصوصا در هنگام بالا آمدن سیستم اما در کل باید لپ تاپ توسط متخصصان نمایندگی ایسوس عیب یابی شود.

اجرا کردن همزمان برنامه ها در لپ تاپ باعث هنگ کردن سیستم میشود؟

باز کردن همزمان برنامه‌ها در هنگ کردن کردن لپ تاپ بسیار تاثیر دارد. جهت جلوگیری از کند شدن لپ تاپ، تعداد برنامه‌های در حال اجرا را کاهش دهید و فقط همان برنامه ای را که لازم دارید باز کنید.

4.7/5 (4 امتیاز)
اشتراک گذاری

36 پاسخ

 1. سلام سیستم من ایسوسه بعد از مدتی کار کردن موسش از حرکت می ایسته و تاچ پدشم کار نمیکنه کلا هیچ دستوری نمیگیره و تو همون صفحه فریز میشه تا وقتی با پاور خاموشش نکنم.
  ویندوزشو حذف و نصب کردم خودم ولی اوکی نشد موقع کار سخت افزارش گرم نمیشه فک نکنم مشکلی داشته باشه هرچی به ذهنم میومد امتحان کردم بنظرتون مشکل از کجاست؟؟

 2. سلام وقت بخیر.
  من لپ تلپ ایسوس دارم حدودا یک ساله خریدمش.
  امروز بعد از چند هفته ریستارتش کردم اما حدودا دوساعتی میشه که روی همون صفحه مونده و هنوز درحال ریستارت شدنه. ممنون میشم راهنمایی کنید

 3. سلام
  لپ تاپ من vivobook s533 هستش
  داشتم فورتنایت بازی میکردم یهو هنگ کرد و هیچکدوم از کلیداش کار نکرد حتی پاورشم کار نمیکرد پاورشو نگه داشتم بعدش خاموش شد
  زیادم داغ نکرده بود. لپ تاپم ویروسم داره ممکنه از بازی باشه و لازمه بازی رو پاک کنم؟
  این اولین بار بود که هنگ کرد و ممکنه به لپ تاپ اسیب بزنه؟

 4. سلام لب تاب ايسوس من حدود نيم ساعت تا 45 دقيقه اول كه رزوشن ميكنم كند كار ميكنه. كلا برنامه هار وبازور باز ميكنه حتي يك عكس يا يك پي دي اف ساده ويا حتي مرور گر نميتونه باز كنه و خيلي طول ميكشه ولي بعداز نيم ساعت تا يكساعت كه گذشت سرعتش تقريبا بهتر ميشه

 5. سلام
  من دیروز داشتم لپ تابم رو اسکن می کردم تا ببینم ویروسی یا مشکلی داره یا نه.اما قبل از اینکه اسکن کامل شه لپ تاب رو ری استارت کردم الان لپ تاب نه خاموش میشه نه روشن وتو حالت بینش مونده .اگه میشه لطفا راهنماییم کنین.لپ تاب مدل ایسوز است
  ممنونم

   1. احتمالا ایراد از هارد لپ تاپ است. کاربر گرامی، دستگاه شما نیاز به عیب یابی و تعمیر تخصصی دارد؛ جهت دریافت خدمات با شماره های سایت تماس گرفته و یا درخواست خود را به صورت آنلاین در سایت ثبت کنید. همکاران ما اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه دریافت خدمات را به شما ارائه می دهند.

 6. سلام
  لپ تاپم درحال کار بود ک متوجه شدم شارژرش ولص نیس تا وصل کنم خاموش شد
  بعد ک وصل کردم چیزی جز صفحه سیاه و فلش موس نمیاره
  البته صفحه کمی روشن میشه و در پشت لپ تاپ روشن میشه چون فی البداهه با موس ویندوز و شات داون زدم و شد
  ولی چیزی جز فلش موس نمیاد

 7. سلام وقت بخیر من لپتاپ ایسوس 360درجه چرخش دارم و الان چند روزه وقتی دکمه پاور رو میزنم چراغش روشن میشه و توی همون حالت هنگ میکنه تااا باتریش خالی شه و ممکنه وسط کار کردن یهو خاموش بشه دوباره اینجوری شه راهکار چیه؟

 8. سلام، لپ تاپ ایسوس من با هنگی و لگ روشن میشه، اصلا بالا نمیاد یا اگه هم بیاد با سرعت خیلی پایین و روی لوگو هنگ میکنه، مشکل یو اس بی داره و دیویدی رایترش خرابه ولی کار میکرد، تا اینکه چندبار به اینترنت نوری متصل شدم یدفعه سرعت کم شد و از کار افتاد، میشه راهنمایی کنین، لپ تاپم قدیمیه

 9. سلام
  من ۱۰ ماه پیش دو تا لپ تاب ASUS خریدم با دو مدل های مختلف . چند ماه پیش یکی از لپ‌تاب‌ها پاورپوینت و اکسل و ورد وقتی وارد برنامه می‌شدم یک رمز می‌خواست و نمی‌تونستم با برنامه کارکنم.
  این دو روز هم دوتا لپ‌تاب وقتی می‌خوایم پی‌دی‌اف باز کنیم دیگه نمی‌تونیم صفحات بعدی رو ببینیم و برنامه نه بسته می‌شه نه بزرگ وکوچیک و فقط می‌تونیم با خاموش کردن پی‌دی‌اف رو ببندیم.
  لطفا راهنمایی کنید

  1. درود دوست عزیز به احتمال زیاد مشکل از نسخه برنامه هایی هست که نصب کردید، حتما توجه داشته باشید که نسخه سازگار با ویندوز و لپ تاپ خودتون رو دانلود کنید … اکثر برنامه ها برای اجرا نیاز به رمز یا شماره سریال دارند که باید حتما از جای معتبر دانلود کنید و حتما برنامه هارو فعالسازی و کرک کنید تا بتونید از تمامی امکانات نرم افزار ها استفاده کنید…

  2. سلام ممنون از سایتتون من یه لپ تاب ایسوس رم ۲ و سی پیو ۱.۵ و گرافیک ۱ و هارد ۵۰۰ رو دارم وقتی که کروم رو باز میکنم و میخوام مثلا کنارش فایر فاکس یا برنامه ی دیگه رو باز کنم کلا هنگ میکنه و صفحه سفید و کلا مینویسه not responding لطفا کمکم کنید

 10. سلام من لپتاپ ایسوز دارم ویندوز ۱۰ چند وقتیه که خیلی هنگ و گیر و اینکه باید ویندوز اکتیو کنم ولی هرچی اکتیو میکنم فرداش باز کلی هنگ میکنه و باز میگه باید اکتیو کنی این لپتابو حدود ۶ ماهه خریدم و اصن زیاد باش کاری نمیکنم چیکار کنم تا هنگیش برطرف شه؟

  1. سلام داشتم بازی می کردم یهو هنگ کرد کلید ها کار نمی کرد موس کار نمیکرد خاموش می کردم از دوباره روشن میکردم هنوز تو صفحه بازی بود اصلا کاری نمی تونم بکنم خواهشم میکنم لطفا بهم بگید چیکار کنم

   1. کاربر گرامی درود بر شما
    لپ تاپ شما نیاز به عیب یابی و تعمیر تخصصی توسط تکنسین دارد. لطفا جهت بررسی دستگاه خود با شماره های اعلام شده در سایت تماس بگیرید.

 11. سلام لپتاپ ایسوس دارم داشتم باهاش عکس عکس میدیدم که هنگ کرد و و دیگه از عکس ها بیرون نمیاد خاموشش هم نمیتونم بکنم برنامه ها و صفحه اصلی هم باز نمیکنه چکار کنم‌؟

   1. سلام خسته نباشید
    من یک لپ تاپ ایسوس دارم که وقتی داشتم ازش استفاده می کردم خاموش شد بعد از یک ماه دوباره روشن شد و دوباره خاموش شد . وقتی خاموش شد اما چراغش هنوز چشمک می زد میشه یه راهنمایی کنید.

  1. وای الان لپ تاب منم همین مشکل روداره میترسم ببرم تعمیرکاربلایی سرش بیارن الانم خیلی لنگم همه ی مقاله ایی ک بایدآماده کنم مونده لطفایکی راهنماییم کنه چیکارکنم اصلا صفحه اصلیش کارنمیکنه ونمیتونم پوشه عکس هاروببندم?

دیدگاهتان را بنویسید